Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

malajew1247

Realtek alc-887 vs Audiotrak Prodigy Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje dokupienie karty dzwiekowej do Isk Mdh9000. Zastanawialem sie nad Audiotrak'iem Prodigy Cube. Pytanie, czy roznica dzwieku bedzie warta 400 zl? Zalezy mi na dobrych odsluchu audio, ale obecnie moj telefon gra z nimi lepiej niz ta integra. Audiotrak Maya U5 USB wydawalby sie rowniez dobrym wyborem pod wzgledem opinii i ceny. Jest sens wydawania prawie dwukrotnosci kwoty za jaka kupilem sluchawki na dodatkowa karte dzwiekowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie różnica w jakości. Jak żal ci 400zł, to możesz kupić AudioQuest DragonFly Black za jakieś 250zł. Jeszcze lepiej zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie różnica w jakości. Jak żal ci 400zł, to możesz kupić AudioQuest DragonFly Black za jakieś 250zł. Jeszcze lepiej zagra.

Potrzebuje wejscie na mikrofon, ktore posiada Maya i Cube. Wybor raczej zostaje pomiedzy tymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon można kupić na usb również ;) Jeśli nowy jest za drogi to może używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Cube'a. Zyje sie raz.

 

Daj znać jak przetestujesz. Jestem ciekaw bo sam zastanawiałem się jakiś czas temu ale ostatecznie kupiłem SBZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak przetestujesz. Jestem ciekaw bo sam zastanawiałem się jakiś czas temu ale ostatecznie kupiłem SBZ.

Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak przetestujesz. Jestem ciekaw bo sam zastanawiałem się jakiś czas temu ale ostatecznie kupiłem SBZ.

Szczerze to spodziewalem sie czegos wiecej. Nie wiem czy moj Redmi Note 4 to taki super telefon muzyczny, ale bassem lekko pokonuje Audiotraka. Z ciekawosci podpialem sluchawki do Huawei'a p9 lite i to co uslyszalem to jakas porazka. Zdecydowanie glebszy bass w Redmi, ktory akurat mi zdecydowanie odpowiada. W porownaniu do integry roznica jest na prawde duza. Moja opinia jest troche przechylona w kierunku niezadowolenia przez, az chyba za dobra jakosc dzwieku jaka odtwarza moj Redmi, ale Audiotrak jest rowniez bardzo dobrym zrodlem. Dzwiek jest bardzo czysty, bez zadnych zaklucen. Jakos mikrofonu rowniez zostala poprawiona. Po dluzszym posluchaniu juz sie do niej przekonalem i moge ja zdecydowanie polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za słuchawki? Bo jak czytam, że note 4 ma dobry dźwięk to chyba coś jest nie tak, albo słabej klasy słuchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za słuchawki? Bo jak czytam, że note 4 ma dobry dźwięk to chyba coś jest nie tak, albo słabej klasy słuchawki

Isk Mdh9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu Mi Sound Enchancer jakosc dzwieku oraz bass jest niesamowita. Moze nigdy nie korzystalem z lepszych sluchawek, ale az ciezko mi sobie wyobrazic mocniejszy bass od tego w note 4, ktory by nie uszkodzil sluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu Mi Sound Enchancer jakosc dzwieku oraz bass jest niesamowita. Moze nigdy nie korzystalem z lepszych sluchawek, ale az ciezko mi sobie wyobrazic mocniejszy bass od tego w note 4, ktory by nie uszkodzil sluchu.

 

Aaa i wszystko jasne, kolega słucha basu, a nie muzyki. Nie dziwi zatem, że jest niepocieszony, trzeba było w takim razie kupić jakąś kartę od Creative, odpalić "poprawiacze" dźwięku i byłoby git. Pod tym względem Creative nie zawodzi (no chyba, że ich soft nie zechce się uruchomić bo też się zdarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Sound Enchancer masz ustawione na jakie słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to strasznie niszczy dźwięk. Po uaktywnieniu tej opcji dźwięk staje się wręcz nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie się przyzwyczaił do takiego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam na to odpowiedziec. Doznaje kompletnie innego efektu. Powiedzialbym nawet, ze jest to podobny dzwiek, ktory posiadam w audiotrak'u z mocniejszym bassem, ale chyba i tak nikt w to nie uwierzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przyzwyczaiłem raz do słuchawek za 80 zł(oglądałem yt, grałem godzinami i słuchałem muzyki) tak mocno że słuchawki za parę set złotych z początku mi nie pasowały. A w sieci ocena dość słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przyzwyczaiłem raz do słuchawek za 80 zł(oglądałem yt, grałem godzinami i słuchałem muzyki) tak mocno że słuchawki za parę set złotych z początku mi nie pasowały. A w sieci ocena dość słaba.

Wazne, zebys ty sam byl zadowolony. Mozna duzo argumentowac co jest lepsze, ale wlasna opinia jest najbardziej wartosciowa dla samego siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewalem sie czegos wiecej. Nie wiem czy moj Redmi Note 4 to taki super telefon muzyczny, ale bassem lekko pokonuje Audiotraka. Z ciekawosci podpialem sluchawki do Huawei'a p9 lite i to co uslyszalem to jakas porazka. Zdecydowanie glebszy bass w Redmi, ktory akurat mi zdecydowanie odpowiada. W porownaniu do integry roznica jest na prawde duza. Moja opinia jest troche przechylona w kierunku niezadowolenia przez, az chyba za dobra jakosc dzwieku jaka odtwarza moj Redmi, ale Audiotrak jest rowniez bardzo dobrym zrodlem. Dzwiek jest bardzo czysty, bez zadnych zaklucen. Jakos mikrofonu rowniez zostala poprawiona. Po dluzszym posluchaniu juz sie do niej przekonalem i moge ja zdecydowanie polecic.

