Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pb923

Czyzby procek juz nie wyrabiał.I5 4590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanko.Podczas grania w Battlefield V pokazuje mi ze karta graficzna dziala na 80 procentach a proc dochodzi do prawie 100 procent,wacha sie miedzy 90 a 97.Procek i5 4590 i gtx 970.Czyzby juz procek nie wyrabial.Zjezdzanie detalami nic nie daje.Czy juz cos jest uszkodzone czy szykuje sie zmiana na poczatek procka na jakis i7.Temperatury to jakies niecale 60 stopni na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na np i7 4770 rozwiąże Twój problem. Nie ma innego sposobu, poza wymianą całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam.Momentami pokazuje mi karta gtx zuzycie 70 pare procent procek tak samo 70 pare procent na wszystkich rdzeniach.Temperatury powyzej 60 stopni na 4 rdzeniach normalne to.Chodzi mi o to ze w mniej wymagajacej lokacji gtx tylko ma 70-80 procent zuzycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.Gram na tv.Czyli mam 60hz.Wiecej niz 60 klatek nie pokaze.Detale wszystko na wysokie wlaczam gre rusze sie troche i z 60 klatek leci do 20-30 klatek i tak zostaje.Jak zejde z detalami niektorymi na srednie klatki stoja na 60.Momentami chrupnie nizej ale zaraz wracva do 60 klkatek.Odziwo co by sie nie dzialo na ekranie trzyma te 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.Gram na tv.Czyli mam 60hz.Wiecej niz 60 klatek nie pokaze.Detale wszystko na wysokie wlaczam gre rusze sie troche i z 60 klatek leci do 20-30 klatek i tak zostaje.Jak zejde z detalami niektorymi na srednie klatki stoja na 60.Momentami chrupnie nizej ale zaraz wracva do 60 klkatek.Odziwo co by sie nie dzialo na ekranie trzyma te 60 klatek.

To na pewno nie jest od procesora w takim razie. Procesor nie zbija w taki sposób FPS. Co może się dziać to niewystarczająca ilość vram/RAM lub aktualne wczytywanie danych z wolnego dysku. Drugim powodem może być źle działający vsync. Sprawdź użycie vram/RAM w trakcie rozgrywki oraz użycie dysku, na którym zainstalowane jest gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic uzycie dysku.I co moze byc nie tak z vsync.

Zrobilem tak.Zainstalowalem na nowo sterowniki grafiki,zrobilem load biosu bo ostatnio grzebalem i odinstalowalem programy ktore tez ostatnio instalowalem i chyba teraz jest git,tzn.Detale na wysokie trzyma caly czas 60 klatek pamiec grafiki zuzywa 3.5gb ramu 7giga z kawalkiem ale procek i tak dobija do 100 procent a grafa 80 z kawalkiem ale klatki stoja na 60.Temperatura procka na wszystkuch rdzeniach dobija do60-70stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze juz czas na wymiane czy juz cos siada ze tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie to padlina już jest 2019, 4 rdzenie to były dobre do premiery crysis 3 :)

Teraz najlepiej mieć 6 rdzeni 12 wątków.

 

Zmienisz sobie ten procesor na I7 8700 to zobaczysz jakim padłem były 4 rdzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stac cie na intela to bierz Ryzen 2600 tez ma 6 rdzeni 12 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stac cie na intela to bierz Ryzen 2600 tez ma 6 rdzeni 12 wątków.

 

Tu nie chodzi już o ekonomię, po prostu trzeba być idiotą, żeby teraz Ryzena nie wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktos ma kupe siana to po co ma oszczędzać i brac ryzena jak I7 8700 lepszy.

Teraz bym kupił ryzen ale jak bym miał na proca 1500zł to bym kupił I7 8700K i o ryzenie bym nawet nie myslał.

Wsztstko zalezy od tego ile masz siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj kase na płyte, pamięć i procesor.

 

Rada w stylu "złamałeś kabel HDMI i monitor ci gaśnie? Kup nowy procesor i obudowę" :lol2: Przecież napisał wyraźnie, że gra i ma 60, a potem mu spada do 25-30 i tak już zostaje. To jest według ciebie objaw niewyrabiającego procesora? Może mu jeszcze poradź, żeby wymienił cały komputer razem z biurkiem, monitorem i fotelem?

 

Głupota niektórych nie zna granic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł sie komentator za 10, głupi jak but, który nie rozumie że 4 rdzenie to za mało do gier.

 

A w BF V to te 4 rdzenie to jest parodia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic uzycie dysku.I co moze byc nie tak z vsync.

Zrobilem tak.Zainstalowalem na nowo sterowniki grafiki,zrobilem load biosu bo ostatnio grzebalem i odinstalowalem programy ktore tez ostatnio instalowalem i chyba teraz jest git,tzn.Detale na wysokie trzyma caly czas 60 klatek pamiec grafiki zuzywa 3.5gb ramu 7giga z kawalkiem ale procek i tak dobija do 100 procent a grafa 80 z kawalkiem ale klatki stoja na 60.Temperatura procka na wszystkuch rdzeniach dobija do60-70stopni.

 

Ustaw w sterowniku Nvidii v-sync na Fast-sync i w grze v-sync na OFF.

Teraz odświeżanie telewizora nie będzie miało wpływu na maxymalną ilość FPS i nie powinno dropić z 60 do 30 FPS.

