Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

UbunT

asrock b450m steel legend

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem kupować msi b450m mortar, a tu takie zaskoczenie- nowe płyty od asrocka, na pierwszy rzut oka mają sekcję 4+2, pokaźne radiatory, dwa porty M2 (zakładam że jak dwa są zapełnione to jeden/dwa porty sata wypadają z użycia...) Mam zagwozdkę... warto inwestować pieniążki w taki, no powiedzmy sobie szczerze, nowy i niesprawdzony sprzęt, czy lepiej trzymać się mortara? Ew. patrząc przyszłościowo, co pod zen 2, 8/12 rdzeniowe w zamian za mortara/asrocka byście polecili? Coś do 600zł max, ale tylko jeśli dopłata 200zł ponad mortara faktycznie się opłaci :E

 

Tu link do płyty: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Steel%20Legend/index.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupować msi b450m mortar, a tu takie zaskoczenie- nowe płyty od asrocka, na pierwszy rzut oka mają sekcję 4+2, pokaźne radiatory, dwa porty M2 (zakładam że jak dwa są zapełnione to jeden/dwa porty sata wypadają z użycia...) Mam zagwozdkę... warto inwestować pieniążki w taki, no powiedzmy sobie szczerze, nowy i niesprawdzony sprzęt, czy lepiej trzymać się mortara? Ew. patrząc przyszłościowo, co pod zen 2, 8/12 rdzeniowe w zamian za mortara/asrocka byście polecili? Coś do 600zł max, ale tylko jeśli dopłata 200zł ponad mortara faktycznie się opłaci :E

 

Tu link do płyty: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Steel%20Legend/index.asp

Pod 10/12 rdzeni wchodzi raczej w grę płyta za ~~1000zł ;)

Szału nie ma, ASRock ma już płyty z sekcjami 4+2, równie dobrze może to być też 3+3. Poza tym producent szału nie robi jak chwali się cewkami tylko i w taki sposób, jak gdyby miało to kluczowe znaczenie :E:lol2:

"ASRock’s premium 60A power chokes effectively make the saturation current up to three times better, thus providing enhanced and improved Vcore voltage to the motherboard."

Ponad to pięta Achillesowa ASRocka BIOS- same problemy, zwłaszcza przy OC i od czasu do czasu ze stabilnością płyty z brickowaniem łącznie.

Ponad to nie widziałem jakieś sensownej recenzji tej płyty jeszcze ;) Zostałbym przy MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyty pod x370 powinny latać z zenami 2? Bo jeżeli tak to może zainwestuję w jakąś lepszą konstrukcję z x370 zamiast pchać się w b450. Ewentualnie x470, ale jedyne płyty pod mój budżet to msi x470 gaming plus, max co mogę dołożyć to do asrock x470 gaming k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem i ten asrock x470 gaming k4 nie jest taką fajną płytą jak to wynika z jego specyfikacji na papierze... Ciężkie czasy nastały na wybór płyty głównej. Osobiście nie jestem fanem biosu MSI, Asrocka nigdy nie miałem, słyszałem skrajnie przychylne i nieprzychylne opinie o ich płytach głównych. To samo tyczy się MSI. Jedynym producentem którego płyt głównych już nie kupię to Gigabyte- zawiodłem się bardzo, bo ich sprzęt miał więcej wad niż zalet. Ciężko mi wybrać pomiędzy płytą która ma 4 sekcje, a taką która ma ich... 4, więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak kierowanie się wyglądem. Wszystko będzie hulało w dobrze wentylowanej obudowie, proc i karta będą zwodowane, więc temperatury chyba też nie będą problemem? W końcu pytanie teoretyczne. Mógłby ktoś z Was podlinkować mi najtańszą rozsądną opcję, która obsłuży jakieś nowe 10/12 rdzeniowe procesory AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wypuszczone do tej pory płyty AM4 powinny latać z Zen2.

ASRocka odradzam ze względu BIOS w którym co rusz potrafi wyskakiwać bug uniemożliwiający normalne korzystanie z niego + opcja porozrzucane po całym UEFI, w różnych zakamarkach.

Najtańsza i IMO rozsądna płyta pod Ryzena 12 rdzeniowego:

https://www.x-kom.pl/p/424654-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a coś w formacie mATX godnego polecania? Wezmę pod uwagę tego crosshaira VI. Jak on się prezentuje w porównaniu do Strixa X370-F? Czy z mATX jedynie ten Mortar w takim razie? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W formacie mATX nie ma nic pod Ryzena 12 rdzeniowego, Strix ma 6 faz zasilania, o możliwości dostarczenia w sumie 360A, ale CVIH ma ich 8 (4 z dublerami), bardzo wydajnych, o możliwości 320A, brałbym CVIH z tych dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę mortara do 1600x którego posiadam, a po cichutku będę liczył na to że wraz z premierą zen 2 pojawią się płyty x570 w formacie mATX, które już będą posiadały rozsądny BIOS, vrm, komplet wyjść i radiatory utrzymujące dobre temperatury na tychże płytach ;) Dziękuję za pomoc :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...