Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yamavo

Windows 10 page fault in nonpaged area

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem w swoim komputerze płytę główną, procesor I ram. Po próbie formatu Windows 7 okazało się że moja płyta główna Gigabyte Z390 Gaming X nie wspiera już tego systemu I nie działała klawiatura I myszka. Więc instalacja Windowsa 7 była wprawdzie niemożliwa. Na pendrive pobrałem Windowsa 10 I instalacja przebiegła pomyślnie. Problem się zaczyna wtedy kiedy próbuje coś zainstalować. W przypadku sterowników płyty głównej to w połowie instalacji już wywalił mi błąd wymieniony w tytule. Potem podczas próby instalacji gry. League Of Legends po kilku próbach udało się odpalić, ale już zmiana ustawień graficznych powodowała crash. Tak z wieloma innymi grami csgo, 7 Days to die I skończyło się na overwatchu ponieważ teraz komputer włącza się, nie zdąży wejść na pulpit I wyskakuje błąd. Tak mam w nieskończoność. Przed totalnym loopem włączyłem diagnostykę pamięci I nie wykryto błędów. Dzisiaj mam zamiar formatować znowu komputer i spróbuje ponownie zainstalować tego nieszczęsnego Windowsa 10 Home. Mam pytanie z góry. Czy przed instalacją powinienem czyścić również partycję którą zarezerwował system I ile ona powinna ważyć w przypadku win10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet pendrive nie chce odpalić instalatora tylko od razu wyskakuje błąd, więc nie mam nawet możliwości formatu. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usun partycje ktora zarezerwowal system a nastepnie wybierz dysk do instalacji (system sam sobie wszystko pozakladA)

 

Co do BSODa - najczestsze przyczyny to sterowniki (problematyczne), problem z RAM, kręcony CPU

 

Najlepie zaladowac domyslne ustawienia UEFI, wylacz XMP pamieci (nie robic tez OC), nie podkrecac CPU, zostawic na stock

Ewentualnie jesli masz wiecej niz 1 kosc - sprobowac dzialac na jednej (raz jedna raz druga) i sprawdzic czy ktoras okaze sie problematyczna. W czym je testowales ? Jak dlugo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz nie mogę odpalić instalatora z pendrive nawet, a wcześniej szło bezproblemowo. Pozamieniałem kości, próbowałem na jednej i nic. Najgorsze jest to że gdy zamontowałem je na pierwotne miejsca to komputer włącza się na sekundę lub trochę dłużej I resetuje. Na ekranie pusto. Same ramy testowałem w jakimś narzędziu diagnostycznym Windowsa kiedy jeszcze sobie dawał radę. Na ta chwilę nie mam dostępu do biosa przez ten loop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze umarlo UEFI ? Probowales resetowac ustawienia UEFI zworką na plycie ? A moze plyta glowna ma DualBios lub Flashback ?

 

Co to za model plyty glownej ? Jaki procesor ?

Czy montujac go - nie wygiales zadnych pinow, nie zabrudziles pastą ? Czy udaje Ci sie wejsc chociaz do UEFI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 8700 Gigabyte Z390 Gaming X, raczej nic nie uszkodziłem, a do UEFI nie mogę się dostać bo komputer odpala się i samoczynnie resetuje, a na ekranie przez ten czas nie wyświetla się nic.

 

Nie chce się włączyć jak przełożyłem ramy miejscami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz ramy to wbudowany/podpiety speaker wydaje jakies dzwieki ? Bo wyglada na plyte albo CPU

Ew. sprobowac przelaczyc UEFI jesli masz taka mozliwosc

 

Wszystkie wtyczki do plyty glownej od zasilacza podpiete ? Co to za zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz I arena Series 500W. Nie wydaje żadnych dźwięków. Wszystko jest podpięte prawidłowo.

 

Po kilku próbach włączył się. Po wejściu w bios wyskakuje BIOS Has bene reset. Please re-config your BIOS setup items if needed.

 

Wyłączyło mi profil XMP I to tyle co zmieniłem. Mogę z poziomu biosu wyczyścić dyski?

 

Udało mi się odpalić na jednej kości, ale wcześniej działało na dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mój problem powrócił do stanu jak w rozpoczęciu tematu. Kiedy odpalam instalator z pendrive zaczyna się ładować I w pewnym momencie wyskakuje błąd Windowsa. Sytuacja wygląda tak jakby mój Windows, który świeżo po formacie crashowal się I przy próbie ponownego formatu zaczął ingerować w pliki na pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu stresu okazało się, że mam za stary zasilacz. Podłączony był pod 24 piny i ileś tam pinów, które służy do OC. Nie miał zaś osobnego przewodu dla procesora, więc ten na wyższych obrotach nie dostawał wystarczającej mocy i komputer wyłączał się. Tak mi to wytłumaczono i raczej ma to sens ponieważ zasilacz (przynajmniej dla mnie) jest no-name i dosyć przestarzały. Wystarczyło wyłączyć turbo w biosie i można było odpalić spokojnie komputer, ale podczas bardziej wymagających zadań wyrzuca. Jesteście w stanie polecić mi jakiś zasilacz, który uciągnie moją i7 8700 i w niedługim czasie wymianę gtx 1050 ti na rtx 2070. Celuję w około 650W na 12V cena ~ 300zł. Byłoby miło gdyby mieścił się w obudowie Silentiumpc Regnum RG4T i kable sięgały do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu stresu okazało się, że mam za stary zasilacz. Podłączony był pod 24 piny i ileś tam pinów, które służy do OC. Nie miał zaś osobnego przewodu dla procesora, więc ten na wyższych obrotach nie dostawał wystarczającej mocy i komputer wyłączał się. Tak mi to wytłumaczono i raczej ma to sens ponieważ zasilacz (przynajmniej dla mnie) jest no-name i dosyć przestarzały. Wystarczyło wyłączyć turbo w biosie i można było odpalić spokojnie komputer, ale podczas bardziej wymagających zadań wyrzuca. Jesteście w stanie polecić mi jakiś zasilacz, który uciągnie moją i7 8700 i w niedługim czasie wymianę gtx 1050 ti na rtx 2070. Celuję w około 650W na 12V cena ~ 300zł. Byłoby miło gdyby mieścił się w obudowie Silentiumpc Regnum RG4T i kable sięgały do płyty głównej.

 

A pytalem czy wszystkie wymagane wtyczki wpiete do plyty glownej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...