Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek.bartosz

Który wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć szybkie pytanie i wymagam od odpowiadającego uzasadnienia swojej decyzji.

Zastanawiam się nad wyborem dysku SSD a dokładniej nie potrafię wybrać pomiędzy Samsungiem 970 EVO plus a Samsungiem 970 PRO.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakie różnice występują pomiędzy danymi dyskami oraz który będzie lepszym wyborem? Od razu powiem że nie renderuje miliarda plików dziennie, mam zamiar korzystać z dysku głównie do instalowania i grania w gry oraz innych bardziej standardowych, "normalnych" rzeczy.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje że tutaj w końcu znajdę odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 Pro jest na lepszych kościach MLC, 970 EVO na V-NAND. To topowy dysk oferujący bardzo szybkie transfery i teoretycznie wyraźnie większą żywotność.

 

Przy czym do codziennego użytku dopłata do Pro raczej nie ma większego sensu, no chyba że po prostu chcesz mieć możliwie szybki i porządny dysk.

 

Pod twoje zastosowania brałbym tańszy ADATA SX8200 Pro lub Corsair Force MP510. Bo 970 EVO Plus jest zdecydowanie za drogi jak na to co oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 Pro jest na lepszych kościach MLC, 970 EVO na V-NAND. To topowy dysk oferujący bardzo szybkie transfery i teoretycznie wyraźnie większą żywotność.

 

Przy czym do codziennego użytku dopłata do Pro raczej nie ma większego sensu, no chyba że po prostu chcesz mieć możliwie szybki i porządny dysk.

 

Pod twoje zastosowania brałbym tańszy ADATA SX8200 Pro lub Corsair Force MP510. Bo 970 EVO Plus jest zdecydowanie za drogi jak na to co oferuje.

 

Czyli jeżeli chodzi ogólnie o wydajność to 970 pro prezentuje się lepiej od 970 EVO plus ? (pytanie bardziej z ciekawości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, 970 EVO Plus to model z niższej półki.

 

srednia_real.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta adata chyba się grzeje mocniej, samsung robi świetne dyski sam mam w domu jeden EVO 250 GB

Nie dopłacaj do EVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...