Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Renektonik

Monitor do pogrania zagwozdka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem dwóch całkiem innych monitorów a są to Dell Alienware 34 AW3418DW i Asus PG279Q. Obecnie mój 24 calowy Asus przy moim ogromnym biurku wydaje się zbyt mały i odczucia nie są zadowalające a zawsze czuje się o wiele bardziej komfortowo odsuwając monitor pod samą scianę na biurku (75 cm głębokości), więc chcę postawić na jakiś większy monitor. Czy jest sens w ogóle brać teraz monitory w układzie 21:9? Czy moja karta GTX 1080 i procesor i5 8600k w ogole sobie z nim poradzi na w miare zadowalającej rozgrywce. Czy może jednak postawić na tego Asusa, który w sumie chyba ma wszystko, a może jakiś inny zakup? Przepraszam z góry bo wcześniej zakładałem podobny temat, ale budżet znacznie się zwiększył i tu już będzie wszystko czarno na białym.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie mogę nic powiedzieć na temat tych modeli które podałeś ale sam posiadam od niedawna monitor 21:9 i jestem bardzo zadowolony, polecam. Czy GTX 1080 i 8600k da radę? Pewnie tak, w rozdziałce 2560x1080p@75h daje rade 4690k i GTX 1070. BTW wiele głosów czytałem jakoby 1080p przy 34 calach to za mało. Nie zgadzam się z tym (monitor ustawiony dość daleko, tak jak Ty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a jaki monitor dokładnie posiadasz? Ten Dell jest jakoś 3440 x 1440 (UWQHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 34UM69GB. Tak jak napisałem jestem jak najbardziej zadowolony, ale monitory to rzecz dość mocno subiektywna, dla jednego będzie idelanie dla innego nie do zaakceptowania. Warto jeszcze zanzaczyć że GSYNC działa i w mojej opini robi różnice na tym modelu. Rozważałem też 34UM79GB ale niestety pomimo dodatkowych zalet (zakrzywina matryca, wyższe czestotliwości) zrezygnowałem ze względu czysto finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to jeszcze kwestia tego czy na pewno moja konfiguracja poradzi sobie z tym monitorem w zadowalających efektach bo kartę dopiero zmienię za 2-3 lata. No bo wiadomo, można obniżyć rozdzielczość, można obniżyć detale ale tak kurcze smutno się człowiekowi robi, że karta ma prawie rok a już trzeba schodzić :P. A na takim Asusie nie miałbym tego poczucia raczej, że karta nie wydoli.Stąd te moje zagwozdki, kupując taki monitor i schodzić z detali czy to po prostu nie będzie nieporozumieniem. U Ciebie jest rozdzielczość natywna niższa więc wszystko miałoby bardziej sens, ale ja jakoś uparłem się na tego Della jeżeli chodzi o 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...