Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

Panowie pilne, dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak duże spadki bottlenecki mogę mieć w połączeniu RTX 2070, lub 2060 z i5-7500 4/4 (3.4 GHZ -3.8 w Turbo ) ?

 

Zależy mi żeby miec stałe 60 klatek. Procka wymienię za rok, a do tej pory jakiej wydajności mogę się spodziewać w 1080 z 16 gb Ram 2400?

 

Hajs jest na ta 2060 czy 2070 tylko nie chcę popełnić głupoty ,

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznego bottlenecku nie będzie, ale sam procesor nie da rady we wszystkich nowych grach zapewnić 60FPS. Ale co zrobisz? Nie kupisz chyba słabszej karty aby nie było bottlenecku? Z i7 byłoby już super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić 2060 albo jeszcze lepiej uzywke 1080 a resztę pieniędzy wydać na lepszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za różnicę 2060-2070 kup CPU i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wychaczyć i7 w dobrej cenie , oczywiście używkę. Trzeba dać z 1000 zł

 

za 2 lata 2060 z włączonym RT to już w wielu grach nie wyrobi, już teraz nie wyrabia i dlatego myślałem nad 2070 ale z kolei jeśli ją kupie, to na procka nie wystarczy, tak źle i tak, a z słabym prockiem to męczyć się nie wypada mając taka grafę. Chyba trzeba odpuścić RT i kupić po prostu 2060 i procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś jakieś benchmarki z procesorem i5 4/4 ? i z 2070 ? Ciężko spotkać albo źle szukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google "i3-8350K - Prawie jak Intel Core i5-7600K"- pierwszy link.

Tam znajdziesz testy m.in. i5-7500 w połączeniu z podkręconym GTX1080, czyli kartą wydajnościowo podobną do RTX2070.

 

Generalnie cudów nie ma- w coraz większej ilości gier 4c/4t to po prostu za mało.

Mimo wszystko możesz brać RTX2070 i ogrywać gry siedzące głównie na GPU, dopóki nie uzbierasz na i7.

 

Choć sam i7 4c/8t sprawy do końca również nie rozwiąże- dobrze by było mieć jeszcze płytę opartą o chipset Z170/Z270 i pamięci DDR4 o szybkości co najmniej 3000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to gry bazujące głównie na GPU? :)

 

 

no rzeczywiście cudów nie ma , w nowych gra była by lipa totalna w połączeniu z RTX 2070

 

 

tu znalazłem i3-8100 z gtx 1080 i nie jest źle! :) a to procek podobny do i5-7500 , załącze V-syn i będzie śmigać raczej z 2070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie w których 4c/4t nie odstaje znacząco od mocniejszych procesorów.

Musisz czytać testy dla konkretnie interesujących Cię tytułów.

 

Tu masz przykład tytułu gdzie Twój obecny procesor będzie wystarczający (i3-8100 to ten sam poziom co i5-7500):

 

1920x1080Wysokie.png

 

Tutaj już niekoniecznie- mimo że teoretycznie jest powyżej 60 fps, to na 4c/4t może miejscami pojawiać się stuttering wynikający ze 100% obciążenia CPU:

 

1920x1080Wysokie.png

 

A tutaj już ewidentnie mogą zdarzać się odczuwalne spadki:

 

1920x1080Ultra.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podjąłem chyba decyzję i wezmę 2060 i procek jakiś i7 :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się, eciepecie, złapać na modne opinie, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Są to opinie promowane niestety przez samą redakcję...

 

Paw79 to fajnie przedstawił. W praktyce realny problem będziesz miał tylko w jakichś typowych strzelankach online ze stadem graczy na raz, gdzie faktycznie każdy wątek na wagę złota. W innych tytułach co najwyżej będą jakieś sporadyczne przycinki. 7500 to dobry proc. Żadne cuda i ogólnie katastrofalny stosunek ceny do jakości, ale wydajność nie jest taka zła. Jeśli gdzieś z rtx2070 będziesz miał widoczne spadki fps, podbijesz sobie ustawienia graficzne i za darmo poprawisz jakość obrazu, bo liczba klatek nie spadnie ;)

 

Zostaw sobie tego proca, nie schodź do wyraźnie słabszej grafiki (jeśli masz bez problemu kasę na nią) i do tematu procesora wróć za rok lub później. Zmienisz sobie wtedy platformę na nową, a nie będziesz wykładał kupę kasy na starsze generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wychaczyć i7 w dobrej cenie , oczywiście używkę. Trzeba dać z 1000 zł

 

za 2 lata 2060 z włączonym RT to już w wielu grach nie wyrobi, już teraz nie wyrabia i dlatego myślałem nad 2070 ale z kolei jeśli ją kupie, to na procka nie wystarczy, tak źle i tak, a z słabym prockiem to męczyć się nie wypada mając taka grafę. Chyba trzeba odpuścić RT i kupić po prostu 2060 i procka

 

 

Ray Tracing to obecnie jedynie do gier Single-Player dla podziwiania widoków. W BF V w multi na 2060 RT na niektórych mapach pozwala na grę bez spadków poniżej 60, a w niektórych grasz nawet na 38fpsach w newralgicznych momentach, a to w multi niedopuszczalne.

