Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vivimorte

[Modernizacja] - rozbudowa- karta graficzna i procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od razu napiszę do szanownej administracji z prośbą o przeniesienie mojego tematu pod odpowiedni dział jeśli wybrałem zły, przepraszam jestem nowy.

Jeśli dany temat już był poruszany to poproszę o link. Tematów jest sporo wiec długo nie szukałem.

Mój komputer służy głównie do grania po pracy, ale chciałbym mieć też możliwość odpalenia streama.

Tyle o ile z internetem nie ma problemu (upc po kablu) to pojawia się problem sprzętowy.

Co mam w skrzyni:

 

Płyta główna: Gigabyte Z97X-GAMING 3

CPU: Intel core i5-4460 3.20 GHz

GPU: MSI Radeon R7 370 OC GAMING 2G

RAM: HyperX Savage 16 Gb (2x8)

Zasilacz: bequiet purepower 600W

 

Teraz po kolei, taki zestaw ciągnął mi Gta V na 120 fps w mieście oraz ponad 400 fps w cs:go. Wtedy nie miałem dobrego internetu i tylko to mnie ograniczało przed włączaniem streama. Gdy internet się zmienił zauważyłem że GTA V zużywa mi ok.100% procesora, wcześniej 60-70% czyli dość duża różnica + fpsy spadły do 40 w mieście i ok 100 na pustyni natomiast w cs:go utrzymuje się na poziomie 250-300.

Pytanie numer 1: Czy to wina procesora i zacząć oszczędzać na lepszy, jeśli chciałbym i streamować i grać?

Pytanie numer 2: Czy dokładka drugiej karty graficznej i stream za jej pomocą odciąży procesor?

Pytanie numer 3: Czy druga karta graficzna musi być taka sama lub tej samej firmy? Czy mogę kupić jakąś starszą już karte pod pci-e i renderować na niej stream?

Pytanie numer 4: najważniejsze, jak mogę sprawdzić czy zasilacz wytrzymałby takie operacje?

 

z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne jest to co piszesz o 120 FPS. na jakichś tam ustawieniach w okolicach nawet niższych niż najwyższe, 40 FPS w mieście i 100 na pustyni brzmi sensownie jak na ten sprzęt. Na pewno lepszy CPU by się przydał, ale myślę też o streamowaniu na GTXie i ShadowPlay. Jakość obrazu jest trochę gorsza niż na CPU, ale jest dużo mniejsze obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne jest to co piszesz o 120 FPS. na jakichś tam ustawieniach w okolicach nawet niższych niż najwyższe, 40 FPS w mieście i 100 na pustyni brzmi sensownie jak na ten sprzęt. Na pewno lepszy CPU by się przydał, ale myślę też o streamowaniu na GTXie i ShadowPlay. Jakość obrazu jest trochę gorsza niż na CPU, ale jest dużo mniejsze obciążenie.

Cóż gta samo ustawiało się na najwyższe ustawienia, ale zuzycie CPU nawet na najniższych wynosi ok 100%. nigdy tak nie było, ale może to przez update'y R* ;/

No dobra, a coś odnośnie łączenia kart za pomocą crossfire? Czy już bardziej opłaca się uzbierać na nowy procesor + sprzedać tą grafikę i kupić coś lepszego np gtx 1060 czy coś + jakiś ryzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie + streaming ? Ryzen 2600 + GTX 1060 6GB + mobo + wymiana ram na ddr4 po taniości... Napisz ile masz do wydania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie + streaming ? Ryzen 2600 + GTX 1060 6GB + mobo + wymiana ram na ddr4 po taniości... Napisz ile masz do wydania...

wymiana też płyty i ramu? :cry: chyba zostanę przy samym graniu na kolejne kilka miesięcy. Nie chciałem wydawać więcej niż 1000zł, ale widzę że to nie realne ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...