Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

x21

Czy karta graficzna padła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się dziś u mnie następujący problem : odszedłem od włączonego komputera na jakieś 5 minut po powrocie był on już wyłączony, gdy chciałem go uruchomić ponownie nie reagował całkowicie na przycisk power. Po rozebraniu okazało się, że po naciśnięciu powera, wentylatory zakręcają się na sekundę a potem cisza. Odłączałem po kolei podzespoły i komputer załączył się po odłączeniu dwóch wtyczek 12v od zasilania karty graficznej (karta pozostała w slocie PCI-e) . Tutaj moje pytanie czy w takim razie na 100 procent padła karta i jedyne wyjście to kupienie nowej, czy istnieje jakaś inna możliwość np uszkodzenie zasilacza, który wyłącza się pod większym obciążeniem? Chcę mieć po prostu pewność żeby nie wydać pieniędzy na kartę, która mogłaby okazać się sprawna. Niestety nie posiadam innej karty, zasilacza żeby sprawdzić z nimi. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Ps: moja karta to 7870 XT od Sapphire, jeśli okażę się padnięta to ma ktoś jakąś propozycje na zastępstwo dla niej? Nie chciałbym wydać dużo wystarczy aby nowa karta miała taką samą wydajność nie musi być większa.



 

Mój zestaw pc:

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze

MOBO: 7870 XT Sapphire

CPU: i5 3350-P

RAM 2 x 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po odłączeniu wtyczek 12v od karty komp rusza to najprawdopodobniej masz zwarcie na sekcji zasilania w gpu. Karta raczej do odratowania oddaj do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...