Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafket

DELL 15 7000 wyłącza się po

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie zauważyłem dość spory problem w moim laptopie ( Dell 15 7000 )

 

 

Mianowicie podczas krótkiej gry ( od 15 do 30 min ) w Wiedźmina 3 , laptop wyłączas się całkowicie. O niczym nie informuje tylko wyłącza się całkowicie. Po włączeniu ponownie wyświetla się komunikat INVALID CONFIGURATION INFORMATION. Jest logo DELL, mogę jeszcze kliknąć ok i laptop się wyłącza. Po ponownym włączeniu laptop włącza się bez zarzutu. Próbowałem też odpalić to na grze Dota 2 i także po czasie do ok. 30 min dzieję się ta sama sytuacja.

Myślałem że to może kwestia sterowników, zainstalowałem ze strony producenta program dell assistant, który pokazał że wszystko jest w normie.

 

Jednakże po osobiście myślę że to karta graficzna się przegrzewa ( NVIDIA GeForce 1050ti) przez co odłącza mi cały laptop.

 

Miało by to sens gdyż przy programach typu CAD albo programach obliczeniowych np Matlab ten problem nie występuje.

 

Wiem, że najprościej będzie zrobić format i sprawdzić ale może ktoś z was miał ten problem i go rozwiązał.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a sprawdziłeś temperatury podzespołów w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ma ustawiony limit i odcina go po przekroczeniu pewnej granicy (standardowo 85 stopi) kliknij pomarańczowy trybik i odznacz wszystkie limity. Puść test i obserwuj. koniecznie trzeba wyczyścić układ chłodzenia i wymienić pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ma ustawiony limit i odcina go po przekroczeniu pewnej granicy (standardowo 85 stopi) kliknij pomarańczowy trybik i odznacz wszystkie limity. Puść test i obserwuj. koniecznie trzeba wyczyścić układ chłodzenia i wymienić pasty

 

 

https://megawrzuta.pl/download/f0045b02a78edb39de4d6fc326eb40de.html

 

Oto wyniki z power supply.

 

 

Co do pasty i chłodzenia jesteś pewien, laptop nie ma nawet pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://megawrzuta.pl/download/f0045b02a78edb39de4d6fc326eb40de.html

 

Oto wyniki z power supply.

 

 

Co do pasty i chłodzenia jesteś pewien, laptop nie ma nawet pół roku.

Wystarczy jeden rdzeń żeby łapał 100C podczas gry (a tak to wygląda po tych testach Twoich że ma tendencje) i będzie się wyłączał... Jakoś musi się bronić przed stopieniem :) Poza tym jak sprzęt ma pół roku to reklamacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...