Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creati2k

Temperatury karty graficznej RTX 2080

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi Aorusami jest coś nie tak, miałem 2080Ti Aorus Xtreme i ten cooler to jakiś żart, też ponad 75*C na GPU i nawet na bardzo agresywnej krzywej wentylatora. Sprzedałem go bez żalu wziałem MSI.

Na tej karcie siedzi jakiś niedorobiony Windforce, prawdopodobnie przez środkowy wentylator który ma minimalną powierzchnię łopat.

 

Dziwne że w recenzjach u większości testerów nie ma problemu z temperaturami a jednak u innych są i widać że nawet na 100% obrotów karta ma prawie 70c. Sprzedałbym ją jak najszybciej albo zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak na teście Liptona- ogólnie Rtxy z wysokimi power limitami robią się głośne i gorące.

 

Ja bym testowo skręcił w afterburnerze limit na np 65-7-% i zobaczy co będzie.

Zegary wcale nie muszą spadać, a jak nawet to sobie można kartę wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zobacz jeszcze ile stopni masz w obudowie. Hwinfo w sensorach mobo pod nazwą system. Choć by giga"bait" zmienił nazwę na extra deluxe a w testach bił konkurencję o głowę to i tak ląduje gdzieś między Modecomem a tracerem.. Raz się naciągnąć dałem i nie kupuje nic tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z innej beczki a jeśli zmieniałbym kartę to która będzie najchłodniejsza:

 

Zotac RTX 2080 Twin Fan

czy

MSI RTX 2080 DUKE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oprócz % obciążenia karty powinno się podawać przy jakim poborze prądu karta ma daną temperaturę i obroty wentylatorów. Mój RTX 2070 od GIGABYTE też ma bardzo słabe chłodzenie pomimo, że jest to wersja OC z 4 zamiast 2 rurek cieplnych. Karta jest jednak domyślnie ustawiona tak, że potrafi pobierać ponad 200 W. Po zmniejszeniu TDP do 60% pobór prądu np. w Wieśku spada do 130 W a obroty wentylatorów nie przekraczają 1500 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Lightning (wiem inna kategoria cenowa) może trzymać 350W przy 60-62*C. Da się.

 

Ten Aorus 2080Ti wcale nie boostował wysoko. Nawet na 100% obrotów masz 70c, to chłodzenie jest perfidnie słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUKE, ew Gaming X Trio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja mam rtx 2080 turbo za 2700zł i mam 82 max, a to karta z blowerem i do tego najtansza ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa klucz rpm turbinki i power limit karty.

To naprawdę robi różnicę.

 

 

Swoja drogą turbinka na rtx 2080 - kopanie się nie opłaca to jedynie karta do wodowania.

Inaczej to serio szkoda uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...