Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrLukaszo

Podkręcanie GTX 970 Zotac Dual Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Chciałbym, by ktoś pomógł mi wykonać BIOS do owej karty, chodzi o Power Target, karty nie można mocno podkręcić ze względu na właśnie limit mocy. Chcę z niej wyciągnąć minimum zegary na 1500Mhz na rdzeniu, gdyż zależy mi na jak najwyższej wydajności. Boję się, by nie zmienić tego BIOSU tak, że karta nie wstanie.

Mam jeszcze jedno pytanie, porównajmy np. tą kartę do karty MSI GTX 970, ten MSI ma lepszą sekcję zasilania, cokolwiek, że umożliwia nawet 1600Mhz? I czy w ogóle 1500Mhz jest możliwe na tej karcie bo zmianie BIOSU.

Pomógł by mi ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da zmiana biosu jeśli sekcja zasilania nie wyrobi takiego oc , nie bez powodu producent ograniczył powerlimit w biosie.Ten MSI o którym myślisz ma sekcję 6+2 vs twoje biedne 4+1 nie ma szans na takie oc chyba że chcesz usmażyć kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da zmiana biosu jeśli sekcja zasilania nie wyrobi takiego oc , nie bez powodu producent ograniczył powerlimit w biosie.Ten MSI o którym myślisz ma sekcję 6+2 vs twoje biedne 4+1 nie ma szans na takie oc chyba że chcesz usmażyć kartę.

A wersja Strix od Asusa jaką ma sekcje, taką samą jak ten MSI? Nie potrafię tego sprawdzić. Również mam tą kartę i zastanawiam się czy jej nie użyć, ale musiałbym zmienić obudowę ze względu na jej wielkość. A wersje referencyjne jaką mają tą sekcje zasilania? Jeśli dobrze liczę to Zotac GTX 970 OMEGA ma 8+3? Po podkręceniu o 150Mhz karta boostuje do około 1450Mhz, ale to jest max. Nie usmaży karty takie OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus strix ma 6 faz na gpu +1 faza na pamięci taka karta nadaje się do podkręcania msi ma 1 sekcję więcej na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia napięcia przy jakim Twoje gpu zrobi te magiczne 1500mhz... o ile zrobi, bo trafiały się takie, że i pow. 1.25v miały problem z takim zegarem szczerbaty.gif najlepiej wyedytuj bios wyciągnięty z własnej karty - zwiększ sobie powerlimity (nie ruszając przy tym napięć) i sprawdź, co karta potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus strix ma 6 faz na gpu +1 faza na pamięci taka karta nadaje się do podkręcania msi ma 1 sekcję więcej na pamięciach. No ale przecież 4 fazy to jeszcze nie jest jakoś bardzo mało. A 1450Mhz można stabilne uzyskać? Z tego co widzę to Palit GTX 970 JetStream również ma tylko 4 fazy, czy się mylę? Jak z góry PCB karty można sprawdzić ile faz ma karta, jak ja teraz porównywałem to mi wszystko pasuje jak na tym obrazku https://www.google.com/search?q=gtx+970+zotac+dual+fan&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjns_SdnMbgAhUwqYsKHUG6DwMQ_AUIDigB&biw=1920&bih=969#imgrc=x41M4Bd-uJAlgM:, w tym białym prostokącie są 4 pary takich wystających punkcików, według mnie każde 2 punktu odpowiadają jednej fazie. Ja natomiast mam kartę jak w tej ofercie, ta ma 6 takich punków, więc nie wiem jak to odbierać, rozjaśni mi ktoś? https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256-bit-fvat-7795495295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...