Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Idzi00pl

Antena zwenętrzna lte tmobile

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od dawna mam słaby zasięg LTE i pora coś z tym zmienić. Mieszkam na wsi bez dostępu do światłowodu. Do najbliższego BTS mam 5-6km. Chciałem kupić antenę zewnętrzną ale nie wiem jaką. Mam ruter Dwr-921 i operatora T-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną na nadajnik NetWorkS z pasmem 1800. Nie wiem w jakiej lokalizacji mieszka kolega zadający pytanie, dlatego polecam kontakt osobisty lub sprawdzenie pasm nadajnika wg btsearch.pl

Antenę byłem zmuszony kupić ponieważ w domu nie było w ogóle zasięgu LTE. Prawidłowo ustawiona antena umożliwiła odbiór w paśmie LTE, a łopatologicznie opiszę to tak, że na 5 kresek obrazujących zasięg mam 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną na nadajnik NetWorkS z pasmem 1800. Nie wiem w jakiej lokalizacji mieszka kolega zadający pytanie, dlatego polecam kontakt osobisty lub sprawdzenie pasm nadajnika wg btsearch.pl

Antenę byłem zmuszony kupić ponieważ w domu nie było w ogóle zasięgu LTE. Prawidłowo ustawiona antena umożliwiła odbiór w paśmie LTE, a łopatologicznie opiszę to tak, że na 5 kresek obrazujących zasięg mam 4.

Masz router, który agreguje pasma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski sprzęt nie można podejrzeć parametrów, LTE CAT3, brak możliwości wymuszania konkretnego pasma o ile w ogóle masz dostępne jakieś inne jak LTE800. Pokaż speedtest wewnątrz i z routerem za oknem. Antene dobiera się pod pasmo/pasma. Jak masz tel. z Androidem to przełóż do niego kartę z netem i pokaż screen z network cell info w środku i na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski sprzęt nie można podejrzeć parametrów, LTE CAT3, brak możliwości wymuszania konkretnego pasma o ile w ogóle masz dostępne jakieś inne jak LTE800. Pokaż speedtest wewnątrz i z routerem za oknem. Antene dobiera się pod pasmo/pasma. Jak masz tel. z Androidem to przełóż do niego kartę z netem i pokaż screen z network cell info w środku i na zewnątrz.

 

Jak mogę sprawdzić jakie mam pasmo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym d-linku tego nie sprawdzisz. Zrób to co napisałem. Mój link tutaj możesz sprawdzić stacje BTS w twojej okolicy i jakie są dostępne pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe nadajniki LTE masz w Nowym Dworze, a na nich LTE 1800 i 2600 MHz. Bez anteny zewnętrznej się nie obejdzie.

Możesz też łapać słaby sygnał LTE 800 MHz z Pordenowa, ale nie ma co sobie zawracać nim głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować z tą, którą polecił kolega na początku. Tylko najlepiej z krótkim kablem (5m), aby nie tracić zysku anteny.

Jak masz telefon z LTE na androidzie, to przełóż kartę sim z routera i pokaż zakładkę Dane z aplikacji Network Cell Info Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób speedtest i zaraz po nim jeszcze raz zakładka Dane z NCI. Bo teraz pokazuje tylko umts 900 z Solnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem LTE 1800 z ul. Warszawskiej w NDG - maszt Plusa na terenie oczyszczalni ścieków. Sygnał słaby - z anteną zewnętrzną powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Tylko jeszcze jedno pytanie hah. Jakbym chciał kupić tą antenę wyżej to z jakimi złączki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącza SMA, a skąd niby ktoś ma wiedzieć o ile przyśpieszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej taka od 800 do 2600 jakby przyszlo co do zmiany operatora albo nadajnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jego okolicy nie ma co liczyć na 800 MHz - najbliższe nadajniki mają te pasma zapchane (via inne forum branżowe) zarówno dla Orange/t-mobile, jak i play. W dodatku musiałby wydać sporo więcej na sprawdzone anteny wielozakresowe, tj. 2x atk-504. Więc w jego przypadku ten panel od Cybertecha wydaje się najbardziej optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...