Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dzonzi

Co myślicie o Huawei P20 za 1500 zł nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Warty jest tej ceny?

- średnia bateria

- średni aparat

- czytnik linii z przodu

- brak stereo i jacka

na plus:

- dobre wymiary 5'8 cala, nie jest tak gigantyczny jak pozostałe ponad 6 calowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz brak oficjalnego gorilla glass

Brak slotu na karte MicroSD

 

Co do aparatu, nie narzekam daje radę.

Bateria starcza mi na dwa dni, aczkolwiek używam telefonu do dzwonienia pisania czasami zdjęcie/przeglądanie neta i synchro poczty co godzinę. Bez fejsów messengera w tle.

Na plus Dolby Atmos.

Przesiadka z P9 na P20 imo na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze tych wątków założysz? Co ktoś nie zaproponuje jakiś telefon to ty zakładasz nowy wątek na kilka postów. Bądź poważny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 ma świetny aparat kolega ostatnio się chwalił :)

1500 zł to jakaś promocja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Xiaomi Mi 8 64gb ale 4 miesięczny, stan niby idealny, i gwarancja 2 letnia od ME z paragonem oczywiście. Co myślicie? Boli trochę brak slotu na sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 ma świetny aparat kolega ostatnio się chwalił :)

1500 zł to jakaś promocja?

 

 

Tak, choćby w xkom.

 

P20 ma bdb aparat, do świetnego mu brakuje trochę. I brak mu stabilizacji w video FHD60fps i 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat w jpeg bardzo słaby wg mnie, jak wszystko co oglądałem a od kilku dni stoję przed podobnym dylematem wyboru smartfona, zdjęcia oglądane w 100% na monitorze to jedna wielka breja, ale raw wywołany z P20 na komputerze to już poziom zaawansowanego kompaktu bez zoom, ładny znośny szum który mi się podoba, poziom wyższy niż inne flagowce, ale trzeba się pobawić w fotografa.

https://www.purepc.pl/image/mini_recenzja/2018/05/17_test_smartfona_huawei_p20_juz_nie_lite_jeszcze_nie_pro_nc0_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat w jpeg bardzo słaby wg mnie, jak wszystko co oglądałem a od kilku dni stoję przed podobnym dylematem wyboru smartfona, zdjęcia oglądane w 100% na monitorze to jedna wielka breja, ale raw wywołany z P20 na komputerze to już poziom zaawansowanego kompaktu bez zoom, ładny znośny szum który mi się podoba, poziom wyższy niż inne flagowce, ale trzeba się pobawić w fotografa.

https://www.purepc.pl/image/mini_recenzja/2018/05/17_test_smartfona_huawei_p20_juz_nie_lite_jeszcze_nie_pro_nc0_b.jpg

 

masz wątek V30 vs S8 w kwestii raw. Z tych dwóch najlepsze zdjęcią RAW zrobiło moje u11 :E

 

Masz aktualnie u12 plus za 2150zł z 3000zł w xkom. Jeśli szukasz fotofona to już znalazłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie (1500) to chyba najlepszy wybór

 

 

mocne słowa jak na chińczyka, który ma dużo istotnych braków.

P20 to marketingowa zabawka, bo wszyscy się podniecają aparatem i przestają zwracać uwagę na inne istotne rzeczy. Dodatkowo co raz więcej osób przesiadających się ze starych flagowców nazywanych fotograficznymi narzekają na aparat i jego autofocus, także co mogę powiedzieć. Jedynie co to tryb nocny ratuje aparat, a sam telefon w sobie co najwyżej można nazwać poprawnym.

 

za trochę więcej można dorwać asusa zenphone 5z lub samsunga s8, który wszystkie braki P20 załatałyby - na upartego nawet xiaomi mi8 czy mi mix 2s byłby dużym upgrade za 200-300zł więcej względem P20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dodam, że nawet u11, które obecnie kosztuje również 1500zł po wgraniu apki pixela i tryb nocny robi foty na zbliżonym poziomie. Nad dziennymi nie będę się specjalnie rozpisywał, htc robi je po prostu lepsze.

 

brat już nie jest taki zachwycony z telefonu, zrobił kilka nocnych i mu przeszło. Reszta to normalny fon jakich wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne słowa jak na chińczyka, który ma dużo istotnych braków.

P20 to marketingowa zabawka, bo wszyscy się podniecają aparatem i przestają zwracać uwagę na inne istotne rzeczy. Dodatkowo co raz więcej osób przesiadających się ze starych flagowców nazywanych fotograficznymi narzekają na aparat i jego autofocus, także co mogę powiedzieć. Jedynie co to tryb nocny ratuje aparat, a sam telefon w sobie co najwyżej można nazwać poprawnym.

 

za trochę więcej można dorwać asusa zenphone 5z lub samsunga s8, który wszystkie braki P20 załatałyby - na upartego nawet xiaomi mi8 czy mi mix 2s byłby dużym upgrade za 200-300zł więcej względem P20.

