Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szymonhehej

Pomoc z wyborem procesora (1100 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad wymiana procesora(płyty i procesora) w moim komputerze:

GtX 1050 Ti 4GB

8 GB DDR3

4 GB DDR3

256 GB SSD

500 GB HDD

Płyta:AsRock H61M-GS (socket 1155)

i3-2100

Mianowicie mam budżet około 1100 zł

I zastanawiam się czy wymienić sam procesor czy kupić płytę i procesor np ryzen 2600 i płytę B450M

!!Odrazu zaznaczam że nie chce kupić używanego sprzetu tylko spytać się o radę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz po taniosci to i7 2600 albo jak podales ryzena 2600. To juz twoj wybor bo do 1050ti to i7 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ryzena bedziesz tez potrzebował nowego ramu wiec 1.1k moze byc troche ciasno z budzetem. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy się opłaca taki procesor pod taką kartę.A czy chce po taniości nie koniecznie mam 1100 zl i tyle też mogę wydać

 

do ryzena bedziesz tez potrzebował nowego ramu wiec 1.1k moze byc troche ciasno z budzetem. Jaki masz zasilacz?

 

do ryzena bedziesz tez potrzebował nowego ramu wiec 1.1k moze byc troche ciasno z budzetem. Jaki masz zasilacz?

Nie znam się na zasilaczach nie wiem ja to opisać mam nadzieję że wystarczajaco

Atx 12V 2.2 compatible i pisze że max 485W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy się opłaca taki procesor pod taką kartę.A czy chce po taniości nie koniecznie mam 1100 zl i tyle też mogę wydać

 

 

 

 

Nie znam się na zasilaczach nie wiem ja to opisać mam nadzieję że wystarczajaco

Atx 12V 2.2 compatible i pisze że max 485W

Jak mozesz strzel fote zasilacza bo firma i model moga mieć zanczenie. Jak masz ograniczony budżet to tylko uzywka polecanej wyzej i7. + ew zmiana kosci na 2 takie same tzn. 2x8gb i powinno byc ok. Przesiadka na Ryzena to koszt kolo 1300zł. Jak nie grasz dużo i twoje GPU ci wystraczy to imo zostan na swojej platformie jeszcze jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie da się wysłać zdjęcia bo za dużo waży . Komputer używam Wsumie tylko do grania.Faktycznie ram może być dobrym pomysłem.

A i7 2600 to koszt 500 zł (+ ram 250 zł)czyli zostaje mi 350 zł na coś jeszcze co powinienem wymienić w takim razie za resztę pieniędzy?

 

Kupienie ryzen i płyty to koszt 1100 zł i jest to mniej więcej 30 FPS więcej w grach niż i7 2600. Chyba że się mylę to możesz mnie poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wolał bym nie kupować na olx bo tam nie wiadomo co dostaniesz. Jak już to na allegro gdzie są 500 zł i miec chodź trochę pewności że będzie to działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...