Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Wadliwa obudowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Moja obudowa to: armis ar7 rgb. Jakiś tydzień temu kupiłem sobie nowy dysk twardy Seagate Barracuda 2TB 3,5" (ST2000DM008). Gdy go zamontowałem to od tego czasu z obudowy wydobywa się dźwięk buczenia takie buuuuuuu. Jest to na 99% wina chyba wadliwej obudowy i trochę dysku bowiem gdy zamontowałem stary dysk to buczenie ustało. Dyski HDD w tych obudowach montuje się w tak zwanych piwnicach na sankach. Z tego co zauważyłem ten nowy dysk jest głośniejszy od tamtego starego. Gdy dysk pracuje to wydobywają się z niego drgania i te drgania przenoszą są na górną część piwnicy. Piwnica w tej obudowie jest łączona tak że można ściągnąć jedną cześć i ma się w tedy łatwy dostęp do dysku. No i właśnie dźwięk buczenia wydaje się wydobywać z tego miejsca. Gdy dotknę palcem to to buczenie jest znacznie cichsze, praktycznie niesłyszalne. Czy ktoś ma jakiś pomysł jakby można było to wytłumić? Chyba mógłbym złożyć reklamacje bo w końcu wada fabryczna ale trochę dużo z tym roboty jest i jakby był jakiś prosty sposób na wytłumienie tego hasłu to bym nie musiał odsyłać obudowy.

 

edit// jeszcze tak ciekawostka. Jak postawię obudowę na dwóch nogach tak że jedna strona jest podniesiona o 1 centymetr to buczenie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze wpada w wibracje od pracy dysku... :E :E

Sprawdzales czy obudowa stoi prosto? Pisz do SPC, niech kombinuja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...