Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jelczer

BSoDy prawdopodobnie spowodowane przez RAM - Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niecałe 2 miesiące temu złożyłem nowego kompa. Komputer działał bez zastrzeżeń, aż 2 tygodnie temu wyskoczył BSoD podczas gry w Resident Evil 6. Po błędzie wykonałem skany takie jak: sfc /scannow, chkdsk czy Diagnostyka systemu Windows. Żaden ze skanów nie dał żadnego błędu, więc zapomniałem o sprawie, jako że komputer normalnie działał. Profilaktycznie zwiększyłem jeszcze plik stronicowania, bo a nuż zabrakło RAMu. Niestety nie mam dumpu BSoDa, ale pamiętam, że to było Page fault in nonpaged area spowodowane przez ntoskrnl.exe.

 

Drugi niebieski ekran wyskoczył wczoraj. Zmieniałem parę ustawień w Panelu Sterowania Realteka i przy okazji wyłączyłem usługę telemetrii, po czym chciałem zrestartować komputer, żeby zatwierdzić zmiany. Zanim komputer się wyłączył, wyskoczył właśnie ten błąd. Tym razem System Service Exception spowodowany przez hal.dll. Link do zrzutu pamięci: https://www29.zippyshare.com/v/z2RuSSxI/file.html

 

Po błędzie wykonałem jeszcze raz wspomniane wcześniej skany i znowu nie było żadnego błędu. Dodatkowo zaktualizowałem sterowniki od karty dźwiękowej, sieciowej, chipsetu i kontrolera SATA, jako że miałem je przestarzałe. Profilaktycznie wyłączyłem też profil XMP dla RAMu (z 3000 MHz do 2133 MHz). Do końca dnia komputer działał bez problemu, a na noc zapuściłem memtest. Link z raportem: https://www29.zippyshare.com/v/SnJ4XoAE/file.html Jedyne błędy, które wyskoczyły pojawiły się podczas 4 okrążenia i jedynie podczas ostatniego testu "hammer test". Czytałem w internecie, że niezaliczenie tego testu rzadko skutkuje niebieskimi ekranami. Sprawdziłem też temperatury - w normie, rzadko przekraczają 60 stopni, standardowo procek ma 30 stopni, a grafika 34. Nic nie jest podkręcane.

 

Dzisiaj podczas normalnego przeglądania internetu Chrome wywalił mi dwie karty błędem "Kurza twarz", co się wcześniej nie zdarzało. Dodatkowo przeskanowałem kompa Malwarebytesem, ale nic nie wykrył. Trzeci BSoD wyskoczył dzisiaj: Kernel Security Check Failure: https://www113.zippyshare.com/v/Y5GNenil/file.html podczas wpisywania zapytania z windowsową szukajkę. Aktualnie zapuściłem jeszcze raz diagnostykę pamięci Windowsa, ale tym razem w trybie rozszerzonym - jak na razie nie wykryto problemów.

 

Czy to RAM jest skopany, czy jednak coś innego? Aktualnie nie mam możliwości zapuszczenia memtestu na pojedynczych kościach (test był robiony na 2x8GB). Osobiście obstawiałem RAM, ale i testy przechodzą w miarę sprawnie i ten ostatni BSoD mnie trochę zaskoczył. Pomocy!

 

Specyfikacja kompa:

procesor: Intel Core i5-8600K 3.60GHz

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

płyta główna: Z370 AORUS Gaming K3, BIOS: F11 10/30/2018

OS: Windows 10 Education x64, 1809

zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zajrzałem do Monitora niezawodności i:

1) przed pierwszym błędem "Kurza twarz!" wywaliło proces "Pomoc IP"

2) "WindowsInternal.ComposableShell.Experiences.TextInput.InputApp" wywaliło dzisiaj, jak próbowałem napisać emoji za pomocą Win+Kropka

3) bezpośrednio przed bsodem z dzisiaj "Microsoft Network Realtime Inspection Service" wywaliło dwukrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...