Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jugo

xonar dx - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

mam w tej chwili karte asus xonar dx i mysle, ze czas na jakas zmiane, bo przestala mi juz wystarczac. Co byscie polecili zeby uslyszec wyrazna roznice?

 

Glownie slucham muzyki i ogladam filmy. Gry tez sie zdarzaja, ale juz nie tak czesto jak kiedys :)

Uzywam glosnikow edifier c2xd i sluchawek sennheiser hd 201 aczkolwiek w najblizszym czasie planuje wymiane na hd 599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się że jednak nie kupujesz lepszych słuchawek to według mnie obecna karta dźwiękowa jest w zupełności wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj xonar nie bedzie mial problemow z obsluzeniem hd 599?

 

Przy okazji - czasami podlaczam tez sluchawki do telefonu (htc u11) i zastanawiam sie czy ten da rade z hd 599. Nie bedzie gralo zbyt cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj xonar nie bedzie mial problemow z obsluzeniem hd 599?

 

Przy okazji - czasami podlaczam tez sluchawki do telefonu (htc u11) i zastanawiam sie czy ten da rade z hd 599. Nie bedzie gralo zbyt cicho?

Xonar DX jest w sam raz do HD 599. Mam w domu dwa Xonary DX, HD598 i HD599.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmiana słuchawek, HD201 są naprawdę słabe na dzisiejsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie wiedziałem gdzie napisać wiec tu spróbuje.

Xonar AE jest lepszy od xonarad DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego autorze posta, przesłuchałeś HD599 lub 559? Wydaje mi się ze to zupełnie inne brzmienie niż HD201. Wiele osób narzeka że są za nudne i za płaskie. Miałem HD555 przez parę lat, od 3 msc mam M40x. Teraz HD555 są dla mnie tak nudne i bez życia że ich nie używam. A dodam, że M40x to najbardziej neutralne słuchawki w serii M--x od Audio Technici.

Przesłuchaj albo wykorzystaj zwrot 14 dni bo można się zdziwić.

 

Co do Xonara- mam D2 (lepsza DX/D1) i HD555 czy M40x spokojnie dają radę.

 

EDIT:

Co do telefonu: M40x podłączone do Mi6 grają ładnie ale są znacznie mniej przestrzenne niż na Xonarze. HD555 natomiast tracą jeszcze więcej życia- 50 ohm to chyba już za dużo, ale to Mi6 a HTC chyba jest nieco bardziej muzykalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX jest w sam raz do HD 599. Mam w domu dwa Xonary DX, HD598 i HD599.

Twierdzisz, że dźwiękówka, która osiąga max 10mW jest "w sam raz" do HD 599?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że dźwiękówka, która osiąga max 10mW jest "w sam raz" do HD 599?

HD599 nie ma dużego progu impendencyjnego (to samo z całą serią 500, czyli 508, 509, 558, 559, 598 i 599). U sennheisera taki wysoki próg ma seria 600 gdzie już koniecznością jest karta dzwiękowa ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych głupot nie słyszałem :lol2: Ja przy HD58X potrzebuje karty z mocą na wyjściu 400 mA, żeby poziom głośności był zadowalający. Xonar DX nie radzi sobie nawet z napędzeniem HMC631 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych głupot nie słyszałem :lol2: Ja przy HD58X potrzebuje karty z mocą na wyjściu 400 mA, żeby poziom głośności był zadowalający. Xonar DX nie radzi sobie nawet z napędzeniem HMC631 :E

 

 

Ja mam HMC631 i xonara D1 czyli w sumie to samo co DX. W takim razie co polecasz do tych słuchawek, a najlepiej nawet oczko wyżej, bo niedługo zmieniam swój headset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...