Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolopl

Problem z kartą sieciową Ralink RT3290 w laptopie HP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kartą sieciową w laptopie HP 250 G3, objawia się on tym że karta widzi sieci, łączy się z nimi ale transfer danych jest zerowy. Co może być tego przyczyną? Karta jak w tytule Ralink RT3290, system Windows 10 (świeżo instalowany). Dodam że połączenie przewodowe działa bez zarzutu stąd moje podejrzenia w stronę karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping do wp.pl np sprawdzałeś czy robi? Inne urządzenia działają bez problemu? System Windows 10 32 czy 64 bitowy? Sterowniki do karty te co wgrał system czy szukałeś nowszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać bardzo istotną informację, że problem występuje losowo. Średni ping do wp.pl jeżeli łączy (czytaj można korzystać z internetu) to około 1100 ms, ale nawet jeżeli jestem blisko punktu dostępu to nigdy nie mam pełnego zasięgu wg tej ikonki w windowsie, a karta jest dobrze połączona bo ostatnio przekładałem dysk i wtyczka anteny była ok. Odpowiadając na pytanie, windows 10 64bit, a sterownik najnowszy ze strony hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ze strony Ralink. Strony producentów laptopów często mają stare, a nawet starsze sterowniki niż te w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ze strony mediateka, na mojej sieci działa. Sprawdzę czy nie sypnie się na innych. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na innych połączeniach problem nadal istnieje, przyjmuje hasło do sieci, ale nie ma internetu. Co więcej pomimo tego że znajdowałem się jakieś półtora metra od punktu dostępu windows pokazywał tylko jedną "falę" zasięgu w ustawieniach. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, właśnie robiłem te polecenia i nie było transferu, ale po podpięciu przewodu przesłaniu screenów do onedrive i ponownym odłączeniu internet jest.

 

W tych poleceniach cmd, po tym jak pojawił się transfer na wifi, wzrósł receive rate z 72 do 600 mbps. Zasięg jest na poziomie 44%, gdzie telefon ma doskonały pomimo tego że router jest za ścianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sterownik. A po drugie może być rozłączone złącze na karcie WiFi lub złamany kabel do anteny gdzieś przy zawiasach ekranu... W przypadku problemów poruszaj ekranem lapka i obserwuj czy się coś dzieje. Chyba mam Déjà vu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem, faktycznie przewód. To jest uniwersalny element, czy muszę szukać pod konkretny model komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to jest zbudowane. Czy to jest pojedynczy przewód czy jakaś wiązka. Zasadniczo to jest wszędzie taki sam kabel, z jednej strony standardowa wtyczka, z drugiej przylutowane do anteny. Istotna jest długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na znany serwis aukcyjny i chcą 40 pln, więc albo podrutuję, albo karta usb z asusa. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mona byłoby coś dobrać, tylko trzeba znać długość kabla i ewentualnie umieć lutować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...