Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartas28

[Dell Inspiron 15 5567] czarny ekran podczas startu systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym przywitać się z Wami - Cześć! :)

 

Jestem posiadaczem Inspiron'a 15 5567. Po jakiejś tam aktualizacji system uruchomił się ponownie, lecz nie do końca. Wyświetla się logo Dell, białe kółko ładowania i restartuje się. Po utworzeniu nośnika recovery za pomocą Dell OS Recovery Tool i próbie odpalenia pendrive ponownie pokazuje się logo Dell, białe kółko ładowania i po chwili czarny ekran. Najlepsze jest to, że w momencie gdy wyłączę AHCI lub wyłączę w biosie sterownik SATA-0 system z pendrive rusza (ale komputer nie widzi SSD) Próbowałem aktualizacji biosu oraz downgrade ( aktualnie 1.2.3). ePSA pokazuje, że wszystko hardwerowo jest sprawne.

 

Intel® Core i7-7500U CPU @ 2.70GHz

INTEL SSDSC2KF256H6 SATA 256GB

Radeon R7 M445

Intel® HD Graphics 620

Intel® 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller

 

Co robić? Jak żyć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie wykonywać formatu?

Niestety nie. System nie bootuje z pena/płyty gdy BIOS wykrywa dysk (chwila ładowania i czarny ekran). W momencie gdy go wyłączę (dysk) system z pena wstaje. Wczoraj zauważyłem, że po włączeniu trybu Legasy i ręcznym wybraniu (F12) opcji startu UEFI SSD pokazuje się okienko Windowsa, chwila ładowania i restart. Jeśli tą samą opcję pozostawię w BIOSIE jako wiodącą (tryb bootowania UEFI) okienko Windowsa się w ogóle nie pokazuje :) Nie mam bladego pojęcia o co chodzi. Dzisiaj spróbuje odpalić Live Linuxa i z jego pozycji zobaczyć czy coś drgnie. Mam jeszcze w zapasie zwykły hdd podmienię i zobaczę co wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy udało się rozwiązać problem.

Niestety dysk pójdzie do utylizacji... po odpaleniu Ultimate Boot Cd można zamontować dysk i obejrzeć jego zawartość, lecz nie da się jej edytować. Nie pomaga Gparted, Erase my disk i inne tego typu programy. Po podmiance na tradycyjny HDD system z pena wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...