Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Twarog01

GTX 750Ti na 1050ti.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, chciałem się spytać czy jest sens zmieniać kartę graficzną czy procek na to pozwoli i da wiecej tych fpsów. Mam zamiar sobie kupić Gtx`a 1050ti 4gb. I tak kupuję nową kartę a nie używki nie jestem jakoś przekonany do używek. A teraz sprzęt.

Procesor: Intel i5-2500k.

Karta graficzna: GTX 750ti Msi dual.

6GB ram. DDR3

Dysk 1tb.

Zasilacz: Thermaltake 530w.

 

Dzięki z góry za Pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie przeszedlem z GTX750 na GTX 760 OC 2 GB

 

mam I5 3470 i czytajac wszystko i ogladajac stwierdzilem ze styka obecnie a osiagi ma podobne do 1050

 

ustawienia robie na srednie i nie jest zle mlody zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz już zmienić na coś do ~700 zł to kup rx570 4gb. Gdybyś kupił go trochę wcześniej to był po ~650 zł. Teraz w xkom masz go w promocji wersja od Gigabyte za 719 zł z dwoma grami. Promocja na gry niedługo się kończy, a można odsprzedać je jako konta za 80-100 zł sztuka, o ile znajdzie się chętny.

Wydajność ma zauważalnie większą.

 

Gtx 1050 ti jest wart naciągane 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobra zmiana. Do i5 2500K w zupełności wystarczy. A good change. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ma sens, z tym że obecnie na rynku nowych kart ciężko o bardziej nieopłacalną niż 1050 Ti.

Jeśli koniecznie ma być nVidia poczekaj chwilę na serię 16xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ma sens, z tym że obecnie na rynku nowych kart ciężko o bardziej nieopłacalną niż 1050 Ti.

Jeśli koniecznie ma być nVidia poczekaj chwilę na serię 16xx.

 

Jeśli mówimy o nowej GTX 1050ti za >700zł to tak, natomiast do takiej konfiguracji jaką posiada autor tematu to jakaś używana w rozsądnej kwocie najlepiej jeszcze na gwarancji - jak najbardziej.

Do autora: nie bój się używki gtx 1050ti to dobre bezawaryjne i energooszczędne karty - jeśli nikt przy nich nie grzebał to same z siebie się nie psują.

 

Wyżej trzeba iść już min. w GTX 1060 6GB/ RX 580 8GB żeby miało to jakikolwiek sens, a to już jest cena X2 ~1000zł.

 

Jeżeli zaś chodzi o RX to raczej celował bym w nową - większość używek jest niewiadomego pochodzenia, a ostatnio i "nowe" RX 470 sypią się jak choinka na Trzech Króli...

 

Ps. patrząc na twoją konfigurację to skupiłbym się również na wymianie RAMu bo masz 4+2 gb? wyrzuć tą 2 dokup 4gb żeby chodziło to w dualu, teraz taka kość to <100zł, kup SSD 250GB 130-150zł i za ~200zł + taki GTX 1050ti w używce uzyskasz najtańszym kosztem widoczny skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o nowej GTX 1050ti za >700zł to tak, natomiast do takiej konfiguracji jaką posiada autor tematu to jakaś używana w rozsądnej kwocie najlepiej jeszcze na gwarancji - jak najbardziej.

Do autora: nie bój się używki gtx 1050ti to dobre bezawaryjne i energooszczędne karty - jeśli nikt przy nich nie grzebał to same z siebie się nie psują.

 

Wyżej trzeba iść już min. w GTX 1060 6GB/ RX 580 8GB żeby miało to jakikolwiek sens, a to już jest cena X2 ~1000zł.

 

Jeżeli zaś chodzi o RX to raczej celował bym w nową - większość używek jest niewiadomego pochodzenia, a ostatnio i "nowe" RX 470 sypią się jak choinka na Trzech Króli...

 

Ps. patrząc na twoją konfigurację to skupiłbym się również na wymianie RAMu bo masz 4+2 gb? wyrzuć tą 2 dokup 4gb żeby chodziło to w dualu, teraz taka kość to <100zł, kup SSD 250GB 130-150zł i za ~200zł + taki GTX 1050ti w używce uzyskasz najtańszym kosztem widoczny skok wydajności.

