Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fajfer18

GTX 1060 3gb vs 6gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zakupem używanej karty graficznej.

Mój wybór padł na GTXa 1060. Czy lepiej zakupić Windforce 3gb za 550 zł (gwarancja do czerwca 2020) czy dorzucić do

MSI GAMING X 6gb za około 850 zł (gwarancja również do czerwca 2020)?

Czy różnica pomiędzy nimi będzie na tyle widoczna w rozdzielczości Full HD, ze warto dopłacić aż 300 zł?

Wiem ze bardziej przyszłościowa jest wersja 6 gigabajtowa, ale czy na teraz i przyszłe, powiedzmy 2 lata nie wystarczy 3gb?

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są tańsze 1060 6GB... Za 850zł to możesz już 1070 kupić.

1060 6gb za 850zł to kiepska opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno gtx 1060 6 gb za 850 zł to kompletny bezsens. Gtx 1070 na gwarancji schodzą teraz na licytacjach na Allegro po 800-1100 pln w zależności od wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj 3gb wersji bo w niektore gry nie pograsz na tej karcie no chyba ze ci nie przeszkadzaja ostre sciny co chwile ktorych na 6gb wersji nie bedzie. kup tak jak radza gtx 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysłalem o GTX GAMING X 1060 6 gb, z tego względu że jest to najbardziej wydajna wersja tego GTXa.

Ok, to w takim razie czy lepiej kupić tego Windforce 3gb,

czy np. za 700 zł Windforce 6gb?

Czy jest to w ogóle opłacalne w perspektywie około 2 lat?

 

nie kupuj 3gb wersji bo w niektore gry nie pograsz na tej karcie no chyba ze ci nie przeszkadzaja ostre sciny co chwile ktorych na 6gb wersji nie bedzie. kup tak jak radza gtx 1070

A nie jest tak, że wystarczy będzie nieco obniżyć detale z najwyższych o poziom niżej i zapotrzebowanie na pamieć spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysłalem o GTX GAMING X 1060 6 gb, z tego względu że jest to najbardziej wydajna wersja tego GTXa.

Ok, to w takim razie czy lepiej kupić tego Windforce 3gb,

czy np. za 700 zł Windforce 6gb?

Czy jest to w ogóle opłacalne w perspektywie około 2 lat?

 

 

A nie jest tak, że wystarczy będzie nieco obniżyć detale z najwyższych o poziom niżej i zapotrzebowanie na pamieć spadnie?

 

Z jednej strony chcesz kupić "perspektywiczną" kartę a z drugiej chcesz obniżać detale już teraz.

 

Piszą Ci wszyscy, że w 3GB nie ma sensu się pchać i mają racje, jak coś to szukaj 6GB, ale w jakiejś rozsądnej cenie.

To czy kupisz wersję Gaming X, Windforce czy inną ma tutaj już najmniejsze znaczenie.. będą różnić się kulturą pracy, możliwościami OC ale to i tak tylko kilka % wydajności.

 

Jak mówi stare ludowe przysłowie "z gów bata nie ukręcisz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż tego gtx msi 1060 6gb gaming x chcesz? wszystko gwarancja papierki i pudełeczko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

6gb vs 3gb

 

wniosek : 3gb nie jest tak slabe w fullhd jak sie niektórym wydaje. Różnica w stosunku do 1060 6gb nie jest tak duza jak sugerowalaby to różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mój ostateczny dylemat między używanym GTX 1060 6gb Windforce na 1,5 rocznej gwarancji za 720 zł, a nowym XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB za 790 zł.

 

Moja specyfikacja:

i5 2400

8 gb Ram

Windows 10

Zasilacz Chieftec 500W GPS-500A8 BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj 3gb wersji bo w niektore gry nie pograsz na tej karcie no chyba ze ci nie przeszkadzaja ostre sciny co chwile ktorych na 6gb wersji nie bedzie. kup tak jak radza gtx 1070

Ponoć mają wypuszczać Turinga GTX 1660 w wersji 3 GB - to dopiero będą jaja, prawie 3 lata po premierze GTX-a 1060 takie same ilość pamięci - 3 i 6 GB :E

 

Ja w 3 GB bym się w 2019 roku nie pakował, już wolałbym przychylniejszym okiem spojrzeć na Radeony - zawsze to przynajmniej nowa, pewna gwarancja ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Arturos :)

Nowa platforma, to i nowe ceny :)

 

Ta karta nie ma nic lepszego od Pascala.

1060 lub 1070.

Dołożyć do pieca i 256 mb 1080.

Turing jest reklamą, chociaż kusi RTX2060 :P

 

Nie... używany na gwarancji 1080 jest na dobre 12 miesięcy OK.

Wyjdą poprawki Turinga jak zawsze.

 

Wtedy portfel do ręki sklepy Nasze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, ale wracając już z tego offtopa to GTX 1060 6gb Windforce na 1,5 rocznej gwarancji za 720 zł czy nowy XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB za 790 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1060 GTX 6gb WF OC

Co chcesz wiedziec poza chłodzeniem ?

 

 

1060 6GB jest jak perełka 750ti swego czasu

Zobacz... 3 lata i dalej 1060 6GB na celowniku.

 

Dołóż do wersji 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1060 GTX 6gb WF OC

Co chcesz wiedziec poza chłodzeniem ?

 

 

1060 6GB jest jak perełka 750ti swego czasu

Zobacz... 3 lata i dalej 1060 6GB na celowniku.

 

Dołóż do wersji 6GB.

Rzoumiem, ale pytanie już nie jest czy wersja 3gb czy 6 gb, tylko GTX 1060 6gb Windforce na 1,5 rocznej gwarancji za 720 zł, a nowy XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB za 790 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...