 

 

Za trochę więcej, za trochę więcej za trochę więcej... WIem, wiem. Ale jak ktoś ma nagięty budżet do granic możliwości to nie moze sobie pozwolić na trochę więcej. Bo za trochę więcej zaraz dojdziemy do p20pro, s9 lub innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 w swojej cenie jest ok . Miałem go 2 miesiące. Aparat nie jest wcale taki wybitny o czym już nie raz pisałem na forum. Fakt jak jest mało światła to czuje się najlepiej. Szkoda że jak jest dużo światła to nie zawsze robi atrakcyjne fotki. Do tego brak automatycznego trybu HDR w huawei bede zawsze powtarzał że jest minusem. Audio to też kicha , lepsze ma Redmi note 5 . Bateria średnia. Ekran fajny z małym notchem. Bardzo dobre gabaryty. Zalezy co kto oczekuje od telefonu.  Ja bym wolał osobiście Zenfone 5Z , Mi Mix 2S , LG V30 , HTC U11 w podobnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wiadomo, gdyby budżet pozwalał to sam bym brał LG V30 a nie G6 o czym piszę w moim temacie :) U11 rzeczywiście super fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie telefony ktore podałem czesto przewijają się w podobnej cenie na promocjach także nie jest to nie osiągalne .

 

P20 może zrobić super zdjęcia ale troszkę wymaga to pracy , najpierw robimy zdjęcie do RAW'a a potem na komputerze wywołujemy do JPEG , wtedy zdjęcia sa o klasę lepsze i mają znacznie lepsza szczegółowość , ale komu to się chce robić :) Niestety na huawei Gcam nie mozna wgrac bo on tez potrafi zdziałać cuda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie telefony ktore podałem czesto przewijają się w podobnej cenie na promocjach także nie jest to nie osiągalne .

 

P20 może zrobić super zdjęcia ale troszkę wymaga to pracy , najpierw robimy zdjęcie do RAW'a a potem na komputerze wywołujemy do JPEG , wtedy zdjęcia sa o klasę lepsze i mają znacznie lepsza szczegółowość , ale komu to się chce robić :) Niestety na huawei Gcam nie mozna wgrac bo on tez potrafi zdziałać cuda. 

 

no bez przesady :E

Z głupiego przedstawienia w przedszkolu mam z 50 fotek i kilkanaście/dziesiąt min nagrań. Jakoś nie wyobrażam sobie siedzieć później przy kompie i obrabiać 50 zdjęć, z czego matrycy w notku jakiejsć super nie mam, mimo iż to IPS.

Nie mówiąc już o tym, że jpg zajmuje 4-6MB, RAW 20-30MB. Pomnożyć to przez ilośc fotek i...

Co miesiąc kasuję średnio 1000zdjęc. Czy dużo? nie wiem. Ale od kiedy mam fona z dobrym aparatem to zacząłem robić fotki. I okazuje się, że chce się je robić, bo wychodzą ładne. jest co pokazywać i oglądać.

 

BTW, głupi spacer z córką w weekend po lesie i prawie setka fotek. Jakby były w RAW chyba w plecaku musiałbym je zapisywać :E

 

edit

jak to nie można wgrać na huaweia, skoro masz porty na kirina. Wczoraj z kumplem z mate 20 lite szukaliśmy działajacej wersji, i jedna działa w połowie, bez nocnego trybu. A jest tego w sroc, więc jakaś się na pewno znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trochę więcej, za trochę więcej za trochę więcej... WIem, wiem. Ale jak ktoś ma nagięty budżet do granic możliwości to nie moze sobie pozwolić na trochę więcej. Bo za trochę więcej zaraz dojdziemy do p20pro, s9 lub innych.

 

 

nie prawda, te telefony są często na promocjach i idzie dorwać dorzucając maksymalnie stówkę do budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyżej napisałeś że 200-300 zł... zdecyduj się. No ale jeśli LG V30 będzie w takim razie za 1600 zł to proszę od razu mnie informuj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyżej napisałeś że 200-300 zł... zdecyduj się. No ale jeśli LG V30 będzie w takim razie za 1600 zł to proszę od razu mnie informuj!!!

Tu masz za 1400 zł z Włoskiego Amazona.

https://www.amazon.it/dp/B077PB9PWD

Tu za 1500 z odbiorem osobistym w Wawie

https://www.tehnica.pl/pl/p/LG-V30-H930-SREBRNY-SILVER-VAT-23-Gwarancja-2-lata-RATY/1500?gclid=Cj0KCQiAzKnjBRDPARIsAKxfTRDR0vRpM50tAJLCoYtoXdCrFaIbfPzW9fAwJ1DoY9yh5jy0ZnrnrS4aAll-EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoski amazon, odbiór w Wawie... nie no takie coś mnie nie interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dawnym Agito p20 jest za jakieś 1700zł, na allegro za 1500zł.

Za miesiąc będzie premiera p30. Mysię, że wtedy na takim agito będzie można wyrwać p20 za ok. 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoski amazon, odbiór w Wawie... nie no takie coś mnie nie interesuje :)

Nie no wysyłka też jest, tylko sklepu nie znam -pewnie jakaś budka GSM, więc nie polecam w ciemno.

 

A włoski Amazon to spoko rzecz. Zamawiałem wielokrotnie z brytyjskiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego różne rzeczy - nigdy problemu nie było.

Tak to wiadomo najlepiej z niemieckiego, ale rzadziej mają ciekawe promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dawnym Agito p20 jest za jakieś 1700zł, na allegro za 1500zł.

Za miesiąc będzie premiera p30. Mysię, że wtedy na takim agito będzie można wyrwać p20 za ok. 1500zł

 

 

Tak, też sadzę, że w dół to pójdzie. S10 już wyszły, teraz p trzydziestki i ceny pójda w dół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xkomie od 2 tygodni jest P20 za 1500zł z kodem rabatowym "smartfon" .

 

Temat i tak bez sensu bo autor i tak nie kupi i tylko troluje i pyta o dziesiątki telefonów co chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...