 

Dzięki za podzielenie się opinią. Kusi, żeby zaopatrzyć się w jakiegoś DAC'a ale tak jak pisaliście na poprzedniej stronie, boję się że i moje uszy przez lata przyzwyczaiły się do wszelkiej maści polepszaczy. Od zawsze gościł Creative na pokładzie PCta. Kumpel mówi - powyłączaj wszystkie bajerki i przyzwyczaj się do naturalnego brzmienia. Tyle tylko, że bez tych polepszaczy dźwięk jest strasznie kiepski. I nie mówię tu o włączaniu Crystalizera na 90% i korektora w typową Vkę gdzie bass i soprany wysoko w górę. Każde słuchawki, które posiadam lub posiadałem (Somic V2, Shure440, ISK HD9999, HyperXCloud) miały inne ustawienie na korektorze ale w granicach przyzwoitości. Znalazłem gdzieś stronkę gdzie gościu dzieli się swoimi ustawieniami "lite" i "deep", gdzie w komentarzach ludzie zachwalają się tym, jak to ich sprzęt gra teraz o wiele lepiej. Zaaplikowałem u siebie i straszna kaszanka. Zatem do meritum - podbijam delikatnie tu i tam. Dźwięk bezpośrednio z karty mi nie pasuje. A kusi mnie ten DAC bo zastanawiam się, czy DAC taki przykładowo FiiO E10K nie wydobyłby tego (a nawet więcej) niż to co wydobywam z Sound Blaster Z przy pomocy suwaków. I pytanie, czy za to "więcej" jest sens dopłacać. Z-tki nie sprzedam już za ile kupiłem wiadomo a FiiO Olympus 2 troszkę kosztuje.

Ktoś z Was może przesiadał się z jakiejś karty już niekoniecznie Creativa - innej niż zintegrowana na DAC'a i poczuł dużą różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naturalny dźwięk bez polepszaczy jest dla Ciebie kiepski to chyba nie warto zmieniać cokolwiek.

 

Jakie to bajerki włączasz na sound blaster z, że dźwięk staje się taki lepszy? Wirtualny 7.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opinią. Kusi, żeby zaopatrzyć się w jakiegoś DAC'a ale tak jak pisaliście na poprzedniej stronie, boję się że i moje uszy przez lata przyzwyczaiły się do wszelkiej maści polepszaczy. Od zawsze gościł Creative na pokładzie PCta. Kumpel mówi - powyłączaj wszystkie bajerki i przyzwyczaj się do naturalnego brzmienia. Tyle tylko, że bez tych polepszaczy dźwięk jest strasznie kiepski. I nie mówię tu o włączaniu Crystalizera na 90% i korektora w typową Vkę gdzie bass i soprany wysoko w górę. Każde słuchawki, które posiadam lub posiadałem (Somic V2, Shure440, ISK HD9999, HyperXCloud) miały inne ustawienie na korektorze ale w granicach przyzwoitości. Znalazłem gdzieś stronkę gdzie gościu dzieli się swoimi ustawieniami "lite" i "deep", gdzie w komentarzach ludzie zachwalają się tym, jak to ich sprzęt gra teraz o wiele lepiej. Zaaplikowałem u siebie i straszna kaszanka. Zatem do meritum - podbijam delikatnie tu i tam. Dźwięk bezpośrednio z karty mi nie pasuje. A kusi mnie ten DAC bo zastanawiam się, czy DAC taki przykładowo FiiO E10K nie wydobyłby tego (a nawet więcej) niż to co wydobywam z Sound Blaster Z przy pomocy suwaków. I pytanie, czy za to "więcej" jest sens dopłacać. Z-tki nie sprzedam już za ile kupiłem wiadomo a FiiO Olympus 2 troszkę kosztuje.

Ktoś z Was może przesiadał się z jakiejś karty już niekoniecznie Creativa - innej niż zintegrowana na DAC'a i poczuł dużą różnicę?

A ja na Twoim miejscu właśnie przemógł bym się z tym dźwiękiem, bo miałem podobnie... Czytałem chyba tysiąc postów o DAC'ach i innych kartach wewnętrznych itp. itd., ale skusiłem się na Prodigy Cube (wersja zwykła, bo różnica zerowa między ver. Black w której jest tylko OPAMP zmieniony, a i tak mam 3 inne - Muses 8820, AD827(obecnie wrzucony i chyba dla mnie najlepszy do muzyki elektronicznej, electro house, future house, itp.), LM6127) Na początku nie mogłem w ogóle się przyzwyczaić, dźwięk zupełnie inny, ale po kilku dniach słuchania postanowiłem zrobić porównanie, wywaliłem DAC'a, słuchawy (HyperX Cloud Alpha) pod integre na AsRock Z170 Extreme4, tam siedzi ALC1150 i dopiero dotarło do mnie jaka padaka leci z integry po zmienionych korektorach... Dźwięk jest podbity w każdym paśmie, zero szczegółowości... Na DAC'u dźwięk jest czysty, bas nie przesadzony, scene masz rozwiniętą zupełnie inaczej, dostrzegasz dźwięki, których wcześniej w ogóle nie było bo były zabite korektorem i moim zdaniem w życiu nie wrócę do integry, a jedynie co myślę zrobić to kupić na razie do tych HyperX Cloud Alpha DAC'a Sound Blaster E5 i później zainwestować w lepsze słuchawy, ale nie wiem czy to w ogóle dobry krok, czy może w tej cenie szukać lepszego DAC'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...