Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtek.92

Komputer do projektowania CAD (AUTOCAD, ARCADIA) 2D 3D do ok 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Dziewczyna poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu komputera do kwoty ok 3000zl, wiadomo im niżej tym lepiej. Dziewczyna zawodowo zajmuje się projektowaniem w ARCADI i AutoCAD 2D oraz 3D. Amatorsko chciałaby też obrabiac zdjęcia. Zajmuje się tylko projektowaniem, bez modelowania oraz renderowania. Zależy jej głównie na dużej ilości ram (16GB) dysk SSD 500 GB oraz wydajnym procesorze(wydajność na jeden rdzeń). Będę kupował i jednocześnie składał w jednym ze sklepow online. Proszę o pomoc w złożeniu zestawu.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Dodam że w pracy pracuje na zintegrowanej grafice Intel HD Graphics 4600 i nie narzeka, ale jak da się włożyć za te pieniądze kartę graficzną to nie będę narzekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

 

Pytanie czy jest różnica czy kupię zestaw kości czy dwie kości pojedyncze. Chodzi o takie kości pojedyncze

Pamięć ADATA XPG, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (AX4U300038G16-SRZ) i zestaw taki Pamięć ADATA XPG Z1, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (AX4U300038G16-DRZ) bo zestaw jest droższy i to sporo.

Ponadto przy tych kościach pojedynczych dual Chanel pisze ze nie, tzn ze nie obsługuje czy źle to rozumiem?

 

Ponadto w opisie tej płyty jest napisane że obsługuje RAM do częstotliwość 2666mhx a Ty proponujesz ramy 3000mhz. Tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać 2x8GB w niższej cenie. Będziesz mieć dwie kości, to będą latać w dualu. Różnica w cenie pomiędzy 2666 MHz a 3000 MHz praktycznie żadna stąd też pamięci 3000 MHz. Można dopłacić do Z370 czy Z390 przy i5 dla obsługi taktowań 3000 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zestaw oparty o tą lepszą płytę główną mógłbyś złożyć. Bo powiem Ci w czym rzecz. Teraz zależy mi żeby mieć jak najlepszy zestaw za te 2500-2600zl (głównie procesor i ram) bez karty grafiki, a w przyszłości jakby jej brakowało to żebym mógł dokupić jakąś kartę 4 GB graficzną. Także zależy mi też na tym aby starczyło mocy i żeby później nie trzeba było nic zmieniać dokupowac oprócz karty w razie W. Chyba że nie ma sensu to na siłę wydawać kasy nie potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jak zachowa się ten dysk SSD z drugiego zestawu jak go podłącze pod PCIe x1? Zwolni do poziomu sata 3 czy nie aż tak mocno? Bo slot x16 z tego co widzę zajęty jest przez kartę grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens iść w tego typu dysk przy moich wymaganiach? Czy wystarczy zwykły Crucial SSD MX500 500GB pod SATA 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zależy mi żeby mieć jak najlepszy zestaw za te 2500-2600zl (głównie procesor i ram) bez karty grafiki, a w przyszłości jakby jej brakowało to żebym mógł dokupić jakąś kartę 4 GB graficzną.

 

https://proline.pl/koszyk/bc9463cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowy zestaw. Proszę o ostateczne potwierdzenie, że wszystko jest tu ze sobą kompatybilne. Mam też ostatnią prośbę, mianowicie polecenie konkretnego rozwiązania (modelu) bezprzewodowego WiFi do tego komputera. Zastanawiam się też czy pod USB czy może pod port PCIe? Tylko czy pod PCIe będzie miejsce? Który ma lepszy zasięg?

 

Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX (BX80684I58400)

Płyta główna MSI B360M BAZOOKA

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177)

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe (ASX6000PNP-512GT-C)

 

https://www.morele.net/inventory/info/ca2c448d/

 

Taki znalazłem TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...