Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hafexo

Crashujący sterownik w IDLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może spotkał się z problemem wywalającego się sterownika bez obciążenia karty? Sterownik mi się potrafi wywalić nawet na najniższym zegarze w idlu (bodajże 180mhz), i robi to kompletnie losowo.

Dodam że pod pełnym obciążeniem mam full stabilność, oraz na poprzednim sterowniku (a używałem baaardzo starego bo wersji 38x) nic takiego się nie działo - niestety APEX Legends mi na tamtym nie działa więc zaktualizowałem do najnowszego :/

 

Ma ktoś jakieś rozwiązanie bądź jakąś starszą wersję sterów na których APEX będzie działało? Komputer z sygn

 

 

@edit

przypomniałem sobie że na starych sterach też miałem ten problem, ale był on baaaaaaardzo sporadyczny, na tyle sporadyczny że mi to nie przeszkadzało, a na nowych mam to parę razy dziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tryb 2d ma za niskie napięcie aby utrzymać kartę przy życiu, na 3D możesz mieć dobrze a na 2d ja spotkałem się z czymś takim przy pamięciach, karta była mocno podkręcona i w grach i benchmarkach chodziła bez zarzutu a w idle potrafiła losowo strzelić blackscreena, powodem było zbyt niskie napięcie na pamięciach, nowsze sterowniki czasem potrzebują innych wartości napięć do oc albo uv już nie raz to się zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z 1070 ti. Zbyt niskie napięcie w idle na pamięciach poza 3d. Musiałem zejść z podkręcania pamięci z +500 na +200, i stabilnośc wróciła. Przy obciażeniu w 3d pamięci spokojnie chodziły podkecone na +500. Ale jeżeli Ty takie szopki masz na nastawach nominalnych, to karta kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej/wymiany. Dodam, ze w idlu (np. przy przegladaniu internetu) karta równiez od czasu do czasu na krótko przyspiesza pamięci do wartości taktowań maksymalnych (można to sprawdzić na wykresach msi afterburner) - właśnie wtedy następuje błąd sterownika - brakuje mu papu. Tak czasem bywa po aktualizacji sterownika. Nie wiem, z czego to wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci na karcie ?? Microny lubią płatać figle na gtx 1070/80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z ostatnimi sterownikami NVidii. Dwie ostatnie wersje na 100% crashują cały czas (ostatnie WHQL). Nie jest to kwestia napięcia karty bo sprawdzałem. Wracam do wersji 411.70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z ostatnimi sterownikami NVidii. Dwie ostatnie wersje na 100% crashują cały czas (ostatnie WHQL). Nie jest to kwestia napięcia karty bo sprawdzałem. Wracam do wersji 411.70.

Ja akurat nie mam nic takiego na 418.91 przy rtx 2060. Autor napisał że miał coś takiego nawet na serii 300 tylko rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci na karcie ?? Microny lubią płatać figle na gtx 1070/80.

 

m2BwVnj.png

 

Tak jak napisałem, problem wcześniej też się pojawiał jednak był na tyle sporadyczny (raz na miesiąc-dwa) że mi nie przeszkadzał. Obecnie sterownik potrafi się wykrzaczyć parę razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m2BwVnj.png

 

Tak jak napisałem, problem wcześniej też się pojawiał jednak był na tyle sporadyczny (raz na miesiąc-dwa) że mi nie przeszkadzał. Obecnie sterownik potrafi się wykrzaczyć parę razy dziennie

Napisałem ci wyżej dlaczego tak jest, poza tym ty masz widze tą karte po oc więc trzyma ci stabilnie jak wrzuci zegary 3D a w idle ma za mało papu. Zapewne do oc zwiększyłeś po prostu power limit na maxa w msi AB i tyle :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko jak temu zaradzić? :(

 

Tak karta jest po oc (konkretnie uv, 1860mhz przy 0.91v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko jak temu zaradzić? :(

 

Tak karta jest po oc (konkretnie uv, 1860mhz przy 0.91v)

Kiedyś można było ustawić inny profil na 2D w afterburnerze, można było też pobawić się w biosie no ale no pascala nie ma edytora z tego co wiem... sprawdz to https://forums.guru3d.com/threads/how-do-i-change-2d-clocks-in-the-new-msi-afterburner-versions.396487/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z ostatnimi sterownikami NVidii. Dwie ostatnie wersje na 100% crashują cały czas (ostatnie WHQL). Nie jest to kwestia napięcia karty bo sprawdzałem. Wracam do wersji 411.70.

Ostatnio zainstalowałem 418.91 i zaczęło się wywalać. Poprzednie, które były stabilne to 417.35. Hm, nawet teraz pisząc tę odpowiedź też się wywalił. No to chyba nie ma wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia biosu czy pamięci tylko sterownika. Możesz spróbować wbić zarządzanie energii na adaptive jak nie pomaga to trzeba wrócić na starszych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery są fatalne. Zmień na 398.36 lub 382.53.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko jak temu zaradzić? :(

 

Tak karta jest po oc (konkretnie uv, 1860mhz przy 0.91v)

 

Przetestuj default - NR 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem że 418.91 są fatalne na pascalach? ja mam je od 5 dni i nie mam zupełnie żadnych problemow jedyne co zaobserwowałem z resztą jak u większości użytkowników to crash w apex legends (DXGi Error) z resztą na 418.81 także on występował pomagał tylko powrót do 417.71. Na deflaut i tak napięcie w indle będzie takie samo jak po UV chyba że problem stwarza tu taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...