Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yamavo

[Zasilacz] Be quiet vs Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję wymienić zasilacz i zastanawiam się pomiędzy be quiet! System Power 9 600W (https://www.x-kom.pl/p/423079-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-600w.html) oraz Corsair CX650M 650W Bronze (https://www.x-kom.pl/p/324715-zasilacz-do-komputera-corsair-cx650m-650w-bronze.html). Jak pisze w opisie sprzęt to i7 8700-non k i na tą chwilę gtx 1050 ti, który będzie zamieniany na msi rtx 2070 gaming z. Nie widziałem ich tabelek na 12V i nie jestem pewien co do mocy. Jesteście w stanie polecić mi któryś z tych zasilaczy i czy ktoś używa jednego z nich na podobnym lub mocniejszym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu 650W jest kompletnie zbędne, bo całość, nawet z tym RTX 2070 nie weźmie więcej jak 300W i to w najbardziej skrajnej sytuacji. W grach raczej bliżej 250W. Mając 350 zł zrobisz zdecydowanie lepiej biorąc Seasonic Focus Gold Plus 550W, bo to znacznie lepszy zasilacz od obu tych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, wezmę to pod uwagę. Co do 350zł to taka ostateczność. Najbardziej chciałbym się upewnić czy ten be quiet starczy I nie będę miał problemów w przyszłości. W razie gdyby nie, to czy ten droższy Corsair da radę. Wnioskując po twojej wypowiedzi 600W be quiet za 250zł poradzi sobie bezproblemowo z tym sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten BeQuiet jest ok i spokojnie sobie poradzi. Mając tyle kasy wolałbym jednak wziąć tego Seasonica, bo mocy nadal bez problemu wystarczy, a masz dłuższą gwarancję, wyższą sprawność, lepszą jakość budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z zasilaniem procesora? Mój aktualny problem polega na tym, że zasilacz nie ma złącza do cpu I często Windows wywala mi błąd podczas pracy żeby nic się nie stało prockowi. Czy seasonic I be quiet mają te złącza?

 

https://imgur.com/Zvtrr71 jak widać tylko jeden jest zajęty I z tego co wiem służy to jako zasilanie do oc, natomiast dla procesora jest puste ponieważ aktualny zasilacz nie posiada takiego złącza. Co oznacza 4+4(8) że można podzielić na 2 części w przypadku wejścia 4 pinowego I połączyć aby pasowało do 8 czy coś kompletnie innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z zasilaniem procesora? Mój aktualny problem polega na tym, że zasilacz nie ma złącza do cpu I często Windows wywala mi błąd podczas pracy żeby nic się nie stało prockowi. Czy seasonic I be quiet mają te złącza?

 

be quiet! System Power 9 600W

 

Złącza

CPU 4+4 (8) pin - 1 szt.

 

Chyba wszystkie nowe/markowe zasilacze mają obecnie takie złącza.

 

Co oznacza 4+4(8)

 

W niektórych płytach są wejścia tylko na 4 pin stąd podzielenie.

 

(tak jak myślisz, masz 8 pin wpinasz oba, masz 4 wpinasz jedno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie pasować do mojej płyty głównej jak widać na zdjęciu? Jeśli dobrze umiem rozpoznać to jest tam 8 pinow więc musiałbym połączyć 4+4. Czy to co teraz mam zajęte jest niezbędne jeśli podkręcam ram na 3000mhz (procesor bez k)? Z tego co słyszałem te 4 zajęte piny u mnie są dla dodatkowego zasilania w przypadku OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie pasować do mojej płyty głównej jak widać na zdjęciu? Jeśli dobrze umiem rozpoznać to jest tam 8 pinow więc musiałbym połączyć 4+4. Czy to co teraz mam zajęte jest niezbędne jeśli podkręcam ram na 3000mhz (procesor bez k)? Z tego co słyszałem te 4 zajęte piny u mnie są dla dodatkowego zasilania w przypadku OC.

Coś czytałem ze zazwyczaj wystarcza podpiąć 4 pin, a 8 jest do mocnego OC. Nie wiem, nie wnikam, u siebie mam 8 pin(tak jak u Ciebie w płycie), oraz 8 pinową wtyczkę (4+4)z zasilacza (tak jak w tym Be Quiet) i skoro moglem ją podpiąć, to nie widziałem powodu żeby tego nie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam u siebie tak dziwnie że mam 24, 8 I dodatkowe 4 do jakiegoś mocnego OC, 2 kości ram na te 3000mhz chyba nie obciążają mocno zasilacza. Czyli ogólnie wychodzi na to że będzie pasował I będę miał jakiś zapas mocy.

