Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gornik92

Przy starcie systemu dźwięk raz jest a innym razem nie ma

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z dźwiękiem po włączeniu komputera. Dzieję się to rzadziej niż częściej ale jednak zastanawia mnie co może być tego powodem. Problem polega na tym, że np nie mam dźwięku w żadnej przeglądarce, w jakimkolwiek odtwarzaczu muzyki i w grach ale np odgłosy systemowe działają normalnie np. jak zmieniam dźwięk na suwaku w systemie lub jak wyskoczy jakieś powiadomienie to jest ten charakterystyczny dźwięk. Gdy problem wystąpi wystarczy ponownie uruchomic komputer i wszystko wraca do normy. Próbowałem przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej ale nic to nie dało. Windows 10 zaktualizowany do najnowszej wersji i ogólnie do wszystkiego poinstalowane najnowsze sterowniki jak i również wgrany najnowszy BIOS do płyty głównej. Jakieś rady? Może coś w systemie jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na sterownikach systemowych też tak robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie próbowałem zawsze instalowac te od producenta. Teraz testuje na tych systemowych i póki co nie zdarzyło mi się tak znów od czasu napisania tego tematu. Tylko jak zrobić bez dedykowanych sterowników żeby działał mi przedni panel z wejściami na mikro i sluchawki? Na dedykowanych sterach miałem opcje włączenia lub wyłączenia go. Pytam bo mam krótki kabel od słuchawek i nie chce odłączać głośników i grzebać w tyle obudowy.

 

Spróbowałem zainstalować sterowniki ze strony producenta mojej plyty glównej i zauważyłem, że brakuję menadżera dźwięku realtek w którym moglem włączyc przedni panel. Z tego co wyczytałem to chyba jest jakiś problem z najnowszą wersją sterownikow na najnowszym buildzie systemu. Da się jakoś przywrócić ten panel czy trzeba czekać na update windy lub sterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to front panel włącza się w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w BIOSIE i nie widzę tam takiej opcji, chyba że źle szukam to może podpowiesz gdzie to może być na płycie MSI Z370 GAMING PLUS. Zastanawia mnie tylko ten menadżer sterownika realtek. Wcześniej miałem na pasku zadań w ukrytych ikonach ikonkę głośniczka od sterowników realtek gdzie mogłem sobie ten panel przedni włączać i wyłączać a teraz ten menadżer po prostu znikną i w żaden sposób nie mogę go odzyskać.

 

Dobra póki co poradziłem sobię z tym menadżerem. Wystarczyło uruchomić ręcznie ten menadżer i ikona już sie pojawiła. Dzięki temu uruchomiłem przedni panel i wszystko działa. Dodałem ten menadżer do autostartu, po właczeniu komputera ikonka pojawia się na pasku zadań ale niesety nie uruchamia się:/ . Jest jakaś kolizja z tym menadżerem przy starcie i samym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...