Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flakorek

B450 TOMAHAWK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno kupiłem nowy komputer, za sporą jak dla mnie kasę.

 

Pierw miałem b450 gaming plus, 1060 i zasilacz vero l2, ale po spędzeniu kilka dni na forum postanowiłem wymienić kartę na 2060, zasilacz na seasonica gold plus 450w oraz płytę na b450 tomahawk.

 

Chodzi o płytę, coś mi w niej piszczy, jestem przekonany, że ma to związek z sekcją zasilania, bo mam procesor podkręcony i w nocy czy jak jest cicho słychać piszczenie cewek, jak cofnę OC to nadal piszczy ale o wiele mniej, ale i tak strasznie to wkurza.

 

Co powinienem zrobić? Bo odsyłać na gwarancję to średnio mi się chce czekać kilka tygodni.

 

PS. Karta też piszczy, ale dopiero pod obciążeniem, a płyta piszczy cały czas. O ile kartę jestem w stanie przeboleć, bo jak się gra to słuchawki na uszy, to tak płytę nie mogę ścierpieć, bo słychać cały czas.

Myślę, że to nie wina zasilacza, bo wcześniej 1060 też piszczała. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zmiieniles gaming plus, kolorki nie takie?? Na pewno piszczy plyta glowna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zmiieniles gaming plus, kolorki nie takie?? Na pewno piszczy plyta glowna???

Walczyłem z kartą graficzną, pisałem, że miałem 1060, która strasznie piszczała, kilkanaście lat temu jak składałem komputer to jeszcze nic nie wiedziałem o piszczeniu cewek, a na płycie gaming plus był napis LED "GAMING PLUS", który był nie równo podświetlony, tak jakby spalony więc miałem podejrzenie, że albo PSU coś kombinuje, albo płyta trefna, miałem 14 dni na zwrot, to z niego skorzystałem i wziąłem lepsze podzespoły, zasilacz na pewno o WIELE lepszy jak miałem.

 

Odpowiadając na drugie pytanie. Nie jestem na 100% pewny czy płyta, ale co innego może piszczeć wykluczając PSU i GPU? Piszczy tak bardziej u góry, teraz zmniejszyłem OC i jest lepiej, ale i tak nie satysfakcjonuje mnie to, że tyle kasy na kompa, a piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć kabel enthernet i zobacz czy nadal piszczy. Miałem tak na B150m od asrocka, pisk jak cewki w zasilaczu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi moje mobo tez piszczało problem rozwiązałem przez wyłączeniem w biosie stanu C - pisk jak ręką odjął jedyna wada pobór prądu o 10W większy w idle. U Ciebie pewnie będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć kabel enthernet i zobacz czy nadal piszczy. Miałem tak na B150m od asrocka, pisk jak cewki w zasilaczu .

Sprawdzę, dzięki!

 

Mi moje mobo tez piszczało problem rozwiązałem przez wyłączeniem w biosie stanu C - pisk jak ręką odjął jedyna wada pobór prądu o 10W większy w idle. U Ciebie pewnie będzie to samo

Stan C? To znaczy? Nie znalazłem nic podobnego. Sprecyzujesz proszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CPU-features masz opcję c-states, możesz ją wyłączyć.

Ma to jakikolwiek wpływ na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wyżej, po wyłączeniu c-states, w IDLE procesor nie będzie zrzucał napięcia= trochę większy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wyżej, po wyłączeniu c-states, w IDLE procesor nie będzie zrzucał napięcia= trochę większy pobór prądu.

Skoro mam ustawione napięcie na sztywno, to i tak przecież nie zrzuca napięcia, to jaki w tym sens?

Wieczorem to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam ustawione napięcie na sztywno, to i tak przecież nie zrzuca napięcia, to jaki w tym sens?

Wieczorem to sprawdzę.

Nie wiedzialem, ze ze masz podkrecony procesor, w takim razie nie ma to juz znaczeniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo mam identyczna płytę od 2 dni, i mi nic nie piszczy , tylko do czasu uruchomienia Windowsa mam trzaski i jakieś dziwne piski w słuchawkach. Jak się wczyta Windows to nie ma żadnych zakłóceń. Dodam że te trzaski mam od 1 uruchomienia jak jeszcze procesor nie był krecony ani ramy . A bios zresetowany zworka. Słuchawki podłączone w przednim gnieździe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam ustawione napięcie na sztywno, to i tak przecież nie zrzuca napięcia, to jaki w tym sens?

Wieczorem to sprawdzę.

 

zobacz i napisz czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga, wkurza mnie to strasznie, bo siedzę sobie czytam forum, a tam piszczy - fakt, praktycznie tego nie słychać, ale jednak doprowadza mnie to do szału...

Chyba będę zmuszony reklamować płytę i czekać 4 lata na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to było naprawdę niedawno (14 dni i mniej) to możesz odstąpić od umowy.

 

Brak tu formalnych podstaw do reklamacji - nigdzie nie pisali, że płyta będzie bezgłośna.

 

 

Piski (przynajmniej na kartach graficznych) czasami bywają zależne od zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to jest od zasilacza . U mnie kartą piszczy Ale jak mam ponad 500fps ustawione np w menu gry. Wcześniej zasilacz mi piszczal, po zmianie na corsaira mam spokój z piskiem zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam płytę, co prawda 14 dni już minęło, ale sklep się zgodził na przyjęcie reklamacji i wysłanie nowej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam płytę, co prawda 14 dni już minęło, ale sklep się zgodził na przyjęcie reklamacji i wysłanie nowej płyty.

 

I jak? Wymienili już? Piszczy?

Ciekawe, czy na innym zasilaczu by nie piszczała (bywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...