Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raiders

Dobry monitor 1440p /144hz do 2 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nie lada dylemat z zakupem nowego monitora o ile pierwotnie chciałem zakupić Acera XF240 typowo pod gry to po dłuższym przemyśleniu odpuściłem ze względu na to ze jednak w te gry jakoś wybitnie nie gram dużo a juz na pewno nie czystko esportowo :)

 

Także chciał bym zakupić coś wyższych lotów jeśli chodzi o obraz bo nie mam zamiaru zmieniać monitora za 2 czy 3 lata .

 

Zastosowanie czysto rozrywkowe gry (BF 1/5 ,CS:GO,Dota 2 , Division 2 ,Gry singlowe jak Shadow TR itp itd ..) , YT ,Filmy .. czyli nic specjalnego .

 

Mój obecny sprzęt : ryzen 5 2600 ,RTX 2060 2x16gb 3000mhz wszystko będzie krecone na ile pozwoli .

 

 

Co do nowego monitora :

 

Cena ~ 2k (im mniej tym lepiej )

 

Max 27" więcej nie wejdzie na biurko

 

1440p ,144hz

 

Matryca ... nie wiem totalnie co VA /IPS czy jednak TN

 

Mile widziana kompatybilność Freesync z Gsync ..ale to już sam sobie będę sprawdzał i testował .

 

Żeby nie było zbyt dużego laga w grach multi

 

Zakrzywiony matryca.... jakoś ciężko mi się do takiego mnitora przyzwyczaić siedziałem przy kilku po kilka minut i jakoś dziwnie mi się oglądało film ,ale nie mówię nie .Jednak pierwszy wybór to klasyczny płaski .

 

Z góry dziękuje za propozycje i rady . Mam nadzieję ze w końcu coś wybiorę i zakupię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam monitora, wymagania te same co kolega raiders

Więc również będę śledził ten temat bacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam takiego monitora i jedynie w oko wpadł mi AOC CQ32G1. Monitor 31,5 cal ma koszotwać ~1800 zł, więc może pojawi się też wersja 27"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za propozycję ten Acer XF270HUA by mi pasował nawet z gsync kompatybilny z tego co ludzie piszą ...no ale w PL to chyba nie do kupienia ,a z Amzonu sciągać to słaby interes jeśli chodzi o cenę .

 

Albo brać coś na TN :hmm:https://www.x-kom.pl/p/210195-monitor-led-27-289-acer-xf270hucbmiiprzx-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to całkiem fajna opcja. Można przetestować bo może okazać się całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa monitory które podałeś są FHD (ASUS VG279Q, Samsung C27FG73FQUX). Też szukam identycznego monitora co Ty i mniej więcej tym samym przedziale cenowym więc jak już coś upatrzysz to dawaj znać na bieżąco :)

 

Jest jeszcze coś takiego https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-289-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa monitory które podałeś są FHD (ASUS VG279Q, Samsung C27FG73FQUX). Też szukam identycznego monitora co Ty i mniej więcej tym samym przedziale cenowym więc jak już coś upatrzysz to dawaj znać na bieżąco :)

 

Jest jeszcze coś takiego https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-289-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html#Specyfikacja

Problem w tym ze za bardzo nie ma w czym wybierać :P bo to co jest ciekawsze na IPS 1440p z Freesync i działa z Gsync to z reguły niedostępne w PL (ale oferta w sklepach wisi ) a jak już to jakiś outlet :kwasny:

 

Owszem mogę kupić jakiś monitor freesync za 1200zl i liczyć ze za jakiś czas będzie działał z gsync ...ale to loteria .

