Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatrykZielony

Problem z dyskiem SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam dość duży problem. Kupiłem dysk ssd Crucial BX500 240gb postawiłem na nim od nowa windowsa, lecz on po zainstalowaniu daje dostęp do jednej partycji Windows C 145,82gb z 220gb. 77,51gb pozostawił jako Zdrowy (Partycja OEM)

 

Chciałbym ten dysk OEM zamienić na dysk zdatny do użytku. Na hdd miałem tylko 500mb partycje oem a tutaj 1/3 dysku mi zabrało. Da się zmniejszyć rozmiar tej partycji do powiedzmy 1gb a resztę użyć jako zwykłą partycję? W komputerze jest tylko dysk C i dyski z HDD

Po kliknięciu prawym na tą partycje jest tylko "POMOC" nie mogę nic z nim zrobić, ani zmniejszyć, ani zwiększyć.

Proszę o pomoc jak to zrobić.

 

Rozwiązane. Teraz mam drugi problem.

Jak połączyć dwie wolne partycje oddzielone od siebie? Tak jakby przeszkadza impartycja GRY i mogę utworzyć ale osobno, nie da się ich złączyć w jeden większy.

post-606366-15504390591741_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdd masz dysk dynamiczny, nie podstawowy, jak normalnie - sam utworzyłeś, czy "się zrobiło"; w każdym razie musisz szukać rozwiązania dla dysku dynamicznego, nie normalnego

 

jeślibyś chciał przekonwertować na normalny, to chyba partion wizard to zrobi bez utraty plików - ale masz na hdd 1 partycję 100, chyba dawna system, jeśli wizard ją zobaczy może nie chcieć konwertować, musiałbyś z nią coś zrobić (jeśli system); informacja o wizard bez żadnych gwarancji, bo nie używałem do tego celu!

 

informacji o dynamicznym szukaj np pod dysk dynamiczny a podstawowy, itp

 

ps - co do partycji - usuń 100 i 450, np w wizard, to dawne systemu, i na dysku z danymi niepotrzebne; partycji możesz utworzyć ile chcesz, bo ma gpt, i nie ma ograniczeń liczby partycji; jeśli chcesz usunąć gry przekopiuj partycję gry wizardem - funkcja copy partition - np na nieprzydzielony z końca, i potem usuń gry, będziesz miał większy obszar na początku; przy kopiowaniu możesz też określić rozmiar partycji docelowej, trzeba zaznaczyć with partition size change, i wybrać rozmiar partycji docelowej, bo inaczej utworzy partycję identycznych rozmiarów co gry; oczywiście możesz też utworzyć ręcznie partycje na tych 500, przekopiować zawartość gry, usunąć gry, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...