Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iidominik3

Słaba jakość gry na filmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno kończąc edycje filmu i wrzucenia go na youtube, jakość się strasznie pogorszyła. Co prawda nie nagrywałem w 1920x1080 bo takiej opcji (nie posiadam takiego monitora) nie mam tylko w 1440x900. Na komputerze jakoś jest okej, ale na youtubie już nie. Straszne pixele: FILM YOUTUBE

Nagrywałem OBS, a później edytowałem Premiere PRO. Gdy go renderowałem wybrałem format H.264. Wcześniejsze moje filmiki tak nie wyglądają. Może przy renderowaniu powinienem zmienić obraz na 1920x1080 przy czym był FullHD jak robiłem wcześniej? Z góry dzięki za pomoc. Jeśli nie ten dział to przepraszam, ale nie mogłem znaleźć odpowiadającego na ten temat.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz czy wstawiłem dobry filmik i był on dobry. Czemu Youtube pogorszyło jakość? Gdy oglądam go normalnie nie po przez Youtube jakość jest dobra. Do tego jeszcze z 60 fps spadło mi chyba do 30 fps bo coś nie płynnie to chodzi. Może spróbować innym programem? Chodź nie wiem czy to coś da w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam słabo się w tym poruszam ale skoro nikt nie pisze to podzielę się swoimi wypocinami. Jeżeli chcesz sprawdzić z jakim FPS-em masz fil na YT to klikasz na ekranie odtwarzanego swojego filmu w YT prawym klawiszem myszy i wybierasz statystyki dla nerdów. Twój film na TY ma 30 FPS. Musiałeś coś źle ustawić przy renderowaniu filmu. Samo YT lubi zmasakrować jakość szczególnie jeżeli nie wpompujesz do niego swojego filmu z wysokim bitrate. Też mam monitor poniżej Full HD 1680x1050 proporcja 16:10 co już powoduje przeskalowanie i stratę jakości. Już samo źródło czyli twój nagrany materiał musi być dobrej jakości czyli wysoki bitrate, level przynajmniej high 4.1 i powiedzmy 60 FPS co sporo miejsca zajmuje. Gdy otwierasz projekt w programie edycyjnym dobrze jest ustawić parametry projektu zgodne z parametrami nagranego filmu, zgodność ilości FPS szczególnie tych ułamkowych FPS np. 29,970 czy 59,940 itp. Pomimo ekranu niezgodnego z full HD w OBS lub oprogramowaniu karty graficznej pozwalającym na nagrywanie czy jakimś innym ustawiam rozdzielczość nagrywania w jakiej gram (1680x1050) lub wymuszam w opcjach jeżeli to możliwe full HD 1920x1080. W programie edycyjnym ustawiam projekt i renderowanie na full HD co powoduje powstawanie czarnych ramek (bez rozciągania filmu) ale minimalizuje przeskalowanie. Gdy nie zależy mi na czasie wysyłania i renderowania a film jest krótki to używam minimalnej kompresji ale częściej wybieram gorszą jakość ze względu na czas co daje gorsze wyniki. Być może znaczenie ma też czy twój kanał zezwala na reklamy przy twoich filmach, czy jest kanałem zarobkowym, partnerskim itd.Z słabej jakości nagranie nie stworzy się cudów a parametry kompresji to rzecz której sam nie ogarniam a gdy próbuję użyć parametru zawierającego w nazwie quantizer to czasami po kompresji mam większy rozmiar niż nagrany film i nie wiem jak to precyzyjniej skalkulować ponieważ czasami mam montaż źródeł o gorszej i lepszej jakości plus jakieś obrazki i wynik jest dla mnie nieprzewidywalny wiec często ustawiam średni bitrate w okolicach 10 000 lub niżej ale mi nie zależy na super jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym gdy wy renderowałem go to jakość była dobra. Dopiero jak go wrzuciłem na YT to jakość jest 720p. Renderowałem go na 1080p i 60 fps, a nie ma tego i tego. Wystarczy zobaczyć filmik np. GUN na moim kanale. Gra jest z około 2004 roku, a ma lepszą jakość, niż filmik z którym mam problem. Pokombinuje jutro jeszcze może z Camtasia 9 i wstawię na YT. Zobaczę czy będzie lepsza jakość i zależy to od programu. Bo wcześniejsze filmy na kanale robiłem w Camtasia 9 i zmieniałem tylko rozdzielczość (zmieniłem program bo pogląd strasznie ścinał). Tylko nie rozumiem jednego. Czemu YT zepsuło tak moją jakość, a wcześniej nie. Dzięki za zerknięcie w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...