Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Teerumi

Obudowa BeQuiet Dark Base Pro 900 rev,2 VS silent Base 801 window

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach kupuję obudowę do PC i mam dylemat Dark Base Pro 900 rev.2 VS silent Base 801 window .

Chodzi mi o ciszę ponieważ pc stoi 4m od łóżka a nie chcę żeby żona mnie ubiła :D

 

Z wyglądu podobają mi się obie.

 

Co będzie w zestawie :

 

1.Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

 

2.Monitor Samsung C32JG51FDUX

 

3.Dysk SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe

 

4.Klawiatura Corsair Gaming K55 RGB

 

5.Płyta główna Gigabyte X470 AORUS GAMING 5 WIFI

 

6.Dysk Toshiba P300

 

7.Procesor AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz,

 

8.Karta graficzna Gigabyte AORUS GeForce RTX 2070

 

9.Pamięć Gigabyte AORUS RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

 

10.Chłodzenie wodne Cooler Master MLW-D24M-A20PC-R1

 

 

Proszę o porady czy między tymi 2 obudowami będą różnice w temperaturach czy raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod takiego kompa kolos DB900 jest zbędny, będzie w środku pusto. Nie jest to specjalnie mocny zestaw i różnic wielkich temperaturowych nie będzie.

 

Inna sprawa - po co Ci zasilacz 750W? Ten komp weźmie max ze 350W po OC wszystkiego. Jeśli zależy Ci na ciszy, to weź sobie Seasonic Focus Gold Plus 550W lub 650W, który oprócz tego, że jest lepszą jednostką, ma tryb półpasywny i jest cichszy od tego Supremo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o porady czy między tymi 2 obudowami będą różnice w temperaturach czy raczej nie

Drastycznych nie będzie, obie są dość zabudowane. DB900 ma większy front i da się ją pewnie lepiej przewietrzyć jak dasz tam 3x wolno kręcące się 140mm wentyle.

 

Zobacz też Dark Base 700. Mam i mogę polecić.

 

Aczkolwiek jeśli chodzi o ciszę to moim zdaniem lepszy efekt uzyskasz biorąc Fractal Design R6.

 

10.Chłodzenie wodne Cooler Master MLW-D24M-A20PC-R1

To rozumiem dla wyglądu? Bo ciche to specjalnie nie będzie na tle chłodzenia powietrzem.

Noctua NH-D15S lub BeQuiet Dark Rock Pro 4 sprawdzą się tu dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jaka obudowa pod noctua nh d15 ze szklanym bokiem i najlepiem mesh ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Meshify C lub S2.

 

Jak Cię martwi ram to możesz zerknąć na Noctua U14S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...