Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rezu93

Wymiana GTX 960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zbudować nowego PCta, ale mam ze starego jeszcze karte GTX 960 od Asusa Strix 2GB i chciałbym się zapytać czy opłaca się ją wymieniać w dniu dzisiejszym i zakupić coś lepszego jeśli tak to co? Budżet do 2 tysięcy złotych.Czy może lepiej zostawić?

 

Konfiguracje którą planuje używać poza kartą:

 

Płyta główna: MSI B450 Mortar Titanium

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Pamięć RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Navis 240 RGB

Zasilacz: Seasonic Focus 550W

Obudowa: Fractal Design Meshify C TG Mini

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta, nie opłaca się bo dochodu to nie przyniesie. Jednak jak masz takie widzi mi się i chcesz pograć w lepszych detalach / fspach to jedna z lepszych opcji na dzisiaj rtx 2060 za 1650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam GTX 960 i obecnie do 2000 to w sumie masz 2 karty od Nvidii (RTX 2060 oraz nadchodzący 1660Ti) oraz AMD 580-590. Jednakże przy budżecie ok 2000 zastanawiałbym się już na poważnie nad RTX 2070. Zakładam, że grasz na Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta, nie opłaca się bo dochodu to nie przyniesie.

Trolololol :E

 

Używana 1070 z gwarancją do 1000,00 PLN, albo nowy RTX2060 za 1600,00 PLN.

Jeżeli zdecydujesz się na używaną kartę, 1070ti sobie odpuść - lepiej dołożyć te 200 złotych do nowej 2060 ;).

 

PS. Ram bierzesz w dwóch kościach po 8GB prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na premierę 22 lutego na tego GTX 1660ti ale w sumie zastanawiam się jeszcze nad RX 590, bo jednak te 8GB to nie 6?

Póki co na obecny czas będę grał w 1080p, a karty używanej nie chce tylko nówki wchodzą w gre :)

 

Co do Ramu oczywiście 2x8GB z tym że olałem już tego corsaira z Ledami i biorę Od Patriota Viper 4 3200mhz też 2x8GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana gtx 1070 na gwarancji za 1000 pln (będzie 3 razy szybsza niż twoja obecna karta) lub nowa rtx 2060 za 1600 pln (będzie 3,5 razy szybsza). Pozostałej kasę z tych 2k użyłbym na zmianę monitora na lepszy, najlepiej 1440p, te dwie karty w detalach obniżonych na high spokojnie sobie z tą rozdzielczością radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na premierę 22 lutego na tego GTX 1660ti ale w sumie zastanawiam się jeszcze nad RX 590 Fatboy, bo jednak te 8GB to nie 6?

Póki co na obecny czas będę grał w 1080p, a karty używanej nie chce tylko nówki wchodzą w gre :)

 

Co do Ramu oczywiście 2x8GB z tym że olałem już tego corsaira z Ledami i biorę Od Patriota Viper 4 3200mhz też 2x8GB :)

Poszedłbym jednak w RTX 2060, a AMD tylko jak masz "niedogrzane mieszkanie i niskie rachunki za prąd" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie czy te 6GB będzie przyszłościowe? Myślę ze 8GB może być lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepsze bo samo GPU jest z 30% slabsze i tego ilością pamięci w żaden sposób nie nadgonisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepsze bo samo GPU jest z 30% slabsze i tego ilością pamięci w żaden sposób nie nadgonisz.

Gtx 1070 30% słabsze od Rtx 2060? Chyba kolega pomylił Rtx 2060 z Rtx 2070. Ale ten Rtx z kolei nie jest kastratem i ma pełne 8 gb pamieci.

post-602093-15507501498464_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o rx 590 vs 2060, w tym kontekście 8vs6 gb vram. Mimo 6 gb 2060 jest sporo wydajniejsza i to z czasem się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o rx 590 vs 2060, w tym kontekście 8vs6 gb vram. Mimo 6 gb 2060 jest sporo wydajniejsza i to z czasem się nie zmieni.

A tu pełna zgoda. Z tym że róznica jest nawet większa i wynosi ok. 40% na korzyść Rtx. Różnica w cenie też zresztą wynosi 40% na "korzyśc" RTX ;) 590 to karta do 1080p, 2060 bardziej do 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...