Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

acus231

Monitor 27' - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Szukam monitora Full HD 27'. Aktualnie mam leciwego 23' LG W2361V-PF i generalnie jestem z niego zadowolony - brakuje mi w nim jednak "Herców" i Free-Sync... no i może parę cali ;) Stąd właśnie pomysł na ekran 27'. Full HD wzięło się przez wzgląd na jego przeznaczenie - ma służyć głównie do filmów i gier (raczej FPS) - trochę również do przeglądania www (FB, youtube).

 

WQHD pewnie byłoby dobrym wyborem do 27 cali, ale mój PC nie jest jakiś topowy i nie zamierzam w najbliższym czasie go wymieniać - a lubię pograć w najnowsze tytuły i jednocześnie nie lubię ciąć detali. Ponadto oglądam netflix a tam rozdzielczość FHD skalowana do WQHD wyglądałaby po prostu gorzej, niż natywne FHD. Dla tego uważam, że FHD będzie OK.

 

Zależy mi na Free-sync'u (karta AMD) oraz na minimum 75HZ (w s umie nie widzę potrzeby posiadania 144HZ, ale może nie doceniam bo takiego jeszcze nie miałem). Co będzie najlepszym wyborem w kwocie do MAX 1500zł (najlepiej trochę taniej)??

PS. Biję się również z myślami, czy aby na pewno FHD to dobry wybór. Niby skłaniam się ku tej rozdzielczości (przeznaczenie, wydajność PC), ale nie jestem w 100% przekonany. Przeszedł mi przez myśl również 21:9 - ale chyba nie jest to najlepszy pomysł.

 

Mój PC:

CPU: AMD Ryzen 5 1600 (OC 3,9 GHz)

GPU: Radeon RX580 8GB

RAM: 16GB (3000 MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 1440P IPS-y trochę droższe, ostatni samsung VA w rewelacyjnej cenie ale bez Free sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD to słaby pomysł dla 27-calówki? Boję się, że ten PC do nowych produkcji nie nada się do tej rozdzielczości. No i chyba filmy w FHD lepiej oglądać w tym natywnym FHD zamiast przeskalowane do WQHD. Niezły mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może monitor 27 cali 4k? Dobre skalowanie do FHD i bardziej przyszłościowy zakup. Dobry pomysł, czy jednak to FHD na matrycy UHD nie wygląda tak dobrze, jak mi się wydaje?

 

Wiecie o co mi chodzi - granie w FHD a wszystko inne w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k nie skaluje się do 1080p tak dobrze jak myślisz, chyba że będziesz używał tego: https://store.steampowered.com/app/993090/Lossless_Scaling/

Jeżeli chodzi o 1080p/27" to BenQ EW277HDR, zapraszam do poczytania tematu LINK, niżej zdjęcie z włączonym HDR na zachętę. :D

jgCBRDi.jpg

 

Niby bardzo ciekawy monitorek.. Ale brak FreeSync i 'zaledwie' 60Hz. Myślę, że niewiele sobie poprawię względem mojego aktualnego 23' LG i będę czuł niedosyt :(

 

PS. Czytam o nim i wydaje się świetny w swojej cenie... Gdyby chociaż miał FreeSync to w tym momencie bym go kupił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby bardzo ciekawy monitorek.. Ale brak FreeSync i 'zaledwie' 60Hz. Myślę, że niewiele sobie poprawię względem mojego aktualnego 23' LG i będę czuł niedosyt :(

 

PS. Czytam o nim i wydaje się świetny w swojej cenie... Gdyby chociaż miał FreeSync to w tym momencie bym go kupił :(

 

Po co mu free sync skoro to monitor 60 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem sam w co celować. Pogubiłem się :P

 

 

Obecnie tez szukam jakiegoś monitora na dłuższą metę i mimo wszystko uważam że Aorus jest chyba najlepszym wyborem mimo kilku wad, głównie podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tez szukam jakiegoś monitora na dłuższą metę i mimo wszystko uważam że Aorus jest chyba najlepszym wyborem mimo kilku wad, głównie podświetlenia.

Jaki model konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model konkretnie?

 

Aorus dopiero wydał pierwszy swój monitor :) ad27qd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus dopiero wydał pierwszy swój monitor :) ad27qd

On kosztuje 2x tyle, ile ja chcę wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do punktu wyjścia.

 

Mianowicie już kiedyś chodził mi po głowie AOC C27G1. Chodzi po około 1100zł, ma 144Hz, FreeSync i matrycę FHD. Czy to będzie dobry wybór pod filmy i shootery?? Wiem, że często C24G1 był polecany, ale dla mnie trochę za mała matryca.

 

Tak jak mówiłem - obawiam się tego 1440p - szczególnie chodzi o wydajność mojego PC. Myślę że QHD to taki półśrodek - komp mi nie wyrobi, więc lepiej chyba FHD lub ewentualnie to UHD, które zdecydowanie lepiej skalowałoby się do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...