Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mathew.xy

Przestało wykrywać dysk systemowy SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień jak codzień. Grałem sobie w gierke po pracy, w miedzyczasie renderowałem film i pobierałem gre (wszystkie te czynności na dysku HDD). Chcialem zminimalizować gre żeby wyłączyć program, bo skończył już renderować ale gra sie nie minimalizowała.. I boom! Wyskoczył ekran o nieoczekiwanym wyłączeniu, dysk zbierał informacje na ten temat.. Czekam 10minut, 15, 20 a postęp dalej 0% wiec zrestartowałem kompa.

Wtedy juz tylko wyskakiwało info o włożeniu dysku do reboota, po tym już wiedziałem, że nie widzi systemu.

Próbowałem podłączyć SSD pod wszystkie 6 portów SATA i nic, a HDD wykrywa bez problemu.

Jest szansa by to jakoś ogarnąć? Co mogło być przyczyna?

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dysk wyzionął ducha w sposób typowy dla dysków SSD. Ale może ktoś mądrzejszy w temacie powie coś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem ale sie nie znam..

Dysk ma prawie 3 miesiące.. Jest za młody by umierać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma 3 miesiące to oddac na gwarancji, albo reklamowac jako niezgodność towaru z umowa kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spece tu mówią, że jak dysk nie jest wykrywalny to już koniec. 3 miesiące to ani za mało ani za dużo - taki dysk może paść w dowolnym momencie (procenty zużycia w programach to całkowita fikcja). Dyski Adata nie słyną z jakiejś szczególnej wytrzymałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spece tu mówią, że jak dysk nie jest wykrywalny to już koniec. 3 miesiące to ani za mało ani za dużo - taki dysk może paść w dowolnym momencie (procenty zużycia w programach to całkowita fikcja). Dyski Adata nie słyną z jakiejś szczególnej wytrzymałości.

To co? Masz gwarancje to ich problem nie twój. Jak kupisz samochód i po 3 miesiącach nie ruszy to tez padł i na złom? Nie ma gwarancji żadnej i nie da sie reklamowac?? No chyba, że masz tak gruby portfrl, że co 3 miechy nowy SSD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mialem cos takiego ze dysk ssd znikal mi po kilku minutach z moj komputer potem sie pokazywal i po jakims czasie znowu to samo w menadzeze urzadzen pokazywalo go w biosie tez okazalo sie ze dysk padl ok 2 tygodni przed koncem gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oddać na gwarancję to chyba najlepsza opcja. Liczylem na to, że uda mi się odzyskac pliki :-(

Trzeba było zrobić kopie zapasową...

Wczesniej nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z dyskiem więc dziwne bardzo, że tak z miejsca padł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oddać na gwarancję to chyba najlepsza opcja. Liczylem na to, że uda mi się odzyskac pliki :-(

Trzeba było zrobić kopie zapasową...

Wczesniej nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z dyskiem więc dziwne bardzo, że tak z miejsca padł..

Lepiej kupić porzadny dysk SSd, a nie najtańsze ***no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić porzadny dysk SSd, a nie najtańsze ***no.

No to mi pomogłeś tą wypowiedzią...

Poza tym su900 to nie "najtańsze ***no" (jak to ładnie nazwałeś) troche rekomendacji czytałem na jego temat więc najgorszym crapem raczej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 SSD Intela wiecznie krytykowane w internecie i na forach, mają po 3-4 lata i zero problemów, dwa Cruciale to samo zero problemów i Samsumg 860 EVO w moim Mac mini i tez zero najmniejszych problemów. Raz kupiony IRDM Pro pierwsza wersja bo taki wypas i tani i 5 lat gwarancji, padł w ciągu 7 godzin, podobne zachowanie jak u ciebie, a tak na innym forum go polecali, tak się nim zachwycali. Chciałem oszczedzić to oszczedziłem. Reklamacja w x-kom, że nie zgodnośc towaru z umowa i od reki oddali kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odwołałem zamówienie Adata SU900 po tym jak zobaczyłem, że na x-kom na 13 kupujących, dwom z nich padł dysk 256 GB.

Zamówiłem sobie Samsung 860 Pro, dużo droższy, ale do tej pory nie miałem problemów z dyskami Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...