Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swenek

Najlepszy poręczny smartfon z dorbą baterią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem zapytać Was o opinie na temat najlepszego poręcznego telefonu na rynku.

 

Większość smartfonów obecnie ma ponad 70 mm szerokości, ponad 75 mm to smartfony które bardzo słabo trzyma się w dłoni.

 

Chodzi mi właśnie o telefon który oscylowałby w granicach 70 mm, ale żeby był bardzo dobry i miał dobrą baterię.

 

Póki co znalazłem Galaxy S9, Honor 10, z tym że mają słaba baterię.

 

Bardzo fajny jest Mate 20 Pro, jednak jest on bardzo duży i nieporęczny.

 

Czy macie jakieś pomysły jaki telefon mógłby spełnić moje oczekiwania? Cena nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej poręczny jest chyba Huawei P20 , ma bardzo wąskie ramki na szerokości . Bateria jest średnia , spokojnie starczy na dzień , czasem 2 dni jak ktoś dużo nie używa , średni SOT ok 5h. Poza nim ciężko mi coś podać co ma ok 70mm szerokości i ponad 3000 mAh .

 

Jak zgodzisz się na większą szerokość to jest znacznie więcej możliwości np. Huawei P20 Pro z baterią 4000 mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, właśnie najbardziej zależy mi na dobrej baterii i w miarę małej szerokości. Cena tak do 2500 PLN, na aparacie mi nie zależy, ważne żeby telefon był szybki i nie mulił.

 

P20 PRO jest ok, przyjrzę się mu bo w sumie nie jest znowu aż tak szeroki. Jednak poszukam jeszcze czegoś w granicach 70 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale seria p to aparat i to w dodatku jego tryb nocny, reszta jak wydajność itp znajdziesz tożsame w kwocie 1000-1500zl.

 

Co do szerokości telefonu to nie zgodzę się do końca z tym, że te ponad 70mm trzyma się gorzej niż 70mm. Do końca, gdyż jako zwolennik jednak małych słuchawek na sobie doświadczyłem, że ważniejsze od szerokości jest wyprofilowanie telefonu, zakończenie przy krawędziach i kształt plecków. Wąskie, płaskie i ostro wykończone telefony trzyma się ciężko w dłoni, gdyż punkt styku znajduje się jedynie na krawędziach, a dokładniej na rancie krawędzi telefonu. Na przykładzie s6, który mimo rozmiaru nie jest dla mnie poręczny. P10 który jest lekko obły o wiele lepiej trzyma się w dłoni.

Poza tym mam Zenfone 3 5,2" oraz u11 5,5" oba w starym ramkowym stylu. U11 mimo swojej szerokości leży w dłoni tam samo jak nie lepiej niż Zenek.

 

Reasumujac, 72-73mm przy rozsądnie wyprofilowanej obudowie będzie się trzymać tak samo dobrze jak węższy telefon z płaskim plecami, które nie będą przylegac do dłoni.

 

I jakiej wielkości telefon by nie był, jeśli jest śliski (czyli chyba każdy szklany i metalowy telefon) będzie nam wypadal, także plecki z dobrym chwytem obowiązkowo.

 

Ja proponuję sie przyjrzeć Max pro m2 a na pewno wziąć go w ręce. Mimo 75,5mm jest fajnie zaokrąglony na brzegach, odczucie przy chwycie bardzo zbliżone do tych 72-73mm. A bateria jest tam potężna.

 

Edit

Aha, wiele osób przy wymogu wąskiego telefonu, aby można go było obsłużyć jedna dłonią zapomina o jego wysokości. A raczej wysokości ekrnu. Co komu po małej szerokości i możliwości sięgnięcia kciukiem na bok, skoro nie da się ogarnąć jedna dłonią wysokości telefonu. Palec nie sięga od dou do góry, trzeba albo pomoc sobie druga ręką albo zmienić chwyt na taki, który pozwoli na obsługę góry i dołu ekranu zachowując pewny chwyt. NFW.

Lepiej wtedy kupić coś nawet 5,5" w starszym stylu.

Ja u11 obsługuje jedna ręką, również dzięki htc sense, ale taki np mate 10 lite nie nadaje się do tego. Wysoki, źle wyważony i robi fikolki przez górę.

Podobnie z innymi wysokimi słuchawkami, czyli wąskimi z ekranem bliskim 6".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru pewnie masz rację, nie trzymałem zbyt wielu telefonów w dłoni, i rzeczywiście 72-73mm dobrze wyprofilowane mogą być poręczne. Czy znasz takie telefony? Ten Max Pro M2 jednak przy 75,5mm chyba już za duży. No i podzespoły jego nie zachwycają.

 

Ostatnio trzymałem w dłoni galaxy S9 i ten smartfon jest bardzo fajnie wyważony i operuje się nim wyśmienicie, tylko bateria słaba. Wiecie ile taka bateria może trzymać po kilku miesiącach użytkowania? Ewentualnie czy znacie telefony o podobnych wymiarach z lepszą baterią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XZ3 wygląda ciekawie, tylko to już koszt bardziej rzędu 3000 PLN, a bateria mimo wszystko nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się że najzgrabniejsze z dobra baterią za ok 2500zł beda P20 pro i S8+ . Chyba nie ma innego telefonu z takimi rozmiarami jak P20 pro i bateria 4000mAh także to zwycięzca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 3.

145.60 x 68.20 x 7.90mm

 

Xperia XZ2

153.00 x 72.00 x 11.10 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 3.

145.60 x 68.20 x 7.90mm

 

Xperia XZ2

153.00 x 72.00 x 11.10 mm

 

Petru miała być dobra bateria.

