Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

isee3d

[Zestaw] 4500zł 3D / Renderowanie CPU / Biuro / GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Proszę was o ocenę zestawu i ewentualne porady, zestaw do użytku domowego do pracy biurowej jaki modelowanie 3D i renderowanie CPU / GPU, bez monitorów

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

https://www.morele.net/inventory/info/b85282db/

 

 

Procesor:

AMD Ryzen 7 1800X

 

Płyta główna:

MSI B450-A PRO

 

Pamięć:

2x16 G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-32GVK)

 

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX OC 6GB GDDR5

 

Dysk SSD:

Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E250BW)

 

Obudowa:

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)

 

Zasilacz:

SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)

 

Chłodzenie:

CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci tak droga karta graficzna jak renderujesz głównie pod CPU? W czym będziesz renderował?

 

Podaj więcej detali. Jeżeli renderujesz na GPU i CPU (na raz) to zazwyczaj lepiej zainwestować w lepsze GPU według mnie, RTX 2080 jest idealną opcją. W blenderze mam render CPU i GPU to CPU spowalnia mi render i lepiej renderowac samym GPU.

 

Tylko tak jak mówię, ja nie wiem w czym renderujesz to ciężko mi powiedzieć, np. w blenderze czas renderowania RTX 2080 wypada o wiele lepiej od GTX 1080Ti mimo że nie ma implementacji Ray tracing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co V-Ray na CPU, nie miałem okazji jeszcze renderować na GPU ze względu na ograniczenia sprzętowe aktualnego zestawu. Pewnie na nowym zestawie pokuszę się puścić coś na GPU, cena tej karty z 6GB to 939 zł, myslisz że 6GB to wystarczając na jakieś architektoniczne wizualizacje czy za mało jeżeli chodzi o render na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8gb to bezpieczne minimum wedlug mnie. Jakiś bardzo ciężki render z masą tekstur i zaraz Ci render nie pójdzie na GPU bo jednak 6gb to mało do renderowania.

 

Renderowanie na GPU jest szybsze od CPU (cenowo lepiej wychodzi), ja bym na twoim miejscu zainwestowal w lepszą kartę niż CPU.

 

Ogolnie jeszcze podobno wychodzi nowa wersja VRAY 4.0 usprawniajaca renderowanie pod GPU (2x szybciej niz wersja 3.0+)

 

 

https://www.chaosgroup.com/blog/next-level-gpu-rendering-in-v-ray-next

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym raczej nie znajdę czegoś z 8GB, pozostałe części zestawu jak ocenisz? Tobie przy 8GB zdarzyło Ci się wykorzystac 100% pamięci gpu przy Renderze, możesz mi pokazać jakąś scenkę w której wykorzystanie było duże? Miał bym jakiekolwiek porównanie do moich prac, ilość polygonow czy ilosc/wielkość tekstur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladnij od 3:11 to zobaczysz co moze zjeść cały vram

 

 

Zasilacz słaby, wez cos z Gold +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...