 

Na singlu w BF V sytuacja wygląda inaczej po ostatniej akutalizacji i paczce sterowników - cała misja w Kampanii z włączonym DXR na ultra i uzyskałem 55-70fps, a więc gra jest w pełni płynna.

 

W Metro sytuacja wygląda jeszczegorzej, ale mam nadzieje, że zmieniając inne detale oświetlenie RT będzie możliwe przy tych ~50fps+.

 

Reasumując, trzeba kombinować. Chcesz mieć pewny Ray Tracining bez żadnych kompromisów - kup 2080TI, bo 2070 też ledwo daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się, eciepecie, złapać na modne opinie, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Są to opinie promowane niestety przez samą redakcję...

 

Paw79 to fajnie przedstawił. W praktyce realny problem będziesz miał tylko w jakichś typowych strzelankach online ze stadem graczy na raz, gdzie faktycznie każdy wątek na wagę złota. W innych tytułach co najwyżej będą jakieś sporadyczne przycinki. 7500 to dobry proc. Żadne cuda i ogólnie katastrofalny stosunek ceny do jakości, ale wydajność nie jest taka zła. Jeśli gdzieś z rtx2070 będziesz miał widoczne spadki fps, podbijesz sobie ustawienia graficzne i za darmo poprawisz jakość obrazu, bo liczba klatek nie spadnie ;)

 

Zostaw sobie tego proca, nie schodź do wyraźnie słabszej grafiki (jeśli masz bez problemu kasę na nią) i do tematu procesora wróć za rok lub później. Zmienisz sobie wtedy platformę na nową, a nie będziesz wykładał kupę kasy na starsze generacje.

 

 

On line w ogóle nie gram, może rzeczywiście kupic 2070 i zjechac lekko suwakami i wtedy zwiększę fps. Zawsze można włączyć V-Sync i grać na stałych 60 HZ.

 

Kupowałem ten procesor we wrześniu 2017 i to była praktycznie nowość, cena się nie zmieniła kompletnie od tamtego czasu dlatego się tak dziwiłem, że z pojawieniem nowych kart mój procek jest słabeuszem.

 

tylko nie wiem co ja się uparłem na te fps-y skoro monitor mam słaby , zaślepienie totalne panowie! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On line w ogóle nie gram, może rzeczywiście kupic 2070 i zjechac lekko suwakami i wtedy zwiększę fps. Zawsze można włączyć V-Sync i grać na stałych 60 HZ.

 

Kupowałem ten procesor we wrześniu 2017 i to była praktycznie nowość, cena się nie zmieniła kompletnie od tamtego czasu dlatego się tak dziwiłem, że z pojawieniem nowych kart mój procek jest słabeuszem.

 

tylko nie wiem co ja się uparłem na te fps-y skoro monitor mam słaby , zaślepienie totalne panowie! :P

Zdecydowanie odradzam parowania tak mocnych GPU jak rtx 2070 z prockami 4-wątkowymi. U mnie przy gtx 1070 ti i 6600k chodzącym na 4.7 ghz już było mocno zauważalne niedomaganie ze stutteringiem w nowszych grach (AC, BF1, WD2) i to w 1440p. Domyślam się, że w 1080p to już byłby jakiś dramat. Zmieniłem na 6700k (w sumie dopłaciłem 350 pln) i problem zniknął. Polecam takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDD będzie w miarę jak załączę np BF V? System mam na SSD , to wiadomo :)

 

i jak tu żyć? jeden poleca , drugi odradza. Ciężko wykminić coś sensownego jak się nie siedzi za bardzo w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ten procesor we wrześniu 2017 i to była praktycznie nowość - trzeba było poczekać na I5 8600k, intel sam siebie zorał ludzie pozostawali z 4 rdzeniwym szrotem bez szans na wymiane na 6 i 8 rdzeni.

 

chociaż ma lekkie ścinki w Metro, czym to spowodowane może byc , ddr3? - nie ddr3 tylko słaby procesor, Deus EX Man Kind Divided stara gierka już ma 3 lata zje ten twój procesor i wypluje u mnie najwieksze obciążenie na watek to 84% a najmniejsze 70 przy 12 wątkach to u ciebie sie wszystkie 4 zatkają na 100%, w metro tym bardziej jak to nowość kilkudniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tnie na mase, klatek dużo ale co z tego to już nawet nie micro stutering to fps crack.

 

Jak ci to nie przeszkadza to bierz RTX 2070 i graj.

 

Jak dasz rade sprzedaj ta padline za 400zł i kup sobie taki.

https://allegro.pl/oferta/intel-i7-7700-i7-7700-7791855117

 

 

to jedynie tak , sprzedam cpu dołożę i kupię rtx 2060 na tyle mnie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...