Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

uczaj

SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Proszę o waszą radę , a mianowicie chce kupić chłodzenie SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224 i podłączyć RGB bezpośrednio do płyty Gigabyte B360M AORUS GAMING 3. Problem w tym ,iż moja płyta posiada system RGB Fusion , który posiada 5 pinów a wtyczka z Fery 4 pin.Rozumiem ,że nie podepnę tego oświetlenia pod moją płytę pod 5 pin. Mógł bym podpiąć 4 pin pod 5 pin i jeden byłby wolny , ale nie jestem pewien czy plastik nie będzie przeszkadzał przy 5 pinie. Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze 5-pin na twojej płycie to RGBW (zwykłe RGB + biały) - możesz pod nie podłączyć zwykłe oświetlenie RGB, jak na tej Ferze, z wtykiem 4-pin na RGB, jeden skrajny pin pozostanie wtedy wolny. W manualu do płyty na stronie 14/44 masz to opisane, który skrajny pin ma zostać pusty. Powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz , jestem ciekaw czy tą wtyczkę włożę bez problemu czy czasem ta wtyczka będzie przeszkadzał ten 5 pin i wtedy ten plastik trzeba byłoby podszlifować ale wtedy już gwarancja pójdzie w śmietnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tej sprawie również do SilentiumPC i dziś uzyskałem następującego emaila „Niestety ale Pana płyta główna nie posiada w kompatybilnego złącza RGB (posiada ona bowiem złącze 5-pin RGBW podczas gdy wymagane jest 4-pinowe złącze RGB).”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejść bez problemu.

SilentiumPC Twierdzi , że moja płyta nie posiada kompatybilnego złącza RGB bo ma 5 pin a nie 4. W instrukcji jest możliwość podpięcia 4 pin 5 wolny ale oni twierdzą inaczej. Teraz sam już nie wiem czy zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz zwrot 14-dniowy bez podania przyczyny gdyby nie działało, ale skoro piszą, że nie będzie działać, to raczej to testowali.

 

Na Twoim miejscu wziąłbym po prostu lepsze chłodzenie (Fortis 3) zamiast dopłacać do bling-bling RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...