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam u siebie tak dziwnie że mam 24, 8 I dodatkowe 4 do jakiegoś mocnego OC, 2 kości ram na te 3000mhz chyba nie obciążają mocno zasilacza. Czyli ogólnie wychodzi na to że będzie pasował I będę miał jakiś zapas mocy.

 

Dziękuję za pomoc

Faktycznie, wcześniej tego nie zauważyłem co to za płyta? bo nie wiem czy nie zauważyłem czy nie wspomniałeś nazwy modelu?

 

Dobra znalazłem manuala do niej, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi, tak czy siak wydaje mi się ze powinno działać bez problemu po wpięciu 8pin (4+4) bez wtyczki, która masz podpięta w chwili obecnej.

 

847c5dd394db.jpgff48afbbf375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Z390 Gaming X

 

Z tej tabeli mało rozumiem, ten slot jest obowiązkowy czy tylko jeśli będę mocno podkręcał cpu?

 

Doczytałem po edycji

 

Dziękuję za pomoc, na ta chwilę mam dokładnie na odwrót i mój aktualny zasilacz jest na dodatek z czarnej listy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 4-pin EPS jest tak na prawdę dla picu. Kompletnie zbędny bajer na tej platformie chyba, że ktoś kręci na LN2. Przy podpiętym 8-pin EPS wszystko będzie śmigać jak powinno :).

 

Nie wiem jaki masz obecnie zasilacz, ale jeśli sam piszesz, że to czarna lista, to raczej nie ryzowałbym kompa za sporo kasy skoro pod obciążeniem się restartuje. Kup jak najszybciej dobry zasilacz - System Power 9 będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aktualny zasilacz kompletna klapa i nie wiem jak to jest możliwe, ale nie posiada eps 8pin i próbowałem na 24 I tym feralnym 4 pin. Skończyło się na tym, że Windows wywalał błędy, bo procesor dostawał za mało mocy (A ja zwalałem winę na Windowsa) i musiałem wyłączyć turbo w biosie żeby móc w ogóle odpalić komputer. Teraz to nie ruszam bo ryzykowne jest, a na upgrade trochę kasy poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aktualny zasilacz kompletna klapa i nie wiem jak to jest możliwe, ale nie posiada eps 8pin i próbowałem na 24 I tym feralnym 4 pin. Skończyło się na tym, że Windows wywalał błędy, bo procesor dostawał za mało mocy (A ja zwalałem winę na Windowsa) i musiałem wyłączyć turbo w biosie żeby móc w ogóle odpalić komputer. Teraz to nie ruszam bo ryzykowne jest, a na upgrade trochę kasy poszło.

Nie wszystkie zasilacze kiedyś posiadały te złącza , bo nie wszystkie płyty tego wymagały, a i pewnie do tej poty w jakichś produktach zasilaczo-podobnych się to może zdarzyć, choć to mało prawdopodobne, bo teraz nawet do najtańszego.... to montują, bo nikt by bez tego złącza obecnie zasilacza nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Vero L2 500W moge polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Silentiumpc Supermo L2 Gold 550W, lecz mam jeden problem. Czy we wtyczce 24pin powinno brakować jednego czy dostałem uszkodzony? https://imgur.com/NVnDZRl

 

Coś czytałem że to uziemienie, ale nie jestem pewien a odebrałem go godzinę temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalnie - pusty pin to pozostałość po linii -5V, której obecnie się nie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak Ci pracuje ten zasilacz (czy jest głośny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, tylko że dzisiaj nie będę go montował ponieważ nie jestem w stanie wyciągnąć starego atx, a nie chcę przez przypadek uszkodzić płyty głównej. Jutro przyjdzie znajomy i pomoże mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, tylko że dzisiaj nie będę go montował ponieważ nie jestem w stanie wyciągnąć starego atx, a nie chcę przez przypadek uszkodzić płyty głównej. Jutro przyjdzie znajomy i pomoże mi.

:E To żadna filozofia, wypinasz jeden wpinasz drugi nie da się nic uszkodzić :E Ale okej rozumiem ;) nie śpieszy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chciałbym to dzisiaj zrobić, ale trzyma niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chciałbym to dzisiaj zrobić, ale trzyma niemiłosiernie.

Tak jak napisałem to żadna filozofia, wtyczek nie da się w zasadzie podpiąć pod inne wejścia (no może po za tą jedną właśnie (4+4) chyba da się ją podpiąć pod zasilanie karty, ale wtedy komp po prostu nie odpali) poza tym odpinając zasilacz widzisz co gdzie i jak, a jak boisz się ze nie zapamiętasz, to zawsze możesz sobie pościć film z tuby na telefonie, czy gdzieś. (poradników na YouTubie jest mnóstwo)

 

PS Nie ma możliwości uszkodzenia czegokolwiek, w najgorszym wypadku komputer nie wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...