Skocz do zawartości
Frytejr0

ryzen 5 2600 vs 9400f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie - posiadam RTX 2060 ze stopki i chce wymienić platformę. z 1 strony ryzen to 200pln do przodu, a z drugiej... dropy!! z testow jakie oglądam to roznica nawet 10 fps przykładowo min fps 47 vs 55... (gram zawsze na vsynch 60fps). Tutaj natomiast czytam co 2 watek, bierz ryzena bo nie spada ponizej 60fps. To w końcu jak to jest ?? spada czy nie spada? czuc te dropy? jest sens isc w ryzena dla tych 200pln ? ( dodając chłodzenie to tak naprawdę 100pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnych dropów , nawet jak spada poniżej Vsync 75 Hz( monitor) / 60-120 Hz ( TV w 4K/1080p) fps. Grywałem ostatnio trochę na TV w 4K i nawet bez Freesync nic się złego u mnie nie dzieje ...

 

F1 2018 grałem w 1080p 100 Hz , później -jak zauważyłem że w 4K spokojnie PC da radę w 4K 60 Hz na wysokich-tu bardzo rzadko spada poniżej 60 fps , SoTR na średnich w 4K w ok. 30 do ~50 klatek bez żadnego rwania itp...

 

Intel z CPU 6R/6W -obecnie jest trochę lepszy do gier - nie zaprzeczam - ale cenowo przegrywa z AMD. Sądzę , że AMD można będzie również taniej zmodernizować o lepszy CPU - jak czkawki dostanie Ryż 6/12, a obecnie zapłacimy za niego mniej. U intela teraz damy więcej a modernizacja do 8 rdzeni kosztuje obecnie tyle co niemal cała platforma na AMD ...

 

Są zalety i wady każdego z wyborów: "po krótce poniżej coś skrobnę".

 

Intel -

Zalety: płyty dużo lepiej współpracują z pamięciami , lepsza wydajność w grach , Intel Optane ( tylko tu musowo SSD NVMe )

Wady: Przy CPU 6R/6W rdzeni może zacząć brakować , 8Gen jak i 9400f ma glut pod IHS , cena

 

Jakość do ceny najoptymalniej wypadają 6/12 CPU AMD Ryzen 5 i Ryzen 7 1700 + do tego przyzwoita płyta B450 + najlepiej jakieś

 

sprawdzone pamięci.

 

AMD

Zalety: Jakość do ceny 6/12 / 8/16 mowa o Ryzen 5 X600/x i 7 X700/x - powinien starczyć na dłużej ; AMD StoreMi ( Dla X470/B450 ) ( tutaj dowolny dysk SSD do 256GB może wesprzeć HDD )

Wady: słabsza kompatybilność pamięci z płytami i niższe możliwe ich taktowania.

 

Chłodzenie box do gier wystarczają przy AMD , jednak w wersjach "zwykłych" CPU są bardzo gorące, z tym u Intela jest tak samo .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spadnie do 55 czy do 47 to przy wprawnym oku będziesz i tak odczuwał dyskomfort.

 

Przy RTX2060 to procesor nie będzie najsłabszym ogniwem. Jakby to miało chodzić z RTX2080 to by się trzeba było mocno zastanowić.

Dlaczego akurat jakaś wersja F wykastrowana? Potem będziesz miał niższą wartość używanego CPU.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spadnie do 55 czy do 47 to przy wprawnym oku będziesz i tak odczuwał dyskomfort.

 

Przy RTX2060 to procesor nie będzie najsłabszym ogniwem. Jakby to miało chodzić z RTX2080 to by się trzeba było mocno zastanowić.

Dlaczego akurat jakaś wersja F wykastrowana? Potem będziesz miał niższą wartość używanego CPU.

 

nie rozumiem to co będzie najsłabszym ogniwem?

 

F bo jest trochę lepszy od 8400 a w tej samej cenie a f to tylko brak grafiki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem to co będzie najsłabszym ogniwem?

 

F bo jest trochę lepszy od 8400 a w tej samej cenie a f to tylko brak grafiki ..

Nic będzie dobrze wyważony zestaw Ryzen 2600 + RTX2060. Niby tylko brak grafiki.

 

i5 8400

Bazowa częstotliwość procesora

2,80 GHz

Maks. częstotliwość turbo

4,00 GHz

i5 9400f

Częstotliwość taktowania procesora [GHz]

2.9

Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]

4.1

Tego nawet nie zauważysz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował 6 gołych rdzeni jak intel to tylko z HT wtedy te wszystkie amd moga sie schować.

Jak nie stać cie na Intela z HT to kup sobie Ryzena z takim jakby HT.

 

Z gołych 6 rdzeni to jedynie 8600K i kręcić ile się da.

 

Trupa bez HT i bez K bym nie kupował ani wątków ani podkręcania.

