Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalbow

RTX 2060 do 1080p?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje upgrade kompa, teraz będzie z niego korzystał głównie mój syn. Gra w Fortnite i Overwatch, ja lubie RPG i gry akcji. Czasem amatorska obróbka zdjęć.

Muszę zmienić monitor (obecnie Benq 19' 4:3) i karte (hd4850)

I teraz PYTANIE:

Monitor bedzie 24' (27 za duży - małe biurko) 1080p

Kupilem AOC G2590PX TN 144Hz - poszedł do zwrotu, katy widzenia i niestety kolory/czerń nie do zaakceptowania.

Pozostaje IPS do 1000 zł więc 60HZ

 

CZY JEST SENS KUPOWAĆ RTX 2060 DO TAKIEGO MONITORA?

 

Wiecej FPS zawsze lepsze tylko wolał bym wydać mniej na kartę więc może poczekać na GTX 1060 Ti (wydajność gtx 1070 za 1300 pln)?

Chciałem szybszy monitor ale IPS na 75 hz tylko od LG a tam paski.

Myślę jeszcze o AMV 144 hz ale boję się smużenia

 

POMÓŻCIE JAKA KARTA I MONITOR?

 

Ps

Sorry za CAPS ale tak chyba czytelniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto. Niektóre gry są bardzo wymagające, a te o mniejszych wymaganiach pozwolą grać na najwyższych detalach. Jesli chodzi o monitor rozważyłbym używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę tylko nowe komponenty.

Moze? Mój link lub Mój link Niby VA ale 144Hz.

 

 

Z tańszych IPS Mój link Odświeżanie 75Hz nie jest to 144 ale zawsze więcej niż 60 :E

 

PS Sam "siedzę" na matrycy mva i choć może jakieś niewielkie smużenie występuje, to w zasadzie zauważalne tylko podczas stania w miejscu, machaniu myszką i przyglądaniu się efektom, podczas gry w niczym nie przeszkadza. (za to czerń, dobre kolory, podświetlanie wynagradzają wszystko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupilem ostatnio TN bo 144hz i gsync compatible ale...obraz tragedia. wrocilem do swojego samsunga PLS 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje TN tylko patrząc na 144hz, to jest obraz kupa.

 

Niestety nie da się kupić dobrej jakości TH/VA + 144Hz za 600-700zł.

 

Jaka reszta sprzętu do tego RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zakrzywione monitory mnie nie przekonują, wymysł marketingowców od Samsunga

Ten IPS 75 Hz to matryce od LG - pionowe linie na niektórych kolorach przy 75 HZ - odpada

Jescze kwestia zasilacza i CPU

Konfig:

i5 4570

16 GB RAM

2x HDD

1x SDD

zasilacz:

bedzie potrzebna przejsciówka z 6 pin na 8 pin

 

Jak się kupuje TN tylko patrząc na 144hz, to jest obraz kupa.

 

Niestety nie da się kupić dobrej jakości TH/VA + 144Hz za 600-700zł.

 

Jaka reszta sprzętu do tego RTX2060.

 

ten AOC kosztował 1000 pln i miał dobre opinie odnośnie kolorów, dlatego go kupiłem

reszta konfig powyżej planuje ew. upgraded ale to dopiero w przyszłym roku

post-87340-15505716785402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak będzie potrzebna GTX1660Ti + i7. Ta i5 nie da sobie już rady niestety :(

 

ten AOC kosztował 1000 pln i miał dobre opinie odnośnie kolorów, dlatego go kupiłem

reszta konfig powyżej planuje ew. upgraded ale to dopiero w przyszłym roku

 

1000zł za dobry TN/Va + 144Hz? Kpisz? Ja za swojego Acerka TN@60hz dałem 1100zł - i to można nazwać dobrym TN. Od IPS różni się mniej cukierkowymi kolorami i lepszą bielą.

 

Na gamingowy monitor(bo takim są 144hz) VA/TN musisz przeznaczyć 1500-2000zł żeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach ten wspaniały rtx 2060 nawet 60 fpsów nie da przy rozdziałce full hd, więc nie wiem jaki to jest przerost formy na treścią.

Chcesz taniej to nie czekaj na 1660ti który w najbidniejszych wersjach będzie kosztował 1300zł (a normalne ~1500zł), tylko kup se używkę 1070 za ~800zł i miej tą samą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach ten wspaniały rtx 2060 nawet 60 fpsów nie da przy rozdziałce full hd, więc nie wiem jaki to jest przerost formy na treścią.