I na taką odpowiedz liczyłem dzięki bardzo. I raczej tak zrobię. Kości ram w drodzę zamówiłem o to Takie: Pamięć HyperX HyperX, DDR3, 8 GB,1866MHz. Rozważam te używki ale kiedyś juz raz sie przejechałem. I dlatego zawsze wolę dołożyć te 200 zl i mieć nową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś te 8GB w jednej kości? Jeśli tak to nie za dobrze. Nowe, nie nowe, RAMy są mało awaryjne, a za 200zl, miałbyś używane 2x4GB

 

Koledze wyżej chodziło, że jeśli masz włożone 1x4GB i 1x2GB to ta dwójkę możesz wyrzucić/spróbować sprzedać, a dokupić 4GB o takich samych parametrach jak ta co masz teraz włożoną. Wtedy będą one pracowały w trybie dual channel i dzięki temu będziesz miał większą wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 570 zdecydowanie lepszy od 1050 ti w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz RX 570 bo jest 40-50% wydajniejsza niż ten paździerz GTX 1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz RX 570 bo jest 40-50% wydajniejsza niż ten paździerz GTX 1050ti.

Ile ? Juź nie przesadzaj, że aż 40-50%. To jest zależne też od gier, chociażby w nowym Assassins Creed Odyssey różnica między nimi to jest 5-8 fpsów. Ogólnie jeśli chodzi o gry największą różnice między nimi można zauważyć w multiplayer. Choć i tak w większości gier jest o te około 20-25% wydajniejsza, ale tak jak wspomniałem wcześniej to jest zależne od gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ? Juź nie przesadzaj, że aż 40-50%. To jest zależne też od gier, chociażby w nowym Assassins Creed Odyssey różnica między nimi to jest 5-8 fpsów. Ogólnie jeśli chodzi o gry największą różnice między nimi można zauważyć w multiplayer. Choć i tak w większości gier jest o te około 20-25% wydajniejsza, ale tak jak wspomniałem wcześniej to jest zależne od gier.

Tu nie ma żadnej przesady. 1050ti to jest kompletnie nieopłacalny produkt, jeżeli na rynku jest coś takiego jak RX570.

https://imgur.com/a/ZYnC8ku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

1050ti za tyle pieniedzy to lipa. Karta znalazla miejsce na rynku jedynie z powodu swojej dostepnosci po tym jak 'gornicy' wyczyscili rynek i wygenerowali podwyzke , przeciez i tak wysokich juz cen.

 

Gdyby rx 470->580 byly caly czas dostepne w cenach sugerowanych przez AMD, zapewne sprzedaz 1050ti nie zachwycalaby (choc sam juz zaczynam watpic,bo widze,ze dla niektorych sentyment odgrywa wieksza role niz rozum i przyjemnosc grania).

gtx 1050ti w cenie rx 570 to jakas farsa, to sa karty z innego segmentu, rx jest duuuuzo mocniejszy.

 

W UK, gtx 1050ti jest czesto drozszy od rx 580 (!) - na pewno nie dlatego ,ze jest lepszy albo choc porownywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ? Juź nie przesadzaj, że aż 40-50%. To jest zależne też od gier, chociażby w nowym Assassins Creed Odyssey różnica między nimi to jest 5-8 fpsów. Ogólnie jeśli chodzi o gry największą różnice między nimi można zauważyć w multiplayer. Choć i tak w większości gier jest o te około 20-25% wydajniejsza, ale tak jak wspomniałem wcześniej to jest zależne od gier.

 

a ty co? kupiłeś 1050 ti i próbujesz sobie wmówić że nie jest aż tak źle?

https://tpucdn.com/reviews/Sapphire/RX_570_Pulse/images/perfrel_1920_1080.png

https://static.techspot.com/articles-info/1777/bench/Table.png - 13 styczeń 2019

poza tym nawet 5-8 fpsów przy płynności poniżej 60 kl/s robi wyraźną różnicę

 

właśnie AC:O jest jedną z nielicznych gier gdzie Nvidia wypada troche lepiej ale asasyny zawsze był nvidiolubne. a dodatkowo na korzyść amd przemawia że w grach pod dx12 i vulkana 570 jeszcze mocniej odjeżdża 1050ti.

obecnie 1050ti jest jedną z najmniej opłacalnych kart dostępnych na rynku. praktycznie w tych samych cenach jest rx 570 4gb do którego niektóre sklepy dalej dodają 2 z 3 gier (DMC5, TD2 lub RE2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...