Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzmarek

Laptop do 3500 +/-300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc.

Potrzebuję laptopa z systemem windows do kwoty 3500 +/- 300 zł, komputer będzie używany do:

-filmy FHD

-pakiet office

-internet

-youtube

-proste gierki dla dziecka np (minercraft)

 

Chciałbym aby laptop:

-dobra matryca, matowa IPS 15,6"

-był dobrze wykonany

-miał szybki dysk

-był cichy

-nie grzał się

-procesor i5 lub odpowiednik ryzen 5

 

Mam swoje wstępne typy, proszę was o ocenę wybranych prze zemnie maszyn (jakość, osiągi do ceny) oraz propozycje od was, może znajdzie się coś ciekawszego

 

https://www.x-kom.pl/p/469548-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-256-win10-mx150-ips.html

https://www.x-kom.pl/p/470957-notebook-laptop-156-acer-swift-3-i5-8250u-8gb-256-win10-mx150-fhd-ips.html

https://www.x-kom.pl/p/468740-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-8gb-256ssd-win10-fhd-ips.html

https://www.x-kom.pl/p/474980-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s530fn-i5-8265u-8gb-256pcie-win10.html

 

Dziękuję z góry za każdą możliwą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na laptopie mają być odpalane gierki ( teraz minecraft ale to się z czasem może zmienić), to dużo lepszym pomysłem będzie zakup:

 

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/240+1000/Win10 RX560X - 3399 zł

 

Jest tutaj RX560X 4GB który to jest o wiele wydajniejszy od MX150 - to karta na poziomie bądź lekko wydajniejsza od laptopowego GTX 1050.

Ryzen 5 2500U to z kolei odpowiednik i5-8250U jeśli chodzi o wydajność.

240GB SSD i 1TB HDD, do tego matryca matowa IPS, Windows 10 - wszystko czego trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1050 3799 złotych

Przy takim budżecie, można już pozwolić sobie na mocniejszy laptop. I5 8300H i GTX 1050 pozwolą na płynną grę w Minecraft i większość nowych gier. Laptop ma wolny slot na ram, warto go rozszerzyć w przyszłości. Ma przeciętną matryce FHD IPS i dobre przebiegi na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie jest obecnie:

HP Pavilion Power i5-7300HQ/8GB/128+1TB/Win10 GTX1050 za 2999zł

Ma co prawda tylko 128GB dysk SSD, ale cena jest b.atrakcyjna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że został on wyposażony w matrycę IPS, system Windows 10 oraz dwa dyski. Do tych zastosowań taka konfiguracja w zupełności wystarczy (cena jest atrakcyjna bo laptop ma i5-7300HQ, czyli procesor siódmej genaracji, ale i tak z GTX'em 1050 będzie to odpowiednie połączenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wydajniejszy model Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS 3799 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa stonowany design więc nie będzie odstraszał wyglądem w przypadku spotkań, procesor pełny i5H 8 generacji, przyzwoita karta graficzna poradzi sobie z nowszymi grami, miejsce na dodatkowy dysk, podświetlana klawiatura. System w cenie.

 

Ewentualnie tańszy typu Ultrabook

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150 3099 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za zainteresowanie nie ukrywam że najbardziej podobają mi się laptopy typu ultrabook. Z podanych przez was biorę pod uwagę

https://www.x-kom.pl/p/475433-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8gb-256ssd-win10-fhd-ips.html?partnerid=100448925&sm12=NTQ=&ts=1550593562&token=cb31db9d13a1f91816b5b0eacbf1a8dd&102

nie wiem tylko czy w ogóle wykorzystam jego możliwości, a z podanych przeze mnie który byście polecał?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a ja stoję również przed podobnym wyborem i waham się pomiędzy: Acer Aspire 7 a Lenovo Ideapad 720. Podobno ten drugi ma słabe zawiasy :hmm:

 

I niestety ale Lenovo ma pięknie cieniutkie rameczki wokół słabego ekranu IPS, który chyba jest również niemrawy co w Acerze?

 

Dodatkowo kolega kolegi co pracuje w serwisie, mówi, że w Lenovo pękają plastiki w środku... I poleca Della...

 

Dlatego mam taki misz masz, że totalnie już nie wiem w co wchodzić...

 

Acer przypomina mi mojego lapka z którym szedłem na studia 8lat temu... w sumie to tak sobie o nim myślę, to to niezła kupa :E ale! do dziś dzień działa bezawaryjnie i nie miał w sumie większej przerwy....