Chcesz taniej to nie czekaj na 1660ti który w najbidniejszych wersjach będzie kosztował 1300zł (a normalne ~1500zł), tylko kup se używkę 1070 za ~800zł i miej tą samą wydajność.

Pokaż 1070 w rozsądnej wersji z gwarancją ,za 800 zł. CZekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach ten wspaniały rtx 2060 nawet 60 fpsów nie da przy rozdziałce full hd, więc nie wiem jaki to jest przerost formy na treścią.

Chcesz taniej to nie czekaj na 1660ti który w najbidniejszych wersjach będzie kosztował 1300zł (a normalne ~1500zł), tylko kup se używkę 1070 za ~800zł i miej tą samą wydajność.

 

A) pokaż mi te wiele gier gdzie RTX2060 nie daje rady w 1080p

B) Jeszcze premiery 1660ti nie było, a już znasz jej cenę i wydajność :thumbup::banan:

C) Nie ma za 800zł GTX1070

D) Wyjdź już z tego forum, bo jeszcze ktoś dokona złego wyboru za sprawą twoich pożal się porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już NOWE CZESCI

Pokoparkowa uzywka 1070 za 1000-1200 jak 1660 ti za 1300 bedzie - dla mnie nie ma sensu, poza tym nie mam czasu szukac

W jakiej grze rtx 2060 nie ma 60 fps w FHD? Moze w Metro z Ray cos tam - ja tam nie widze roznicy na plus z ta technologia

Jak 1660 Ti bedzie za 1500 to kto to kupi jak dolozy stowke i ma 2060?

Ale puki nie ma ich w sklepach to gdybamy tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie ma co z nim rozmawiać, każdy wie, że to troll. Inaczej tego rozumowania się nie da wyjaśnić.

 

Jaki masz budżet w ogóle? Na monitor + kartę rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.ceneo.pl/66893964

IPS 32" WQHD 75Hz

 

Karta od biedy 6GB vramu ogarnie. Wydajnosciowo rdzen rtx2070 spokojnie da radę.

 

BIURKO. 120cm szerokości dowolne

 

 

 

Jak chcesz FHD 24cala to Philips z rozszerzonym gamutem 75Hz są. IPS plus freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 2500 +/- 100

 

@Minciu sorry ale pisałem ze 27' bedzie za duzy a ty mi wyskakujesz z 32 cale i rtx 2070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej musisz iść na kompromis przy monitorze. Albo 60Hz + IPS - kąty widzenia, jakość obrazu ogólnie na plus, albo tańsze TN + 144Hz

 

Tak jak mówiłem tu masz do wymiany również procesor.

 

Lepsze korzyści da połączenie i7 4790 + GTX1660Ti, niż i5 4570 + RTX2060. Płyta głowna jaka? Pod OC coś?

 

Zresztą bez wymiany procesora to nie masz nawet co myśleć o 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nigdzie sklepy nie mają fizycznie na stanie kart rtx 2060 i 2070 pojechałbym obejrzał nawet mógłbym zapłacić 100 zł więcej byleby kupić na miejscu w mieście kartę, a tu lipa ni gdzie nie ma xkomy komputroniki prolainy 0 ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu oglądać? Pudełko? Nie trzymają tego na stanie, bo jak ktoś zamawia to albo 90% wysyłkowo na adres zamieszkania, a dla pozostałych 10% zamawiają do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie procek zostaje, wymiana na i7 to doplata 300-400 pln po sprzedazy mojego - moze w przyszlym roku

Monitor iiyama xu2492hsu chyba zostawie, niestety tylko 60Hz IPS ale kolory i kontrast ok, podswietlenie równomierne wiec strach oddawac bo cos gorszego sie trafi

Plyta Asrok na H67 chyba wiec raczej bez OC

Ten zasilacz da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 2500 +/- 100

 

@Minciu sorry ale pisałem ze 27' bedzie za duzy a ty mi wyskakujesz z 32 cale i rtx 2070

 

Tak dla tego napisałem tez o biurku :) 100-150zl kosztuje coś normalniejszych rozmiarów.

https://allegro.pl/oferta/biurko-120x74x71-moreno-linder-exclusive-white-7825671385

 

Nie wiem na czym chcesz trzymać ten monitor że nie mieści się tam podstawka z ekranu 32" i wchodzi tylko 24" ? Monitor opiera się po środku na stopie a nie całym ekranem . Różnica między stopą 32" a 24" to kilka centymetrów może ;)

 

