Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S.K Videos

Fera3 + Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z was posiada chłodzenie od silentium Fera3 z ryzenem ( najlepiej 5 2600 ) - i tutaj pytanie jakie macie temperatury na tym chłodzeniu? Czy to chłodzenie da sobie radę z OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem R5 2600 na Fera 3 od znajomego do 4,1 GHz bodaj 1,32V VCore, temperatura pod sztucznym obciążeniem Prime95 Small FFTs max bodaj 78 stopni. W grach czy normalnych programach nie było więcej jak 68 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od obudowy i ilości wentylatorów, max 57 C, przy różnych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również składałem gościowi kompa z tym modelem procesora i chłodzeniem, podbiłem go lekko (3.8Ghz + 1.28v) w obudowie regnum RG4T w grach max 63 w teście nie przekraczało 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Początkowo miało być AiO do 400pln ale dużo osób na forum i nie tylko odwodziło mnie od tego więc od kilku dni zgłębiam temat, pytałem ludzi o opinie i doszedłem do wniosku że pewniejszym wyborem będzie chłodzenie powietrzne a Fera 3 RGB jest naprawdę fajna wizualnie i łatwo ją zmodyfikować (plate) - Poniżej moja konkluzja

 

- brak ryzyka zalania podzespołów

- nie kosztuje kosmicznej kwoty

- awarii ulec może jedynie wiatrak który można wymienić małym kosztem i po wymianie można dalej korzystać z chłodzenia

- Nawet jeżeli trafie na bezawaryjną sztukę AiO która w okresie gwarancyjnym się nie rozkraczy to i tak kiedyś przyjdzie na nie pora jak nie z częścią mechaniczną to z cieczą czy korozją w przypadku radiatora sam z siebie się nie uszkodzi.

 

Nie chcę wydawać nawet 300pln a co dopiero 600pln+ w przypadku droższych zestawów od NZXT czy Corsaira żeby dostać coś jednorazowego użytku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo - jak ma być woda, to pełna, po szlachecku. Wtedy coś to faktycznie daje. A AIO to sorki, ale taka proteza - ma wszystkie wady chłodzenia wodą, a zalet to już tak nie bardzo. Dobry coolerek wieżowy i jazda thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...