Więc coraz bardziej zastanawiam się czy nie kupić czegoś z gsync i będzie spokój ,a chcę wykorzystać kartę graf w pełni tym bardziej ze nie zapowiada się abym przeszedł na karty graficzne AMD po tym co pokazują ich produkty obecnie to :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślice o Acer KG271BBMIIPX ? TN, ale 240hz. Podobno matryce 240hz mają lepsze kolory od 144hz. Ciekawe tylko czy z G-Sync zabangla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślice o Acer KG271BBMIIPX ? TN, ale 240hz. Podobno matryce 240hz mają lepsze kolory od 144hz. Ciekawe tylko czy z G-Sync zabangla ;)

Ale co ci po tych 240hz ? masz sprzęt który da radę zrobić te 220-240 fps ? bo jeśli nie to chyba nie ma sensu brac takiego monitora dla samych cyferek .

A czy zadziała z gsync ...loteria ,Acer KG25 ...niby działa o wersji KG271 jeszcze nie natrafiłem na info czy działa/nie działa .

 

Polecany tu samsung Samsung C24FG73 jednym działa poprawnie innym robi problemy ,ale już Samsung C27FG73 nie działa z gsync ludzie piszą o czarnym ekranie po włączeniu gsynca w ust. karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem co kupić... preferuje chyba bezpieczne dla sprzętu 1080p i 27' ale na próżno szukać czegoś interesującego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten freesync działał z kartami nvidia wybór byłby dużo prostszy bo ta iiyama wygląda całkiem spoko. Mam gtx 1080 ti i tylko by się marnował z w fhd czy 60hz ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten freesync działał z kartami nvidia wybór byłby dużo prostszy bo ta iiyama wygląda całkiem spoko. Mam gtx 1080 ti i tylko by się marnował z w fhd czy 60hz ^^

 

Działa, to się nazywa AdaptiveSync bodajże, ja mam to włączone cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No działa ale nie na wszystkich. Nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o ten adaptive sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie u mnie ASUS VG279Q. Też nie chciałem FullHD, ale znudziło mi się już czekanie na 1440p IPS 144Hz w cenie poniżej 2000 zł lub OLED, więc chociaż przetestuję jak sprawdzi się ten Asus. Jak coś to zdam relację i jest na niego super cena do 24.02 - 1499 zł (z kodem promocyjnym). Na Reddit piszą, że działa FreeSync / aka G-Sync, choć nie będę mieć jak tego sprawdzić przynajmniej do premiery Navi (lub wcześniej wkurzę się i kupię używkę GTX 1080 ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, to się nazywa AdaptiveSync bodajże, ja mam to włączone cały czas

NIe działa na wszystkich jak by tak było jak piszesz to Nvidia nie certyfikowała by tylko 12 modeli z 500 testowanych . To że odpalić można gsync nie znaczy ze będzie działać poprawnie .

 

Dlatego też certyfikatu Nvidii nie znajdziemy na pewno w przypadku tanich modeli, w których FreeSync działa w zakresie np. od 40 Hz do 75 Hz. Pod uwagę będą brane przede wszystkim konstrukcje 120 Hz i szybsze. Do tego wyświetlacz musi spełniać jeszcze kilka innych wymogów – nie może występować pulsowanie, migotanie, czy samoczynne wygaszanie ekranu. Certyfikatu nie otrzymają też konstrukcje, na których po włączeniu VRR pojawiają się jakiekolwiek przekłamania graficzne.

https://pclab.pl/news79642.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdobyć tego Acera:

Acer XF270HUABMIIDPRZX

https://www.x-kom.pl/p/460400-monitor-led-27-289-acer-xf270huabmiidprzx-czarny.html

 

ale w PL nie do dostania xkom twierdzi ze dostawa 29-30.04 :E:lol2:

 

 

 

Co raz bliżej mi do zakupu monitora z Gsync ... AOC AGON AG271QG lub Acer Predator XB271HUBMIPRZ chociaż ten predator ma ma mega apetyt na prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lista monitorów którą dała nvidia. Tam powinno wszystko działać. https://www.windowscentral.com/list-all-nvidia-g-sync-compatible-freesync-monitors

 

Te 2 monitory są z listy 27' 1440p

nie wiem dlaczego na liście jest że ten acer ma 144hz a w sklepie piszą że 60. W innych sklepach jest 144.