 

Jak karta będzie wykazywać użycie GPU poniżej 99% to trzeba zerknąć na użycie CPU, bo przy 100% użycia CPU, GPU musi zostać ograniczone.

Rozwiązaniem jest podkręcenie procesora - chociaż to tylko półśrodek, a najlepiej zmiana procesora na 4/8 czyli I7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł sie komentator za 10, głupi jak but, który nie rozumie że 4 rdzenie to za mało do gier.

 

A w BF V to te 4 rdzenie to jest parodia.

 

Głupi jak but to ty jesteś i co gorsza rozprzestrzeniasz swoją głupotę dając innym równie debilne rady. W co 2 temacie piszesz, że "4 rdzenie to za mało" i każdemu kto nie ma procesora co najmniej 6 rdzeniowego każesz je od razu wymieniać. Ktoś pisze, że mu pasjans, albo minecraft laguje na 4 rdzeniowym i5 to natychmiast wyskakujesz ty, pisząc stałą gadkę, że "4 rdzenie to za mało". Masa ludzi gra na i5 4 generacji + GTX 1060, 1070, albo i 1080. Nikt nie ma żadnego problemu z nagłym spadkiem fpsów z 60 do stałych 20-25 w battlefieldzie 5. Więc po co bredzisz i próbujesz mu wmawiać, że temu jest winny procesor i że ma teraz płacić grubą kasę za wymienianie wszystkiego? :lol2: Oby jak najmniej takich "znawców" twojego pokroju.

 

// Wystarczy pisać sobie na youtube i5 4590 + GTX 1060 BF5 i obejrzeć gameplaye. Albo poczytać opinie innych, by zrozumieć, że to nie procesor jest winny takiemu działaniu. Póki co widzę, że jedynie @Belfor prawidłowo skomentował cały problem, a cała reszta od razu stwierdziła, że to wina procesora, bo autor tematu sam to zasugerował. I teraz będą mu wmawiać, że konieczna jest wymiana.

 

Po pierwsze do BFV wychodzą co chwila nowe patche, które psują więcej rzeczy niż naprawiają. Mnóstwo ludzi ma z tym problemy. Po drugie - niedomagający procesor nie daje takich objawów, jak działanie gry w 60fps przez jakiś czas, a potem spadek i unormowanie się ich na stałych 20-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za wszystkie rady.Jak juz mowilem przeinstalowalem sterowniki bo bawilem sie w ustawieniach panelu stwrowania nvidia,bawilem sie tez w podkrecanie pamieci zrobilem load biosu odinstalowalem programy ktore ostatnio instalowalem byly one do grafiki i wszystko wrocilo do normy.Tzn detale wysokie i 60 klatek trzyma momentami chrupnie nizej na pare sekund i z powtotem 60 klatek.Ale mowie jest 60 klatek ale grafa zuzycie 80 procent roznie a procek dochodzi do 100 procent.Zgodze sie ze wczesniej jak spadalo do 30 klatek i tak zostawalo to raczej nie wina procka ale teraz po przeinstalowaniy wszystkiego chyba to juz procek skoro wchodzi na 100 procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisze, że mu pasjans, albo minecraft laguje na 4 rdzeniowym i5 to natychmiast wyskakujesz ty, - ALE KŁAMSTWA SZERZYSZ NAWET NIE BĘDĘ DŁUŻEJ Z TOBĄ DYSKUTOWAŁ, POPROSTU CIE OLEJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz mozesz schodzić z detali w grach zawsze to odciąży troche procesor.

Ja miałem w tym roku I3 8100 i w co bym nie grał to było kiepsko bo mu sie rdzenie zapychały.

Kupiłem go za 400 i sprzedałem za 400 tylko sobie chłodzenie zostawiłem.

 

Zbieraj kase za jakiś czas kilka miesięcy wyjdą nowe procesory AMD Ryzen 3000 kup sobie jakis niski model 6 rdzeni 12 wątków i będziesz miał elegancko.

Wariaci kupią i 12 rdzeni 24 wątki ale to trzeba mieć kupe siana a gry nie zjedzą 24 wątków przez kolejne kilka lat. (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 4690k @ 4.4GHz + 1080 i również nie wyrabiał. Użycie cpu ponad 90% Najgorzej było na Rotterdamie. Poniżej 60fps. Różne ustawienia itd nic nie dawały. Zmieniłem procesor na 9600k i chodzi aż miło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba oczywiście, że nie wyrabia dopiero przy ramie 2400 MHz w dualu i 4.5 optymalnie 4.6 można powiedzieć, że wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana tej i5 na i7 4790 (przy braku opcji OC i wolnej pamieci) da wielkie GÓWNO tzn wydasz kase a nic nie zyskasz

2. Tez mialem ten procek (i5) i zmienilem bo w Origins, Watch Dogs 2 byly spadki do 40. Zmienilem na i7 4790 i tez mialem spadki do 40...bo RAM byl najslabszym ogniwem

3. Teraz mam 8600k smiga elegancko wiec tak jak ktos pisze zmien platforme i przestan sie babrac w starocie i wydawac bezsensownie kase

4. Stare 8 watkow z wolnym ramem to NIE JEST LEK NA DROPY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilne i7 z eDRAM receptą na całe zło :) (w przypadku podstawki 1150)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...