 

No i co byście mi poradzili zrobić?

 

Wymagania:

- fajna matryca

- alu obudowa

- podświetlana klawa

- M2 SSD lub SSD, z opcją na M2

- cienkie ramki

- bateria

- mocny procek, grafa niekoniecznie bo nie gram w sumie...

 

Komputer do pracy (programowanie), rozrywki... w gierki nie gram ale może może.. :E Aktualnie mam EliteBook 8560W, ale za ciężki zestaw jednak wychodzi :D ok 4kg....

 

Budżet 3000-4000 zł.

 

Huawei Matebook D kupiłem dla mamy. Maszynka bardzo fajna, ale chyba jednak nie chcę takiego samego... :P

 

EDIT:

Taką konfigurację polecono mi w x-kom Białystok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę klasyczne laptopy, korci mnie ten Aspire 7, jak sprawuje się on podczas normalnego używania tzn czy się grzeje, czy bardzo hałasuje, jaka jest jakość matrycy.

Z podanych przeze mnie parametry mają identyko. HP wydaje się mieć lepszą obudowę, który z całej czwórki ma lepszą matrycę, przyszłościowo dobrze aby laptop miał dobry dostęp do podzespołów (moja obecna toshiba a300 1lt to jakaś masakra pod tym względem ale ma już 11 lat i dopiero teraz czuję że to jej koniec) także nowy laptop ma być na lata ;)

Koledzy a jeszcze taka myśl że laptop mi służy głównie jako komp stacjonarny to może warto by wziąć większy ekran, jest teraz dobra cena w MM na asusa https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-vivobook-pro-17-n705ud-gc214t-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-gtx1050-win10h po obniżce mieszczę się w budżecie

co możecie o nim powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za zainteresowanie nie ukrywam że najbardziej podobają mi się laptopy typu ultrabook. Z podanych przez was biorę pod uwagę

https://www.x-kom.pl/p/475433-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8gb-256ssd-win10-fhd-ips.html

nie wiem tylko czy w ogóle wykorzystam jego możliwości, a z podanych przeze mnie który byście polecał?.

 

Może Ty nie wykorzystasz lecz młody powinien.

 

@21mateuszek Załóż własny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młoda, córcia 8 lat, filmiki i bajki na youtube i minercraft, sądzę że w wiedźmina raczej grać nie będzie :mad2: chciałbym aby laptop był porządnie wykonany i miał jak najlepszą matrycę w założonym budżecie, mogę dociągnąć do 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 jest dobrze wykonany w aluminiowej obudowie, matryca IPS jeżeli chodzi o parametry są średnie choć powinniście być zadowoleni. Aktualnie będzie to konfiguracja przesadzona lecz za kilka lat wyjdą nowe simsy i może być to plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire to bardzo dobry laptop i powinieneś być zadowolony. Jak jeszcze nie kupiłeś, to alternatywnie w budżecie 4k warto zerknąć na laptop Lenovo Legion Y530. Ma cienko obramowaną matrycę IPS FULLHD i dobre głośniki Harman, oraz wygodną klawiaturę z białym podświetleniem.

 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050 - 3999zł

Rewelacyjnie wykonany laptop wyposażony w 8GB RAM, dyski SSD 240GB + 1000GB HDD, Windows 10 w cenie.

 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050Ti - 3999zł

W tej samej cenie jest podobnie wyposażana wersja, tylko z wydajniejszą kartą graficzną 1050Ti, ale bez Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Y530 jest ten problem, że laptopy z GTX 1050 i 1050Ti trochę straciły na opłacalności, gdy do sprzedaży wprowadzono dobrze wycenione wersje z GTX 1060 które nawet z systemem są droższe o 300zł:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10 GTX1060 za 4299zł

300zł za w sumie o 2 klasy lepszą kartę graficzną (względem GTX'a 1050) to w sumie niewielka dopłata, a reszta konfiguracji identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi wystarczy aż za nadto laptop z kartą graficzną GTX 1050 bez Ti. Oczywiście do wymagających gier lepszym wyborem będzie laptop z kartą graficzną 1050Ti, lub 1060, ale jak ktoś gra w mało wymagające tytuły, to w zupełności wystarczy laptop z kartą 1050 i dopłata do wersji z kartą 1060 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 są dość podobne, osobiście wybierałbym między 1 a 3.

Huawei odpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie powiem podoba mi się, ale przeważyło to że nie mia podświetlanej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze tak to się zgadzam. Daj znać na który model się zdecydowałeś i czy jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...