 

https://www.mall.pl/monitory-lcd/acer-xg270hu-27-led-monitor-umhg0eea01?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=EG&utm_content=EG005&utm_term=984221&ceneo

 

https://www.ceneo.pl/40103866

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lista monitorów którą dała nvidia. Tam powinno wszystko działać. https://www.windowscentral.com/list-all-nvidia-g-sync-compatible-freesync-monitors

 

Te 2 monitory są z listy 27' 1440p

nie wiem dlaczego na liście jest że ten acer ma 144hz a w sklepie piszą że 60. W innych sklepach jest 144.

 

https://www.mall.pl/monitory-lcd/acer-xg270hu-27-led-monitor-umhg0eea01?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=EG&utm_content=EG005&utm_term=984221&ceneo

 

https://www.ceneo.pl/40103866

Znam tą listę .

Monitor 1 ma 60hz i TN ja szukam 144hz VA/IPS

Monitor drugi TN ..

 

Jak bym chciał TN to bym kupił AOC G2590FX/PX ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie brał monitora z G-Sync, chyba, że jesteś fanbojem NVIDII i nawet gdyby w przyszłości AMD wypuściło lepszą kartę w interesującym Cię przedziale cenowym, to i tak dalej trwałbyś przy Zielonych :) Ponoć G-Sync działa lepiej (co wcale by mnie nie dziwiło, w końcu trzeba wpakować dodatkowy moduł go obsługujący), ale trzeba za niego słono zapłacić.

 

Co do mojego monitora ASUS VG279Q to byłbym zadowolony, na takie 4.5/5, gdyby nie to, że mam 4 bad pixele i będę go zwracać (ciekawe czy x-kom stanie na wysokości zadania czy będę musiał korzystać ze zwrotu konsumenckiego - oby nie, go kupiłem go w promocji, której już nie ma) :) Podświetlenie było dla mnie akceptowalne (lewy górny róg był trochę prześwietlony), a FullHD na 27 calach nie jest tragiczne,choć do pracy zupełnie się nie nadaje, ale w grach jest b. dobrze. Tylko trzeba mieć oddalony monitor o jakieś 90-100 cm od wzroku. Sama matryca działała świetnie, niewiele, odrobinę gorzej (ale dostrzegalnie, przynajmniej dla mnie) od 144Hz TN'ek. Postawa jest bardzo stabilna i ma mnóstwo opcji regulacji. Jedyne do czego tak naprawdę bym się przyczepił (oprócz tych bad pixeli) to brak możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów wyświetlanego obrazu (np. jasności) w profilu sRGB (z którego najczęściej korzystam) i źle dobrana gamma (wg. internetowych wzorców), której również nie da się zmienić - w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wydaniem nowej wersji sterowników graficznych GeForce Game Ready 419.35 WHQL, Nvidia dodała wsparcie dla trzech kolejnych monitorów: Acer ED273A, Acer XF250Q i BenQ XL2540-B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to x-kom bardzo sprawnie załatwił zwrot. W zeszłą środę zamówiłem kuriera (na ich koszt), w piątek dostali przesyłkę, w sobotę przyjęli zwrot, w poniedziałek rozliczyli korektę i we wtorek wysłali nowy monitor (za kwotę z korekty), a w środę miałem już nowy monitor ;) Ogólnie jestem w szoku, bo nastawiałem się raczej na dłuższą przeprawę i gdyby faktycznie tak było to już bym poczekał na inny monitor.

 

Nowy monitor nie ma już bad pixeli, podświetlenie jest również ok, nawet lepsze niż poprzednio (gdyby kogoś interesowało to mogę później przesłać zdjęcia - gdy wrócę do domu). Fajny sprzęt, chyba nie dostaniecie nic lepszego w FullHD i 144Hz. Za 1500 zł jestem zadowolony, ale więcej bym nie dał za FullHD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...