 

I5 8400 to był by dobry jak by miał HT a tak to szrot miałem kupować ale sobie pomyślałem bez HT to będzie padlina.

 

Teraz gołe 4 rdzenie wymieniałą na takie z HT i dopłacają 50% ceny za 25% wydajności z tymi gołymi 6 rdzeniami będzie to samo i za rok dwa będzie pełno amatorów wymiany I5 8400 na I7 8700.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę w żadne "w przyszłości" fakt, że trochę zadniedbalem rybek że względu na moje 2500k ale widać jedno. Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy zestaw i najwyższy obecnie możliwy. Przyszłościowo to ja kupiłem w 2011 2500k, gdzie już wtedy mówili kup 2600k bo więcej wątków się przyda. Ja się pytam do czego, skoro w czasach gdy oba procesory dawały radę, różnica była znikoma. Teraz oba już rady nie dają. Fakt że 2600k jest lepiej, ale to i tak za mało by mówić że to było przyszłościowe. Tak samo seria pierwszych Q... Takie to miało być wow przyszłościowe i co? Wprowadzają jakieś nowe instr i nagle optymalizacja jest pod nowe a stare się poci by coś ugrać.

 

Jaka przyszłością może być ryzen 2600 za rok czy dwa, skoro już dzisiaj potrafią fps spaść do 47? Za 2 lata nie będą spadać? Będą spadać pewnie do 30.. Czyż źle myślę?

 

A co ma ht do tego wszystkiego? Jakie gole rdzenie? Przecież jest 6 rdzeni i 6 wątków... Dziś działa, a za 2 lata nie będzie, tak jak i 8700 za dwa lata będzie nie opłacalny bo w jego cenie będzie coś lepszego (to będzie coś takiego jak teraz I7 4790k vs ryzen 2600 czy ten 8400 - cena ta sama to jaki to biznes był?)

 

Zmierzam do tego że patrząc na historię nie ma przyszłościowek. Można ew upolować na jakas legendę która wystarczy na dłużej niż 4 lata ;)

 

Mefisto777, ja mówię że wg testów to są dwa te same procesory, w jakiś tam grach kilka fps lepiej wypada 9400, do tego jest nowszy jakby nie było? ;)

 

Dalej nie wiem zatem co wybrać, bo jak czytam tutaj że ryzen to ma problemy by dobra płytę i gryzace się ramy dobrać to kurde.... To jaka ta płyta i jakie ramy? Znaczy że w przyszłości jak dokupie trochę Ramu to bedxie jak w czasach DDR 2 coś nie wstanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, nie daj się oszukać. Lepiej mieć tą zintegrowaną grafikę bo w razie awarii można się poratować.

 

Tak czy siak ze względów oszczędnościowych brałbym Ryzen 2600, chociaż szkoda ze tak późno bo był 1700 za 600zł nie do przebicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzyłem na testy i 2600 jest wydajniejszy od 1700. Zmierzam do tego że jak już wydaje 1,5k na proca z płytą i ramem to wolałbym by min fps na dzisiaj oscylowaly w okolicach 60, jak podaje 8400, a jak mają spadać do 47 to czy to troxhe nie wywalenie kasy w błoto. Jest taniej o te 200, ale czy nie będzie irytacji z tych dropow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ale patrzyłem na testy i 2600 jest wydajniejszy od 1700. Zmierzam do tego że jak już wydaje 1,5k na proca z płytą i ramem to wolałbym by min fps na dzisiaj oscylowaly w okolicach 60, jak podaje 8400, a jak mają spadać do 47 to czy to troxhe nie wywalenie kasy w błoto. Jest taniej o te 200, ale czy nie będzie irytacji z tych dropow..

 

2600 jest wydajniejszy o średnio 5%, a na 1700 masz dodatkowe wątki. Jeżeli rozważałbym 5% kontra dodatkowe wątki to brałbym Ryzena 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzyłem na testy i 2600 jest wydajniejszy od 1700. Zmierzam do tego że jak już wydaje 1,5k na proca z płytą i ramem to wolałbym by min fps na dzisiaj oscylowaly w okolicach 60, jak podaje 8400, a jak mają spadać do 47 to czy to troxhe nie wywalenie kasy w błoto. Jest taniej o te 200, ale czy nie będzie irytacji z tych dropow..

Myślisz, że odwzorujesz wyniki z test benchu w skali 1:1? Za ten czas zmienią się sterowniki i patche w grze.

 

Nie wiem jak mam Cię na siłę przekonywać to możesz brać intela ;) Ryzen 2600 jest fajny, praktycznie out of box działa pięknie, trzeba tylko dobrać płytę z tańszych MSI polecam bo mają dobrą sekcję w cenie i znośny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu chyab po proostu chciał aby mu powoiedziano: stary bierz Intela i się nie zastanawiaj :lol2:

 

2600 lub 1700 to lepsza opcja. HT robi różnice i będzie robić coraz większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gościu jak ty wiesz wszystko lepiej to po co ty pytasz na forum ?