 

Przypomniał mi się jeszcze Huawei Mate 10 pro , wydaje mi się że jest też całkiem zgrabny a wydajność i cała reszta super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung s9 ma mniej niz 70 ale ta bateria :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma zlotego telefonu porecznego, porecznego to maksymalnie 5.7 call 5- 5.5 ideal ale bateria juz mniejsza.

 

A te z zwiekszymi bateriami to 6 Cali + a te poreczne juz nie sa

 

To wydaje mi się że najzgrabniejsze z dobra baterią za ok 2500zł beda P20 pro i S8+ . Chyba nie ma innego telefonu z takimi rozmiarami jak P20 pro i bateria 4000mAh także to zwycięzca.

Nie najzgrabniejsze a poreczne. Te wymienione to juz krowy..

 

Chce poreczne ma bardzo maly wybor

Xperia XZ2 Compact,

S9,

pixel3 I juz nieslugo Galaxy S10 Lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tanszych wspomniany P20 non pro , ma 70mm szerokości , miałem okazje pracować z nim kilka miesięcy i jeśli chodzi o wygodę to jest bardzo poręczny.

 

Xperia XZ2 comptact jest mega poręczna , nie ma niby wielkiej baterii ale wykręca bardzo ładne czasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, a z tych wymienionych przez Was, w którym najlepiej sprawdza się bateria? Sprawdziłem i jeśli chodzi o pojemność to wygląda to tak:

Pixel 3 - 2915 mAh

XZ2 Compact - 2870 mAh

Galaxy S9 - 3000 mAh

P20 - 3400 mAh

 

Wymieniłem tylko te najmniejsze telefony o szerokości do 70mm. I tak Pixel 3 ma małą baterię ale wiadomo ma czystego Androida więc zużycie pewnie mniejsze. XZ2 Compact ma najmniejszą baterię ale jest też chyba najmniejszy więc zużycie również nie musi być bardzo wysokie. W Galaxy S9 podobno bateria nie zachwyca ale jeśli chodzi o podzespoły to wypada najlepiej. Natomiast P20 najlepsza bateria ale podzespoły nie powalają. Co byście proponowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może coś ze starszych smartfonów, Galaxy S8 też 3000 maH, P10 bateria 3200 maH. Tylko czy te telefony za bardzo nie odstają od nowszych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, a z tych wymienionych przez Was, w którym najlepiej sprawdza się bateria? Sprawdziłem i jeśli chodzi o pojemność to wygląda to tak:

Pixel 3 - 2915 mAh

XZ2 Compact - 2870 mAh

Galaxy S9 - 3000 mAh

P20 - 3400 mAh

 

Wymieniłem tylko te najmniejsze telefony o szerokości do 70mm. I tak Pixel 3 ma małą baterię ale wiadomo ma czystego Androida więc zużycie pewnie mniejsze. XZ2 Compact ma najmniejszą baterię ale jest też chyba najmniejszy więc zużycie również nie musi być bardzo wysokie. W Galaxy S9 podobno bateria nie zachwyca ale jeśli chodzi o podzespoły to wypada najlepiej. Natomiast P20  najlepsza bateria ale podzespoły nie powalają. Co byście proponowali?

 

Cenie sobie opinie GSMarena.com i według ich testów to :

 

Pixel 3 - 69h endurce test z czego przeszło 10h webrowsing

XZ2 Compact - 88h endurce test w czym 13h webrowsing

Galaxy S9 - 78h endurce test i 10h webrowsing

P20 - 75h endurce test i prawie 14h webrowsing

 

Jest jeszcze kategoria Call i video i tam tez sa roznice. Generalnie najlepiej z nich wypada xperia z racji mniejszego ekranu ktory jest mniej energochłonny . Potem P20 , osobiście miałem go kilka miesięcy i ładowałem średnio co 1.5 dnia , nigdy nie padła mi bateria wcześniej jak 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 oczywiście. Brat ma, robi 6h SoT w dwa dni z włączonymi wszystkimi połączeniami typu bt, GSM, WiFi, do tego że dwie społecznościowki, klient poczty, nawigacja i rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wybrać coś z modeli P20 i XZ2 Compact. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wybrać coś z modeli P20 i XZ2 Compact. Dzięki za odpowiedzi.

 

tak , tylko zwróć uwagę że xperia jest o połowę grubsza od huawei p20 , taka mała cegiełka trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale z drugiej strony jest mniejsza. Myślę jeszcze żeby poczekać na galaxy S10e. Może nie będzie taki słaby. Może nawet S10 będzie w miarę poręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będzie trochę premier modeli 5G, jak chcesz czekać... to można poczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będzie trochę premier modeli 5G, jak chcesz czekać... to można poczekać :)

 

Tak tylko czy będą również modele o w miarę małych rozmiarach :), bo trend jest trochę inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt. Wydaje mi się, że ktoś w końcu wypusci mała słuchawkę o dużych możliwościach, bo takowe zapotrzebowanie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt. Wydaje mi się, że ktoś w końcu wypusci mała słuchawkę o dużych możliwościach, bo takowe zapotrzebowanie jest.

 

Jestem tego samego zdania, jedno XZ2 nie załatwia sprawy, zapotrzebowanie na mniejsze smartfony jest na pewno spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam podobne wymagania co autor tematu , zazwyczaj szukam telefonów zgrabnych z rozsądną bateria , aparatem i audio. Często tez o tym ostatnim zapominano w ostatnich telefonach likwidując nawet zlacza jack co moim zdaniem było złym kierunkiem. Masa ludzi słucha muzyki na smartfonach wiec nie powinno sie ich olewać. Miejmy nadzieje ze przyszle modele nie beda dalej zwiekszac tylko wielkosc ekranu , bo moim zdaniem granica rozsądku kończy się na ok 6 calach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...