Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

superais

Instalator windows nie widzi dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam taki dysk SEAGATE ST3146855SS który mieści się w szufladzie, mam trzy dyski z różnymi windowsami i dzięki tej szufladzie mogę szybko zmieniać dyski. Chciałem na jednym z dysków zainstalować windows 10 ale podczas instalacji nie widzi dysku w szufladzie, tylko widzi osobny dysk który jest podłączony pod SATA. (Wszystko działa, nie jest uszkodzone) Jak temu zaradzić?

post-606328-1550353784021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na szufladach, ale można się domyślać, że ma jakieś specjalne złącze albo kontroler, i to przez to 10 nie widzi - pewnie niewiele da się zrobić; zainstaluj normalnie, i potem sklonuj do szuflady - pytanie, czy będzie startował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego systemu nie da się zainstalować ani XP ani 7 szuflada jest podłączona normalnie przez SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij wszystkie dyski ze złącz na płycie, podepnij tylko ten co chcesz na nim win10 (nie w "szufladę" a w złącze na płycie). Zainstaluj win10, odepnij, podepnij wszystko jak chcesz żeby było, włóż do "szuflady" dysk z uprzednio zainstalowanym win10 i sprawdź czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski w szufladzie mają specyficzne złącze i nie mogę ich podpiąć inaczej niż przez szufladę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...