 

ktoś tu chyab po proostu chciał aby mu powoiedziano: stary bierz Intela i się nie zastanawiaj - tak, to potrzeba potwierdzenia, jakiejś akceptacji, zrozumienia.

Chce kupic sobie procesor wie jaki ale trzeba mu powiedzieć tak stary masz racje i poklepac po plecach, tylko po h... ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Intela miałem brać na starcie. Ale usłyszałem o ryzenie. Zacząłem oglądać testy i wszędzie w testach wychodzi ze Intel radzi sobie lepiej. Tutaj na forum jednak w większości proponuje się ryzena. Więc zapytałem dlaczego, skoro są dropy i czy faktycznie sa. Poza jednym komentarzem tutaj który mówi że Intel wydajniejszy do gier, to słyszę że AMD lepiej bo... Przyszłościowo albo bo? Oba mi dyskomfort zrobią podobny. I jeszcze usłyszałem że ryzen jest wymagający co do płyt i ramow, a Intel jak dobry koń pojedzie i po błocie.

 

Sami napisaliscie że jedyny plus AMD to "w przyszłości może być lepiej". To gdzie tu logika? Ja napisałem tylko, że kompa od lat kupuje na teraz a nie na przyszłość, bo w nią nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VirtuaBoy A jaka do tego proca płyta do oc w przyszłości?

Edytowane przez Frytejr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć 2600 do 4,1GHz i nie będzie różnicy. A za rok (a jak chcesz to i wcześniej) za kilka stówek wymień na Ryzena 3000, który da porządnego kopa.

 

Co do płyty to najlepszym kompromisem wydaje się być MSI B450-A Pro, za 400zł nie dostaniesz lepszej sekcji zasilania. Porządne pamięci 3200MHz CL16 kupisz za 350-400zł (2x4GB) lub 550-600zł (2x8GB).

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował 6 gołych rdzeni jak intel to tylko z HT wtedy te wszystkie amd moga sie schować.

Trupa bez HT i bez K bym nie kupował ani wątków ani podkręcania.

 

Wyjaśnij może, po co mu w grach te HT??

 

2600 lub 1700 to lepsza opcja. HT robi różnice i będzie robić coraz większą.

 

W grach też? To dlaczego dostają baty od takiego "golasa' jakim jest i5 8400? Tylko nie szukaj jakiś extremalnych testów z wykręconym ryzenem...lol2.gif by coś udowodnić.

 

A za rok (a jak chcesz to i wcześniej) za kilka stówek wymień na Ryzena 3000, który da porządnego kopa.

 

A ten "kop" to ile?10-13% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jakby ceny Intela nie były podwyższone to i5 8400 byłby lepszym wyborem do gier niż Ryzen 5 2600. Bo to wiemy na chwilę obecną. A co będzie w przyszłości to się okaże.

 

Oczywiście argumentem przemawiającym za tym, żeby brać platformę AM4 jest fakt, że jeszcze 2 generacje procesorów zrodzi. A Coffee Lake już zdechło.

 

Tylko czy Ryzen 4 generacji będzie lepszy niż i9? Tylko w takim wypadku to bardziej przyszłościowa platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty pokaż gdzie Ryzen dostaje te mityczne "baty"

 

Może tu? https://www.youtube.com/watch?v=YA-8enmY69Y

A może tu?

 

A im nowsza gra tym intel bardziej zostaje w tyle.

Intel w tych grach leci na 100%, czyli problemy gwarantowane.

 

W aplikacja Ryzen 40% szybszy.

 

A na koniec dodam, że kupując R5 1600X za 550zł, parując z płytą za 330zł, podkręcając, masz wydajność większą niż R5 2600X na stock.

 

i5-8400 ~~ 900zł :D Aha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę... nie wstawiajcie tych "testów" z youtube.

 

Na chwile obecną podkręcony Ryzen 5 2600 prześciga i5 8400. Ale na stock jest gorszy. Mówi tak wiele testów z PcLab i innych serwisów, gdzie ludzie wiedzą jak testować procesory.

 

Obydwa procesory są dobre. Po prostu Intel jest droższy o te 200 zł. Bo ceny wyjściowe kiedyś były podobne.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że intel 6c/6w leje ryzena?

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3421-intel-i7-9700k-review-benchmark-vs-8700k-and-more

 

Historia mówi, że 2500K był super a 2600K to dzisiaj złom?

 

W takim razie czym jest dzisiaj 8400 jak dostaje bęcki nawet od 2600K (OC) kiedy sparuje się go z szybszym GPU i 6w przytyka się na wątkach ?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal i5 8400 lepszy... baa nawet lepszy niż Ryzen 5 2600 podkręcony.

 

Chyba, że ja jakiś niekumaty jestem.

 

Nie wiem do czego zmierzasz?

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...