Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KacperAR

Monitor gry/filmy - ips

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od dłuższego czasu borykam się z problemem wyboru monitora.

Chcę zmienić monitor, ale wszystkie pozycje jakie znajduję po czytaniu opinii odrzucam.

Czego oczekuję to na pewno matryca IPS, ale reszta parametrów bardziej pod gry dynamiczne.

Byłoby miło gdyby to było coś z przedziału 24-32 cale (najkorzystniej myślę że okolice 27)

Rozdzielczość myślę że Full HD to totalne maksimum bo nie mam wygórowanego sprzętu, a ponad pierdyliardy FPSów, preferuję jednak jakość obrazu.

Aktualnie używam telewizora TCL...

 

Problem na jaki trafiam, to będąc w sklepie i patrząc na różne ekrany, na jednych widać duże kwadraty dość,

na innych nieco mniejsze ale nadal stojąc ok 1.5 metra od ekranu jestem w stanie skupić się na widocznej siatce kwadratów,

ale są też takie ekrany gdzie w ogóle kwadratów nie widać, jest bardzo ładne i łagodne przejście

(oczywiście wpływa to znacząco na odbierany obraz przynajmniej dla mnie, na tych ekranach z widocznymi kwadratami obraz jest jakby rozmyty, zamglony generalnie nie wyraźny)

 

Budżet jaki myślę jestem w stanie przeznaczyć to ok. 1500 zł powiedzmy że jeżeli będzie koszt 100-150 więcej ale warty wydania to czemu nie, ale wiadomo im taniej tym lepiej.

 

P.S.

Wykopałem taki monitorek MSI Optix MAG271C

Wydaje się być całkiem w porządku (mimo iż ma VA a nie IPS) ma matową matrycę co jest sporym atutem w sumie (miewam problemy z refleksjami pokoju i np słońca, a nie mam jak przeorganizować miejsca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tanich IPS'ów, tym bardziej jeśli zamierzasz grać ale widzę, że ty chcesz coś lepszego. Z góry również odradzam iiyamę, te monitory na IPS'ie strasznie smużą już na pulpicie i jest to dostrzegalne przy normalnej pracy na komputerze, a o graniu już nawet nie wspomnę. Też kierowałbym się w coś z 144 Hz na twoim miejscu, o tym modelu MSI nic nie wiem, ale troszeczkę obawiałbym się zakrzywionych ekranów. Ponoć w miejscu zakrzywienia czcionka nie jest wyraźna, czytałem temat o Samsungu z tego typu matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tanich IPS'ów, tym bardziej jeśli zamierzasz grać ale widzę, że ty chcesz coś lepszego. Z góry również odradzam iiyamę, te monitory na IPS'ie strasznie smużą już na pulpicie i jest to dostrzegalne przy normalnej pracy na komputerze, a o graniu już nawet nie wspomnę. Też kierowałbym się w coś z 144 Hz na twoim miejscu, o tym modelu MSI nic nie wiem, ale troszeczkę obawiałbym się zakrzywionych ekranów. Ponoć w miejscu zakrzywienia czcionka nie jest wyraźna, czytałem temat o Samsungu z tego typu matrycą.

 

W sumie na krzywiźnie mi nie zależy, ale dzięki za uwagę.

Jaki to jest mniej więcej próg tanich IPSów? Chodzi mi poniżej jakiego raczej nie zwracać uwagi?

 

Co do MSIaka oglądałem parę recenzji i chyba obraz jaki daje ten ekran do mnie nie przemawia, a na teście pclab też podali dość wysoki czas reakcji (15ms)

 

Trafiłem na Acer Nitro VG270UBMIIPX wygląda sensownie w przystępnej cenie, chociaż nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego testu

O tu wersja Full HD a nie WQHD jak powyżej

 

Acer Nitro RG270BMIIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trafiłem na Acer Nitro VG270UBMIIPX wygląda sensownie w przystępnej cenie, chociaż nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego testu

O tu wersja Full HD a nie WQHD jak powyżej

 

Acer Nitro RG270BMIIX

 

Matryce FullHD 75 Hz w LG miały problemy, poczytaj na forum, ale to jest IPS na WQHD, więc może jest OK, ale to zgadywanie bo żadnej recenzji czy tematu na forum o tym modelu nie widziałem.

 

P.S. To są tanie IPS'y, ja moją iiyamę 24" również kupiłem za ponad 800 zł 2 lata temu (teraz jest tańsza) i niestety jestem rozczarowany czasem reakcji matrycy. Ludzie polecali tą firmę, ale model kupiłem "w ciemno", ponieważ nie miałem wiedzy na ten temat i uznałem, że to jest sprzęt nowej generacji i jeśli przesiądę się z mojego LCD (TN) z 2007 roku to odczuję różnicę na plus, a jest odwrotnie (przynajmniej w grach) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO EV2450 lub EV2451

 

Użytkujesz i polecasz? Widzę że wogóle jest kilka różnych wersji tych EV i tak nie bardzo widzę czym one oprócz ceny się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten VG270UBMIIPX wspiera gsync? Bo za 1k całkiem dobre parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EV2451 to nowszy model a od EV2450 różni się tylko dolną ramką. EV2455 i EV2456 to odpowiedniki tych dwóch monitorów ale o rozdzielczości 1920x1200. Ja użytkuję EV2456 i jeśli priorytetem jest jakość obrazu to polecam. Filmy i gry wyglądają rewelacyjnie - szczególnie czerń mnie zaskoczyła. Srebrzenie jak dla mnie minimalne. Znakomita ostrość i regulacja jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten VG270UBMIIPX wspiera gsync? Bo za 1k całkiem dobre parametry

 

Ten monitor to takie widmo dla mnie, ciągle nie moge dowiedzieć się jaki tam siedzi dokładnie panel bo service menu nie pokazuje a profesjonalnych testów które są w stanie rozebrać monitor nie ma. Nikt też nie testował go z kolorymetrem więc nie wiadomo jak z kolorami :(

 

A co do g-synca to ktoś tutaj na forum ma ten monitor ale nie pamiętam nicku, trzeba go znaleźć i spytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...