Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dziaduch12

Problem z Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam 2x8gb ramu lecz w biosie pokazuję tylko 8gb i w Windowsie "Zainstalowana pamięć RAM: 16,0gb (dostepne 7.95gb). Także mam problem z taktowaniem tego ramu. Mimo zmniany w biosie na 3000 nadal pozostają 2133. Przy próbie włączenia XMP komputer uruchamia się 5 razy i nie zapisuję ustawień. Proszę o pomoc.

Ram: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Płyta główna: MSI B450 GAMING PLUS

Windows 10 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy RAM masz w 2 i 4 slocie licząc od CPU, tak jak być powinien? Jeśli tak to sprawdź każdą kość z osobna na wypadek uszkodzenia jednej w slocie 2 licząc od CPU, czy windows ją wykrywa i czy działa po włączeniu XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak RAM jest w 2 i 4 slocie. Dodatkowo zauważyłem odpalając grę ze coś piszczy, po włączeniu Vsync problem znika wiec obstawiam ze to cewki Karty Graficznej. Komputer dotarł do mnie wczoraj od X-komu i to oni go składali. Na stronie zapewniają że po montażu odpowiednio go sprawdzają dbając o funkcjonalność zestawu, coś słabo sprawdzają. Bawić się w te sprawdzanie RAMu na kazdym slocie, testy XMP w Biosie czy od razu reklamować całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym slocie, tylko 2 od procesora. Jak komputer nie jest zaplombowany to jak najbardziej sprawdź go samemu, możliwe że problem jest łatwy do rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...