Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dout

Nowa płyta głowna problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zamontowałem w moim komputerze nową płytę główną wraz z procesorem. Po podłączeniu zdziwiłem się, że ekran monitora przeszedł w stan czuwania. Na początku myślałem, że coś źle podłączyłem, ale po ponownym rozebraniu i podłączeniu to samo. Następnie komputer był podłączony przez HDMI do tv ale nic z tego. Ostatecznie spróbowałem podłączyć pod karte zintegrowaną i o dziwo zadziałało ale pod warunkiem że graficzna była kompletnie odłączona od płyty. I tu nasuwa się moje pytanie co jest winne? Po tym wszystkim bios był wgrywany nowy jak i restartowany. Karta graficzna sprawna, była podłączona pod inny pc. Proszę o pomoc ja już nie wiem co z tym robić.

Specyfikacja komputera:

karta graficzna: msi radeon r7 370 2gb

procesor: intel i5-2400

płyta główna: intel dh61cr

zasilacz: modecom feel2 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia w UEFI/BIOS która karta graficzna ma startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć uszkodzone złącze PCI-E 16x. Płyta powinna automatycznie wykryć i włączyć kartę graficzną, zwłaszcza na standardowych ustawieniach BIOS.

 

Sprawdź też czy wystarczająco głęboko wkładasz kartę graficzną w slot. Niektóre obudowy są źle spasowane lub płyta główna jest źle przykręcona, co skutkuje tym że karta nie zatrzaskuje się na końcu slotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też mieć domyślnie włączony Secure Boot. Wyłącz go w UEFI (BIOSie), inaczej płyta główna nie uruchomi karty graficznej niezgodnej z Secure Boot (bez firmware UEFI podpisanego cyfrowo w akceptowany sposób).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą podłączyłem do mojego komputera kartę graficzną od znajomego i działa !? Totalnie tego nie rozumiem pomyślałem, że jednak winna leżała po stronie mojej karty graficznej, ale po podłączeniu jej do pc od kolegi ta też działa! Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Za słaby zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest włączony Secure Boot. Miałem podobny efekt jak włączyłem Secure Boot gdy w kompie był Radeon 5830 - czarny ekran, brak obrazu także na wyjściu płyty głównej. Musiałem wyjąć kartę graficzną, wyłączyć Secure Boot i włożyć ją z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc :) Aktualizacja biosa i secure boot rzeczywiście pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...