Dodam jeszcze, że jakaś przyzwoita podkładka pod myszkę kosztuje tyle co biurko. Wydajesz tysiące na kompa a trzymasz go na taborecie? Czy obudowę wciskasz na siłą na małe biurko? Ja na 120cm szerokości biurku mam monitor 34" i podkładkę Zowie GTF-X wielką jak stodoła ;)

 

Długość:400 mm

Szerokość:480 mm

https://www.x-kom.pl/p/314304-podkladka-pod-mysz-zowie-gtf-x-czarna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nigdzie sklepy nie mają fizycznie na stanie kart rtx 2060 i 2070 pojechałbym obejrzał nawet mógłbym zapłacić 100 zł więcej byleby kupić na miejscu w mieście kartę, a tu lipa ni gdzie nie ma xkomy komputroniki prolainy 0 ech.

Kupując przez net masz 14 dni na zwrot bez podania powodu, możesz kupić, obejrzeć, zobaczyć czy Ci się podoba(choć zawsze myślałem ze ma być sprawnie, cicho i wydajnie), a jak nie przypasi to zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ja nie kumam takich zasad jak teraz się przyjeły mają te swoje salono-sklepy ale tam to co najwyżej można kupić kabelek do telefonu albo podkładkę pod mysz nic więcej.. mam jechać do nich żeby coś zamówić paranoja nienawidzę czegoś takiego, tak im ciężko upchnąć choćby pod biórko z 5 sztuk a jakby się sprzedały to domówić, to nie z miejsca słyszę że jest ale na zamówienie .

 

Ale w lokalnym sklepie też mógłbym zwrócić nawet szybciej i bez ceregieli z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie procek zostaje, wymiana na i7 to doplata 300-400 pln po sprzedazy mojego - moze w przyszlym roku

Monitor iiyama xu2492hsu chyba zostawie, niestety tylko 60Hz IPS ale kolory i kontrast ok, podswietlenie równomierne wiec strach oddawac bo cos gorszego sie trafi

Plyta Asrok na H67 chyba wiec raczej bez OC

Ten zasilacz da rade?

 

no to 700zł monitor - zostaje 1800. Sprzedaj i5 i kup i7, w przeciwnym wypadku nie ma sensu na mocną kartę wydawać, chyba, że za jakiś czas wymienisz platformę/CPU. Ten i5 4570 dusi się już przy grach singleplayer. Kolega posiada i5 4690K@4,5ghz i w BF V w multi ma spadki do 40fps.

 

własnie ja nie kumam takich zasad jak teraz się przyjeły mają te swoje salono-sklepy ale tam to co najwyżej można kupić kabelek do telefonu albo podkładkę pod mysz nic więcej.. mam jechać do nich żeby coś zamówić paranoja nienawidzę czegoś takiego, tak im ciężko upchnąć choćby pod biórko z 5 sztuk a jakby się sprzedały to domówić, to nie z miejsca słyszę że jest ale na zamówienie .

 

Nie wiem czego ty nie możesz zrozumieć... Dla Ciebie mogliby upchnąć 5 sztuk RTX2060. Inny zapyta dlaczego nie ma 5 sztuk RTX2070, a jeszcze inny będzie chciał 5 sztuk GT740 obejrzeć.

Przeliczając to przez mnogość asortymentu i różnych konfiguracji jakie "ktoś chciałby obejrzeć" sklepy powinny być wielkości magazynów, a więc sens istnienia magazynów byłby mocno zachwiany - chcesz zwolnić tych biednych ludzi z pracy i zlikwidować stanowiska magazynierów, bo ty chcesz zobaczyć opakowanie karty graficznej przy ladzie? :E - tak wiem, poleciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech zmienią nazwę na x-zamównapojutrzekom.pl

z 3 do 5 kart nawet w magazynku wielkości wc idzie zmieścic ja nie mówię o jakiś starych kartach albo low endowych żeby to trzymali ale ludzie nie dawno RTX premiera była popyt jest a oni nic nie mają nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 za karte to i tak maks tego co jestem w stanie zaplacic, tak naprawde czekalem na 1660 ti ale jeszcze ich nie ma.

Niestety zmiana platformy to zmiana cpu/ram/mobo wiec pewnie ze 2000.

Moge zmienic procka tylko ten i7 bedzie duzo lepszy?

Chyba lepiej wziasc lepsza karte bardziej perspektywiczna? Myslalem o Zotac GeForce RTX 2060 Twin Fan 6G - bedzie ok?

Poczekam jeszcze na 1660 ti - premiera ma byc w piatek.

 

Myslałem też budżetowo o RX580 8GB ale za 1000 pln to chyba slaby deal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...