Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piano tuner

piano roll - grafika wektorowa

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję programu, lub sposobu, który z pliku midi w zapisie Piano roll z FL studio przekształci wizualizację "piano roll" w grafikę wektorową do wydruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, gdyż Piano Roll jest "rysowany" w DirectDraw i nie ma za bardzo opcji wyeksportowania tegoż do osobnego pliku :). Jedyne rozwiązanie to zrobienie screenshota, zapis jako TIFF, ściągnięcie np. darmowego InkScape, wektoryzacja bitmapy i voila.

 

Druga opcja to konwersja midówki do xml/mid i zaimportowanie jej do dedykowanego edytora nutowego. W sumie nie wiem po co Ci takie coś, gdzie nutki są czytelniejsze, ale wydaje mi się, że nie ma takiego narzędzia i jedynie wektoryzacja bitmapy tu pomoże :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, gdyż Piano Roll jest "rysowany" w DirectDraw i nie ma za bardzo opcji wyeksportowania tegoż do osobnego pliku :). Jedyne rozwiązanie to zrobienie screenshota, zapis jako TIFF, ściągnięcie np. darmowego InkScape, wektoryzacja bitmapy i voila.

 

Druga opcja to konwersja midówki do xml/mid i zaimportowanie jej do dedykowanego edytora nutowego. W sumie nie wiem po co Ci takie coś, gdzie nutki są czytelniejsze, ale wydaje mi się, że nie ma takiego narzędzia i jedynie wektoryzacja bitmapy tu pomoże :-).

Zrobiłem.wektoryzację mapy w corelu na dużym monitorze 4k , nie czekając na odpowiedzi, ponieważ po ilości wyświetleń stwierdziłem,że skoro ponad 300 osób nie wie, jak to zrobić, to trzeba wymyśleć samemu.

Po co to wszystko? - Kapitalny remont szafy grającej z 1890r, takiej z walcem fi 26 cm. i l- 46cm. Do skopiowania nut z walca, w którym jest 198 ścieżek posłużył mi Corel i normalne fotki (100szt) walca naokoło. Długo by opowiadać, naprawa trwa już ok 1 roku, ale niedługo koniec. Na walcu jest 6 melodii zapisanych w postaci sztyftów,które uruchamiają mechanizm grający ( w skrócie). Trzeba było 5200 punktów przekopiować pojedynczo ze zdjęć na szablon w Corelu, potem te nuty wpisać do FL studio, potem znaleźć wysokości dżwięków - losowo, ponieważ nigdzie nie istnieje zapis o wysokości strojenia szaf grających ( zajęło 2 miesiące), następnie uzyskać melodię, skorygować błędy, poprawić harmonię utworów, dopisać brakujące nuty, napisać jeden cały utwór, ponieważ stan zużycia fragmentu walca był w opłakanym stanie, a następnie wszystko z FL Studio przenieść z powrotem do Corela w formie zapisu wektorowego, żeby wydrukować mapę sztyftów, - następnie zrobić kopię walca z drewna, nabić nowe sztyfty wg mapy z wydruku-( O!!! i dlatego było to pytanie na forum), - ot taka zabawa. W mojej szafie nie było strun, młotków, walca, żadnej korby, wrzutni na monety, mechanizm z usterkami , nie działający i mnóstwo innych detali, m in brakujące drzwi z intarsją , które też zrobiłem. Czy tekst jest zrozumiały czy coś wyjaśnić?

 

Mój projekt i ilość pracy dorównuje,jeśli nie przewyższa marble machine wintergattan.

 

bardzo podobna szafa z takim samym walcem; szukaj na yt. jan stycha orchestrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...