Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IC7_Duwap

Zestaw do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój komputer się posypał a, że ma już pare kilka ładnych lat postanowiłem dać mu już spokój i złożyć coś nowego. Poprosiłem kolegę żeby złożył mi zestaw (bez grafiki ta się uchroniła (750ti 2gb)). I teraz moje pytanie, będzie uruchamiać nowsze gry i będą chodziły dość płynnie? Głownie chodzi mi o GTA V i Battlefield 1. Ew. zmiany i propozycje co do tego są mile widziane. (SSD też mile widziane) Z góry dziękuje :).

https://www.x-kom.pl/lista/blpgydluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedaj ją. Weźmiesz około 250zł, wtedy:

 

Ryzen 3 1200 - 399zł

Gigabyte B450M DS3H - 289zł

Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 - 285zł

Gigabyte Radeon RX 570 AORUS - 719zł

GOODRAM CX400 - 255zł

SilentiumPC 500W Vero L2 - 179zł

SilentiumPC Regnum RG1 - 159zł

 

2285 zł i łatwy upgrade do Zen 2 w perspektywie kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up polecanie 4 rdzeniowca do BF1 ?

Ogólnie budżet mały w stosunku do wymagań.

1) sprzedajesz swoje gpu. Dostaniesz 200 z groszem w porywach do 250zł.

2) Kupujesz:

Ryzen 1700 - 640zł

Gigabyte B450M DS3H - 285zł (z morele)

Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (PV48G300C6K) - 269zł (z morele)

Vero L2 500w - 175zł (z morele)

Używanego rx 570 ~ za 550zł idzie dostać na gwarancji.

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black - 159zł (morele)

Crucial BX500 240GB SATA3 - 149zł (morele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#BurritoCoelho

"Battlefield 1" - mówi Ci to coś ;> Powodzenia grać multi na 4 słabych rdzeniach.

Poza tym jak Ty to zrobiłeś, że ceny naszych zestawów w momencie składania są niemal identyczne ? Fakt dałem 1 używaną część ~170zł różnicy na karcie. Ale to dziwne, że zmieściłem się z prockiem za "1/3 budżetu" a Ty nie podałeś niczego co by powalało na kolana ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem skąd wziąłeś R7 1700 za 640zł, twój link prowadzi do sztuki za prawie 1000. Po drugie, gdybym chciał kompilować ceny z różnych sklepów to jasne, zmieściłbym R5 1600, ale w świecie rzeczywistym komu chce się składać PC w 5 sklepach, zatem podałem ceny ze sklepu preferowanego przez OP. Po trzecie piszesz że "idzie dostać" używane GPU za taką cenę, a co jak nie idzie? Co jak na dobrą sztukę trzeba będzie polować ze 2 tygodnie, filtrując pośród Januszy biznesu? Na koniec 240 GB SSD to moim zdaniem ślepy zaułek, za duży by pełnił funkcję systemowego, za mały w erze gier zajmujących po 80-100 GB, więc równie dobrze można już dokładać do HDD za 180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend była promocja R7 1700 za 640zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem skąd wziąłeś R7 1700 za 640zł, twój link prowadzi do sztuki za prawie 1000. Po drugie, gdybym chciał kompilować ceny z różnych sklepów to jasne, zmieściłbym R5 1600, ale w świecie rzeczywistym komu chce się składać PC w 5 sklepach, zatem podałem ceny ze sklepu preferowanego przez OP. Po trzecie piszesz że "idzie dostać" używane GPU za taką cenę, a co jak nie idzie? Co jak na dobrą sztukę trzeba będzie polować ze 2 tygodnie, filtrując pośród Januszy biznesu? Na koniec 240 GB SSD to moim zdaniem ślepy zaułek, za duży by pełnił funkcję systemowego, za mały w erze gier zajmujących po 80-100 GB, więc równie dobrze można już dokładać do HDD za 180zł.

Promocja była kiedy linkowałem, najwyraźniej się skończyła. Jeśłi zestaw może być lepszy za te same pieniądze to oczywiście, że warto kupić w paru sklepach, no ale to nie Twoje pieniądze więc masz to gdzieś. Co do gpu, oczywiście, że idzie. Wystarczy popatrzeć na allegro. Dobrą sztukę ? A ta co podałeś niby jest dobra ? Ok nie mam pytań. 240gb ssd jest w sam raz dla ludzi, którzy nie są uzależnieni od gierek. Na system + 2/3 gry jak najbardziej. Z czasem jak będzie chciał dokupi hdd i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśłi zestaw może być lepszy za te same pieniądze to oczywiście, że warto kupić w paru sklepach, no ale to nie Twoje pieniądze więc masz to gdzieś

 

Tak warto, ale chodziło mi o to że generalnie ludzie tego nie robią, nie interesują się hardwarem, chcą wygodnie, najlepiej jednym kliknięciem załatwić sprawę, dlatego podałem ceny z jednego sklepu.

 

Co do gpu, oczywiście, że idzie. Wystarczy popatrzeć na allegro. Dobrą sztukę ? A ta co podałeś niby jest dobra ?

 

Znowu, chodziło o fakt kupienia sztuki sprawnej, użytkowanej z głową, z rzeczywistą gwarancją, nie o konkretną 'dobrą' wersję. Ta co podałem mieściła się w budżecie.

 

Najlepiej wrzucić CPU z weekendowej promocji, używane GPU, połowę mniejszy dysk i być zadowolonym z siebie. Potem spinać poślady interpretując wpisy tak by pasowało. Eh, szkoda mojego czasu. eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szkoda Ci czasu to nie pisz :)

Procek był ponad tydzień w promocji. Od dawna na innych forach o tym gadali.

Mały budżet - trzeba iśc na kompromisy i kupić coś używanego jeśli chce się mieć coś dobrego.

Pośladów nie spinam, po prostu cisnę z takich jak Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...