Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RobertES

Sapphire Radeon RX590 Nitro + SE problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dostałem Kartę Sapphire Radeon RX 590 Nitro + SE

Mój komp to :

MSI Z170 Gaming m7

Intel I5-6600K

Ram 16Gb Kingston

Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W

Dysk Adata 120GB M2

Win 10

 

 

Otóż karta zawiesza kompa dokładnie na każdej gierce, przy czym najczęściej jest to zawiecha na amen, czyli tylko twardy restart pomaga.

Do tej pory próbowałem ratować w taki sposób sytuację:

Najnowszy Bios

Najnowsze sterowniki do Mobo

Próbowałem na każdych z 3 szt sterowników ze strony AMD, na każdym tak samo sie dzieje.

Przekładałem kartę do drugiego slotu PCI

 

Mam ograniczony dostęp do netu w tej chwili, więc z testów obciążeniowych udało mi się ściągnąć Prime95, Cinebench, Furmark

Karta wywala każdą gre po kilku minutach grania, choc nie jest obciążona na maxa, mam jakieś stare gry typu Assasin 3 albo COD Ghost, do tego FurMark też wywala po kilku minutach.

Prime wywala procka jak karta jest wpięta w PCI.

Sieje po całym kompie błędy.

Czego to jest przyczyna, wadliwa karta, czy nie współgra z czymś w moim kompie.

Nie wiem czy mam ją oddać i reklamować, czy bawić sie dalej, bo moja na prawdę skromna wiedza juz sie wyczerpała i jestem jak dziecko we mgle ;P

 

Proszę o jakieś porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto pożyczyć od kogoś zasilacz i inną kartę - podmienisz, przetestujesz i zobaczysz czy faktycznie problem jest z twoim PSU/GPU czy trzeba szukać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie kręcony, Ramy też nie.

Mogę za kilka dni spróbować pod innym kompem odpalić kartę.

Nie wiem tylko czy zasilacz 500W ją uciągnie, w tym kompie drugim taki mam.

 

FurMark wywala po kilku minutach pracy z pełnym obciążeniem, temp na karcie stałe 75st wtedy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie kręcony, Ramy też nie.

Mogę za kilka dni spróbować pod innym kompem odpalić kartę.

Nie wiem tylko czy zasilacz 500W ją uciągnie, w tym kompie drugim taki mam.

 

FurMark wywala po kilku minutach pracy z pełnym obciążeniem, temp na karcie stałe 75st wtedy jest.

Stawiam na zasilacz, mogę się mylić, temp jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzisiaj kolejna walka była.

 

Mam drugiego kompa na podmianki :

I5-3340

MSI B75A-G43

Kingston 8Gb

Thermaltake Smart SE 530W

Asus GF GT 440 1GB

 

 

Dziś zamieniłem zasilacz, do mojego przełożyłem tego słabszego Thermaltake'a 530W - nic, nadal wywala bluescreeny

 

Wywaliłem Radeona, zamontowałem Asusa- najpierw z tym słabszym Thermaltakiem, później z tym moim- obydwa działają po 21 minut w FurMark, bez problemu, choć karta stara i ciągnie prąd tylko z PCI...ale nie mam żadnej innej na podmiankę.

Włożyłem tego Sapphire Radeon RX 590 do tego drugiego kompa - dział bez problemu 21minut w FurMark, zero błędów.

Także karta wygląda na sprawna, coś innego w moim kompie z nią nie współgra.

Dysk i Pamięć testowałem ostatnio, zero błędów.

 

Nie wiem, są jakieś ustawienia w biosie, czy coś?

Karta zintegrowana w procku wyłącza się z automatu, czy trzeba coś przestawić w biosie...?

Wybaczcie te pytania, ale ja zatrzymałem się na biosie AWARDA z 1998r...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Jest nowy, czysty system, dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Jest nowy, czysty system, dalej to samo.

karta graficzna może się jedynie z zasilaczem nie lubić, jeśli procek wywala przez karte to wskazuje na zasilacz, w mocniejszym pc procesor ma wieksze zapotrzebowanie na energie. Jeśli miałbyś BLCK w biosie zmienione to mogły by być problemy, ale jak napisałeś nie masz cpu podkręconego.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to karta działa dobrze na podmienionym zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w moim kompie

MSI z170 M7

I5-6600k

16Gb

Na obydwóch zasilaczach wywala błędy (Obydwa to Thermaltake'i, mój 630W, ten drugi 530W)

 

W tym drugim kompie

I5-3340

MSI B75A-G43

8Gb

na zasilaczu 530W działa poprawnie, przynajmniej przez pierwsze 21 minut w tym programie FurMark.

Uznałem, że jak tyle wytrzymała z obciążeniem 100% to jest sprawna, a błąd leży gdzieś po stronie MSI Z170 M7 Albo I5-6600k, albo ustawień w biosie... nie mam już pomysłów.

Może powinienem ją przełożyć z powrotem do tego słabszego kompa i pomęczyć dłużej?

 

Zwiększałem/zmniejszałem limit napięcia w Wattmanie, ciągle zawiesza na amen, albo bluscreeny wali, choć spadek wydajności jest dość spory po zwiększeniu limitu na +50 (około -10 klatek)

Kiedy jest nie obciążona to nic się nie dzieje, cały czas mam ją wpiętą do kompa,

dopiero jak włączę gierkę lub test obciążeniowy to wywala się, choć temperatury trzyma stabilne.

 

Tak, wszystko w stocku- nic nie kręcone, nawet nigdy się za to nie zabierałem powiem szczerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w moim kompie

MSI z170 M7

I5-6600k

16Gb

Na obydwóch zasilaczach wywala błędy (Obydwa to Thermaltake'i, mój 630W, ten drugi 530W)

 

W tym drugim kompie

I5-3340

MSI B75A-G43

8Gb

na zasilaczu 530W działa poprawnie, przynajmniej przez pierwsze 21 minut w tym programie FurMark.

Uznałem, że jak tyle wytrzymała z obciążeniem 100% to jest sprawna, a błąd leży gdzieś po stronie MSI Z170 M7 Albo I5-6600k, albo ustawień w biosie... nie mam już pomysłów.

Może powinienem ją przełożyć z powrotem do tego słabszego kompa i pomęczyć dłużej?

 

Zwiększałem/zmniejszałem limit napięcia w Wattmanie, ciągle zawiesza na amen, albo bluscreeny wali, choć spadek wydajności jest dość spory po zwiększeniu limitu na +50 (około -10 klatek)

Kiedy jest nie obciążona to nic się nie dzieje, cały czas mam ją wpiętą do kompa,

dopiero jak włączę gierkę lub test obciążeniowy to wywala się, choć temperatury trzyma stabilne.

 

Tak, wszystko w stocku- nic nie kręcone, nawet nigdy się za to nie zabierałem powiem szczerze...

jakie ustawienia pamięci ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady.

 

Na anglojęzycznych forach jest też kilka tematów związanych dokładnie z moją specyfikacją kompa + radeon rx 590 Sapphire.

 

I też póki co nikt nie odnalazł właściwego rozwiązania.

 

Możliwe, że z upływem czasu wyjdą poprawki / sterowniki albo coś w ten deseń i będzie ok.

 

Póki co karta została zwrócona do sklepu z braku kompatybilności :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...