Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kesshi

Do 4,8k/biuro, cad, obróbka 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że już wcześniej pojawił się temat z prośbą o pomoc. Teraz ma dylemat nad dwoma konkretnymi modelami. Komputer ma służyć do biura, cada, domowych rzeczy oraz obróbki filmów w 4k. Nie więcej niż 4,8k.

 

Myślę nad dwoma propozycjami, proszę powiedzieć, która byłaby lepsza: (być może ten msi wystarczy z i5 8 generacji, wypowiedzcie się)

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7841060903

 

Ew. Ta kombinacja

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7841352821

 

Druga propozycja:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7618970534

 

Z góry dziękuję za rady!

Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań przez Ciebie opisywanych wybierasz tragiczne propozycje.

8GB RAM i 120GB SSD do obróbki 4K ? Do autocada ? Za bardzo skupiasz się na grafice która akurat jest najmniej istotna a za mało przykładasz uwagi do innych detali.

 

Najwygodniej byłoby Ci zapewne pracować na 17,3 cala, dodatkowym atutem jest dużo lepsze chłodzenie niż przy 15,6 cala z uwagi na lepsze odprowadzanie ciepła - co za tym idzie niższe temperatury i cichsze laptopy. Przykładowo:

 

Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti w promocji 4999 zł

Gtx 1050Ti wiele nie ustępuje GTX 1060 a otrzymujeesz 16GB RAM i 240GB SSD + 1TB HDD.

 

Jeśli jednak chcesz pozostać przy 15,6 cala oraz GTX 1060, to:

Acer Nitro 5 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1060 - 4899 zł

Tutaj 16GB RAM, 256GB SSD z miejscem na dodatkowy dysk SSD/HDD wedle uznania - elementy montażowe w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka filmów profesjonalnie? Akurat Helios z chłodzeniem nie jest tak dobrze, choć 17 calowy jeszcze jako tako sobie z tym radzi.

 

Osobiście najbardziej skłaniałbym się w stronę Lenovo.

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050Ti 4 499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS przyzwoitej jakości do obróbki, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki więc w pracy nie będzie problemów, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego oddzielnie dobrej jakości dysk SSD ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

 

Alternatywa

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 649 zł

Matryca FULL HD IPS gorszej jakości niż w Lenovo, aluminiowa obudowa stonowany design, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, dobry stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

@Manuelos

 

Czemu uważasz że biorę pod uwage 8gb ? Właśnie od niego uciekam, a jeśli jest tam coś w propozycjach, to wybacz. Miałem dylemat między y530, a tym msi

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7841352821

 

Co do ekranu, to tak, brałem pod uwagę 17stke, choć był to Dell G3, po którym już sam nie wiedziałem który lapek z taką przekątna byłby dobry. (W Dellu można trzema palcami każdy plastik wgniesc)

 

@Czekoladka2

 

Rozumiem, sam myślę nad tym Lenovo, chociaż jest chyba więcej przeciw, niż za. Miałem już go wczoraj zamówić, a po tych wszystkich ocenach, mętlik pojawia się jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

@Manuelos

 

Czemu uważasz że biorę pod uwage 8gb ? Właśnie od niego uciekam, a jeśli jest tam coś w propozycjach, to wybacz. Miałem dylemat między y530, a tym msi

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7841352821

 

Co do ekranu, to tak, brałem pod uwagę 17stke, choć był to Dell G3, po którym już sam nie wiedziałem który lapek z taką przekątna byłby dobry. (W Dellu można trzema palcami każdy plastik wgniesc)

 

@Czekoladka2

 

Rozumiem, sam myślę nad tym Lenovo, chociaż jest chyba więcej przeciw, niż za. Miałem już go wczoraj zamówić, a po tych wszystkich ocenach, mętlik pojawia się jeszcze bardziej.

 

O jakich przeciw mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takich np. Jak:

 

- Hałas

- Duże temperatury

- Słabe wykończenia (plastiki po czasie pokazują swoje prawdziwe oblicze)

 

Widziałem również i plusy. Czekoladka2, posiadasz owy sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takich np. Jak:

 

- Hałas

- Duże temperatury

- Słabe wykończenia (plastiki po czasie pokazują swoje prawdziwe oblicze)

 

Widziałem również i plusy. Czekoladka2, posiadasz owy sprzęt ?

 

Nie posiadam, choć z podanych to raczej najlepiej wypada pod względem kultury pracy.

Lenovo Y720 to starszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...