Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jugo

xonar dx - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

mam w tej chwili karte asus xonar dx i mysle, ze czas na jakas zmiane, bo przestala mi juz wystarczac. Co byscie polecili zeby uslyszec wyrazna roznice?

 

Glownie slucham muzyki i ogladam filmy. Gry tez sie zdarzaja, ale juz nie tak czesto jak kiedys :)

Uzywam glosnikow edifier c2xd i sluchawek sennheiser hd 201 aczkolwiek w najblizszym czasie planuje wymiane na hd 599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się że jednak nie kupujesz lepszych słuchawek to według mnie obecna karta dźwiękowa jest w zupełności wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj xonar nie bedzie mial problemow z obsluzeniem hd 599?

 

Przy okazji - czasami podlaczam tez sluchawki do telefonu (htc u11) i zastanawiam sie czy ten da rade z hd 599. Nie bedzie gralo zbyt cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj xonar nie bedzie mial problemow z obsluzeniem hd 599?

 

Przy okazji - czasami podlaczam tez sluchawki do telefonu (htc u11) i zastanawiam sie czy ten da rade z hd 599. Nie bedzie gralo zbyt cicho?

Xonar DX jest w sam raz do HD 599. Mam w domu dwa Xonary DX, HD598 i HD599.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmiana słuchawek, HD201 są naprawdę słabe na dzisiejsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie wiedziałem gdzie napisać wiec tu spróbuje.

Xonar AE jest lepszy od xonarad DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego autorze posta, przesłuchałeś HD599 lub 559? Wydaje mi się ze to zupełnie inne brzmienie niż HD201. Wiele osób narzeka że są za nudne i za płaskie. Miałem HD555 przez parę lat, od 3 msc mam M40x. Teraz HD555 są dla mnie tak nudne i bez życia że ich nie używam. A dodam, że M40x to najbardziej neutralne słuchawki w serii M--x od Audio Technici.

Przesłuchaj albo wykorzystaj zwrot 14 dni bo można się zdziwić.

 

Co do Xonara- mam D2 (lepsza DX/D1) i HD555 czy M40x spokojnie dają radę.

 

EDIT:

Co do telefonu: M40x podłączone do Mi6 grają ładnie ale są znacznie mniej przestrzenne niż na Xonarze. HD555 natomiast tracą jeszcze więcej życia- 50 ohm to chyba już za dużo, ale to Mi6 a HTC chyba jest nieco bardziej muzykalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX jest w sam raz do HD 599. Mam w domu dwa Xonary DX, HD598 i HD599.

Twierdzisz, że dźwiękówka, która osiąga max 10mW jest "w sam raz" do HD 599?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że dźwiękówka, która osiąga max 10mW jest "w sam raz" do HD 599?

HD599 nie ma dużego progu impendencyjnego (to samo z całą serią 500, czyli 508, 509, 558, 559, 598 i 599). U sennheisera taki wysoki próg ma seria 600 gdzie już koniecznością jest karta dzwiękowa ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych głupot nie słyszałem :lol2: Ja przy HD58X potrzebuje karty z mocą na wyjściu 400 mA, żeby poziom głośności był zadowalający. Xonar DX nie radzi sobie nawet z napędzeniem HMC631 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych głupot nie słyszałem :lol2: Ja przy HD58X potrzebuje karty z mocą na wyjściu 400 mA, żeby poziom głośności był zadowalający. Xonar DX nie radzi sobie nawet z napędzeniem HMC631 :E

 

 

Ja mam HMC631 i xonara D1 czyli w sumie to samo co DX. W takim razie co polecasz do tych słuchawek, a najlepiej nawet oczko wyżej, bo niedługo zmieniam swój headset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...